Skocz do zawartości

Jaki rower, gravel, mtb, cross pod różne trasy i sporadyczne wyprawy?


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę odpowiedzi się nazbierało więc po kolei ?

Jeżeli miałby to być rower MTB to ok, ale z napędem minimum 2.x (ten cube fajny, ale teraz z dostepnych widze tylko 1.x). 

Żeby nie było wątpliwości, nie mam problemu z prostą kierownicą, ale wtedy na 100% dokładam rogi lub lemondkę. Chcę często robic trasy pod 100km może więcej - wtedy zmiana chwytów mile widziana.

Tak się zastanawiam cały czas, bo mam za małe porównanie, może za bardzo obawiam się braku amortyzacji? Wiecie jak to jest jak człowiek jeszcze za mało rowerów objeździł, naczyta się w internetach ? i sam nie wie. Jednego gravel i baranek, drugiego amortyzacja wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Co jest pewne poza tym, że chce robić dłuższe trasy, to fakt, że rower nie może być bardzo sportowy, ani też w drugą stronę ze zbyt wyprostowaną konstrukcją.

Stąd moje propozycje w pierwszym poście dla przykładu merida big.nine 500 lite bardziej sportowa geometria niż w crossie i niektórych mtb, ale jednak nie typowo szosowa/gravelova. W sumie to gravel jak silex czy ronin byłby ok, ale ta amortyzacja.. Muszę chyba wypozyczyć gdzieś taki rower i zrobić kilka dłuższych tras to będę wiedzieć na 100% ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.02.2023 o 12:56, BrudnyHenryk napisał(a):

przy takim ułożeniu rąk kierownica musi być szersza, a ułożenie nadgarstków jest naturalne

Według mojej wiedzy o ergonomii taki chwyt jest mniej naturalny (i przez to mniej ergonomiczny) dla barków, bo są cały czas otwarte na zewnątrz. Jeśli chodzi o dłonie w tym chwycie to naturalne byłoby miec je względem podloza obrocone o jakieś 30 stopni (jak na kierownicy z bardzo duża flarą).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...