Skocz do zawartości

Czy opłaca się kupować rower miejski z koszykiem do 1200zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Mam nieduże wymagania jeśli chodzi o rowery. Ważne, żeby skręcał, jechał prosto, hamował i przyspieszał. Serwisy są w każdym mieście, więc naprawa to rzecz normalna. Chłop jest to koło napompuje. Mogę też przeznaczyć na ten rower 1200zł. Ten rowerek, który sobie upatrzyłam ma również śliczny koszyczek i ładny kolor. Z tego jednak co wiem - na koszyku do pracy nie dojadę - a więc proszę o pomoc.

Bardzo proszę co mądrzejszych ode mnie o to, aby powiedzieli mi czy taki rower do 1200zł ma sens i jeśli ma to z jakimi dodatkowymi kosztami wiąże się posiadanie takiego roweru. Tak, wiem że obecnie jest zima - zauważyłam pomimo braku śniegu ? - ale rowery też przez to mają inne ceny, a jak dalej taka pogoda się utrzyma to w marcu będzie można rozpocząć jazde. 

Proszę o pomoc przy przy decyzji, czy kupić, czy poszukać czegoś innego. LINK DO DAMKI


spacer.png

Edytowane przez AgnieszkaBazanowska
Literówka
Odnośnik do komentarza

Z całym szacunkiem dla roweru. Młoda dama z lodzykiem nie przejedzie dystansu 30 km do pracy  na tym rowerze. Potem trzeba to wnieść i wynieść do garażu na poziomie zero w najlepszym razie. To 1200 zł wrzucone w błoto. Gdybym.miał doradzić to wygodnego roweru w tej cenie nie kupi. Yozglądałbym się za rowerem typy  fitness.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. 

Myślę, że może być taki, zwykły rower dla Pani. Oczywiście to zależy od potrzeb rowerzysty/rowerzystki. 

Ale jak na krótkie jazdy, gdzieś w swoim mieście, okolicy, na nie dużych odległościach to taki rowerek jest dobry. Właśnie miejskie rowery, bez żadnych biegów i przerzutek są dobre jak się jeździ na tego typu rowerach po kilkanaście kilometrów i przeważnie tylko w swoim mieście lub po wioskach. 

A to oczywiste, że w każdym rowerze się coś zużywa, przebije się czasem dętka i trzeba naprawić. 

Odnośnik do komentarza
Z całym szacunkiem dla roweru. Młoda dama z lodzykiem nie przejedzie dystansu 30 km do pracy  na tym rowerze. Potem trzeba to wnieść i wynieść do garażu na poziomie zero w najlepszym razie. To 1200 zł wrzucone w błoto. Gdybym.miał doradzić to wygodnego roweru w tej cenie nie kupi. Yozglądałbym się za rowerem typy  fitness.
Oj tam bez przesady z tą wagą, rower waży ok 15 kg, więc ten co ma zmieniać dętki raczej go przeniesie.
Poza tym moja małżonka takim typem roweru spokojnie 4 lata temu objechała że mną Tałty, a to prawie 70 km, tak że da się.
Odnośnik do komentarza

Ten wybrany ma nędzną przerzutkę która w krótkim czasie może powodować problemy. Jeśli będzie jeżdżone głównie po płaskim terenie to brałbym raczej tego: https://allegro.pl/oferta/damski-rower-miejski-goetze-style-28-3b-kosz-7801399651  - piasta Nexus 3 zamiast klasycznych przerzutek. Pancerna konstrukcja w zasadzie bezobsługowa, tylny hamulec w torpedo.

Poza tym taka uwaga, że takie rowery są dość ciężkie co trzeba wziąć pod uwagę gdy rower będzie parkowany gdzieś wyżej bez windy.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...