Skocz do zawartości

Pedały platformowe z pinami


Rekomendowane odpowiedzi

Znowu muszę prosić Forumowiczów o konkretną poradę. Potrzebuję kupić (tam mi się przynajmniej wydaje) pedały platformowe z pinami. Kilka razy noga mi się "obślizgła" ze zwykłych platform. Sklep, w którym odbierałem fulla (Kross Earth 2.0, model na 2020 r.) nie miał nic na stanie (takie były czasy) i po drodze kupiłem w Decathlonie jakieś budżetowe platformy bez pinów (ok. 35 zł, ciekawostka: nie było jakiegokolwiek wyboru). Jeżdżę rekreacyjnie, w cywilnych butach, typu Adidas. Więc pedały nie muszą być jakieś kosmiczne. Rozumiem, że piny będą lepiej trzymać stopę, zwłaszcza zimą? Budżet? Nie wiem ile trzeba dać na przyzwoite pinowe platformy. 100-300 zł? Podpowiedzcie coś. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza

@merioPlatformy z tworzywa sztucznego z metalowymi (zwróć uwagę aby nie pomylić z plastikowymi) pinami Bontrager Line Elite.

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/komponenty-rowerowe/pedały-rowerowe/pedały-platformowe/pedały-platformowe-mtb-bontrager-line-elite/p/23423/

Po pierwsze solidne tworzywo, po drugie piny zalane pod właściwymi kątami i najważniejsze lekkie: 340g. Szeroka gama kolorów. Cena za nowe 160-190zeta (na allegro kupisz za 130 zeta).  Istnieją 2 rozmiary m i xl. Nie mogą być zbyt małe powierzchnie. Dobierz do rozmiaru buta. Jeśli innej marki - piny mają być metalowe a łożysko maszynowe (nie ślizgowe , bo za rok kolejna zmiana).

Aha, jeżdżąc w adidasach po kilkunastu jazdach buty do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza

Buty na rower czekają w kolejce planów zakupowych. ? Zapas zwykłych, już niepotrzebnych butów sportowych zniszczę pinami, wyrzucę i zrobi się miejsce w szafie dla butów rowerowych.

Dziękuję za dotychczasowe propozycje platform. Wieczorem przeanalizuję i pewnie zamówię. 

Proszę o kolejne sugestie. Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, ram napisał:

@merioPlatformy z tworzywa sztucznego z metalowymi (zwróć uwagę aby nie pomylić z plastikowymi) pinami Bontrager Line Elite.

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/komponenty-rowerowe/pedały-rowerowe/pedały-platformowe/pedały-platformowe-mtb-bontrager-line-elite/p/23423/

Po pierwsze solidne tworzywo, po drugie piny zalane pod właściwymi kątami i najważniejsze lekkie: 340g. Szeroka gama kolorów. Cena za nowe 160-190zeta (na allegro kupisz za 130 zeta).  Istnieją 2 rozmiary m i xl. Nie mogą być zbyt małe powierzchnie. Dobierz do rozmiaru buta. Jeśli innej marki - piny mają być metalowe a łożysko maszynowe (nie ślizgowe , bo za rok kolejna zmiana).

Aha, jeżdżąc w adidasach po kilkunastu jazdach buty do wyrzucenia.

Podeślesz jakiś link gdzie są w takich cenach? Moje allegro tego nie wyświetla ? a chodzą mi trochę platformy po głowie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, merio napisał:

Kupiłem te. Sklep nie ma znaczenia. Można kupić wszędzie. Bardzo dobre. Piny trzymają but i o to chodzi. Przekazałem je synowi bo przerzuciłem się całkowicie na spd.

Widziałem. Też niezłe lecz waga 440 gr za najmniejszy rozmiar. Do grawitacyjnego roweru córki musiałem zejść z wagą do 340 gr na bontragerze + mleko w oponach tubeless.

Odnośnik do komentarza

Zależy do czego jest rower. Jak mus schodzić z gramami to kup lżejsze. Szczerze nie wiem czy zobaczyłbym różnicę nie ścigając się i nie walcząc za wszelką cenę o sekundy To tylko propozycja. Koledzy też podali swoje i tyle. Na każdych z podanych wyżej pewnie nie zawiedziesz się.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...