Skocz do zawartości

Shimano czy KMC?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam zamiar wymienić łańcuch. W tej chwili mam KMC w napędzie GRX 400, ale myślę czy nie przejść na łańcuch Shimano. W poprzednim rowerze miałem kompletną Sorę z łańcuchem Shimano i miałem wrażenie, że cały układ działał ciszej i jakby płynniej, a Sora to przecież niższa grupa. Ponoć łańcuchy Shimano najlepiej współpracują ze swoimi komponentami, ale szybciej się rozciągają niż KMC. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza

KMC bardziej hałasuje ale dłużej się wyciąga od shimano, różnicy w jakości pracy napędu nie zauważyłem. Osobiście trzymał bym się KMC EL i shimano HG-95 ~100pln co kilka tysięcy km nie jest jakąś straszną ceną a łańcuchy są dobre. 

W napędzie x11 podobnie.

Sam mam łańcuchy KMC EL albo SL w swoich rowerach bo mi się bardziej podobają ?

Odnośnik do komentarza

Co do łańcuchów i kaset to teoria mówi że najlepiej powinien pracować napęd homogeniczny czyli wszystko tego samego producenta. Natomiast stosowałem łańcuchy KMC i Campagnolo i pracowały równie dobrze jeśli czasem nie lepiej. Nic nie przebija Campagnolo w wytrzymałości łańcuchów w rowerach szosowych. Natomiast jeśli dobrze pamiętam w łańcuchach najbardziej ekonomicznie wychodzi łańcuch Shimano 105 czyli CN-HG601.

Statystyczne dane praktyczne tu:
https://zerofrictioncycling.com.au/chaintesting/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...