Skocz do zawartości

Rower pod sakwy. Cube czy Unibike?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Oskarr napisał(a):

Napęd 1x jest właśnie najlepszy na sytuację gdy się zagapimy albo jedziemy w ciężkim terenie, gdzie trzeba nagle zmienić biegi pod dużym obciążeniem. Jak będziesz jechał ciężki podjazd na bardzo małej kadencji z np. 2 biegiem z przodu, to nie dasz rady zrzucić biegu z przodu. 1x takich problemów nie ma. 

Serio? Zawsze myślałem że łatwiej jest zmieniać z większej zębatki na mniejszą, niezależnie czy z przodu czy z tyłu.

Co prawda staram się tego nie robić pod dużym obciążeniem, się widzę ostrą górkę to zrzucam jeden bieg z przodu, cyk i można cisnąć, a w 1x musiałbym zmienić nie dość że na większą zębatkę to jeszcze 5 razy. Nie bardzo rozumiem... Dlaczego to drugie podejście miało by lepiej działać?

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Bonnum napisał(a):

w 1x musiałbym zmienić nie dość że na większą zębatkę to jeszcze 5 razy

Manetki od Deore wzwyż pozwalają na zmianę o kilka koronek za jednym pociągnięciem (a raczej pchnięciem) manetki, więc nie jest to takie straszne.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.04.2023 o 08:01, Oskarr napisał(a):

@Arinko Nie mam żadnego doświadczenia z błotnikami więc się nie wypowiem. Pochwal się co ostatecznie kupiłaś i jak Ci się jeździ. 

@Oskarr kupiłam Aero V3. Na razie zrobiłam lekko ponad 150 km więc trudno o ostateczną opinię. Planowałam napisać więcej po majówce. Te 150 robiłam w mieszanym terenie. I po totalnie płaskim, i po solidnych podjazdach. Głownie asfalty, ale z małymi odcinkami szuterków i płyt jumbo. I jestem zachwycona! Fajnie, szybciutko. Choć częściowo wynika to też pewnie z tego, że w tym roku jeszcze nie wyciągałam szosy i jeździłam cały czas mtb (terenowa opona 2.4) Więc miła była zmiana na cienkie.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Po tysiączku kilometrów podtrzymuję swoje pierwsze wrażenia - rower jest naprawdę ok! Jedyną odczuwalną wyraźnie słabością są hamulce. Przyzwyczajona jestem do innej jakości, do dobrej hydrauliki. Ale po pierwszym małym szoku i przestwieniu myślenia o hamowaniu dały radę. 

Raz jeszcze dzięki wszystkim za pomoc ? życzę wielu pięknych kilometrów! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...