Skocz do zawartości

[7000] Endurance/Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam jeszcze Canyon Grail 6, tutaj z kolei zastanawiam się, czy nie jest przesadzony w stronę sportowej geometrii. Miał ktoś z nim doświadczenie jazdy przez cały dzień albo kilka dni z rzędu, plecy nie bolą? ?

Stare Graile miały tę koszmarną kierownicę i chyba w dodatku jakoś trwale połączoną z mostkiem. Te nowe już mają normalną kierownicę, czy to znaczy, że mostek też jest standardowy i można go bez problemu regulować/wymienić?

Mam też w okolicy używanego Rondo Ruut Al1 na 2 blatach. Podobne pytanie, jaka to jest geometria? Wydaje mi się, że tutaj może być to wyważenie między prędkością i komfortem.

Odnośnik do komentarza

@zlatan55Tutaj masz porównanie geometrii wszystkich czterech omawianych rowerów w tym wątku: https://geometrygeeks.bike/compare/kross-esker-6-0-2020-m,merida-silex-400-2021-47,canyon-grail-6-2022-s,rondo-ruut-al1-2020-m/

Jak policzyłem Stack/Reach ratio to w kolejności malejącej (od najbardziej komfortowego do sportowego) masz:

Silex 1.59

Esker 1.54

Ruut 1.46

Grail 1.42

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie porady. Fajnie się czytało i sporo się nauczyłem, szczególnie o geometrii roweru.

Jak to zwykle bywa, w końcu wziąłem coś, czego na początku nawet nie brałem pod uwagę. Kupiłem stacjonarnie Cannondale Topstone 2. Miałem okazję obejrzeć i pokręcić się koło sklepu na nim i na Eskerze, i Cannondale jakoś bardziej przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza

Sprzedawca w sklepie mówił, że Cannondale nie wypuścił jeszcze modelu na 2023 i nie wiadomo czy w ogóle to zrobi. Wierzę na słowo.

W każdym razie w gwarancji mam wbite 2022 i trochę też taniej było niż w cenie katalogowej.
https://www.cannondalebikes.pl/rowery/gravel/gravel/topstone-alloy/topstone-2

Jedyna różnica jaką zauważyłem, to że ten mój ma wyraźnie wyższy mostek niż na oficjalnych zdjęciach na stronie. Nie wiem dlaczego. I napis na ramie biały a nie czarny.

Pedały przełożone z crossa, reszta póki co taka jak kupiłem ?

20220928_195843-2.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...