Skocz do zawartości

Składak 800zl


Rekomendowane odpowiedzi

@HSM Twoje kolejne wpisy uświadomiły mi jedną rzecz: Nie podałem BARDZO ważnej informacji: dlaczego upieram się przy tej "zwózkowanej" formie po złożeniu. A jest tak dlatego, że używam innego sprzętu w takiej formie i robi mi to MEGA MEGA robotę. Chodzi o gitarę basową. Sam instrument wg różnych źródeł waży ok 4-5 kg, plus torba z osprzętem - też 2-3 kg, laptop z akcesoriami - też myślę że ok 4-5, i czasem combo - podobno ok 15 kg. Z domu do miejsca grania nie mam daleko, ale bez wózka (https://torbygospodarcze.pl/opis/5260309/wozekstelaz-boster-xl.html) byłoby mi bardzo trudno. A tak, po schodach jak lżejszy to znoszę, jak cięższy to staczam, i potem mogę nawet z nim biec gdy czas goni, a ze względu na stan zdrowia (schorzenia ortopedyczne - głównie kręgosłup) dramatycznie ciężko jest mi dźwigać. A sam twierdzisz że Brompton nawet tej najwyższej klasy to ok 8 kg. Gdy ciągniesz na kółkach - ok, nawet te kilka kg więcej da się radę, ale jak musisz to podnieść z chorym kręgosłupem - no to jest dużo. Zresztą kiedyś czytałem wywiad z panem Sandersem - konstruktorem Stridy; mówił że ta możliwość toczenia złożonego roweru przenosi wygodę użytkowania na nowy poziom. Tyle że te kosmiczne rozwiązania... Poza tym, Krossowskiego flexa kiedyś miałem i jak mówię - gdyby nie te dwa szczególiki, (współosiowość kół i stabilność stanu złożonego) to składak idealny dla mnie. A jeszcze, byłem dziś w moim wieloletnim serwisie i mieli tam jakiś ukraińskI wynalazek(ONYX??), który składał się właśnie w ten sposób, tylko też, brak mu mocowań w stanie złożenia. Bo poza tym - fajny, leciutki, nawet te koła prawie że idealnie w jednej osi. Ale kurczę, ruszysz go, to się rozjeżdża; a tak niewiele mu brakuje do ideału. 😞

Może @liftlodz - Można Cię poprosić o opinie nt Wigrych? Jak tam sprawa wygląda?
Dzięki!!!!

Odnośnik do komentarza

Jak ciągnięcie jest dla @KrzysiekzLublina tak istotne, to znam tylko dwa rowery, które to umożliwiają: Strida i i ten znaleziony ostatnio na YT Tern BYB, przy czym zdolność do ciągnięcia jest dokładnie taka jak kolejność tych rowerów... (Strida składa się ja wózek i ciągnie na kołach jezdnych, Tern za to wykorzystuje dodatkowe kółka na końcu bagażnika, które - jak w walizkach z kółkami - są obrotowe 360 stopni - ale zapewne rower ciągnie się na nich gorzej). Nie znam innych rowerów z takim ficzerem. Bromptona można przesuwać po podłożu na malutkich kółkach zamocowanych do tylnego trójkąta, ale to jest namiastka oczekiwań autora. Można zwiększyć możliwości Bromptona, jeśli użyje się większych kółek easy wheels (albo jakiejś aftermarketowej alternatywy), a jeszcze bardziej jak się założy bagażnik (dowolny - oryginalny, albo azjatycką alternatywę), bo wtedy zamiast 2 kółek są 4. tylko to wciąż jest rodzaj namiastki i na pewno nie to, o co chodzi autorowi (w linku przykład zastosowania B jako wózka sklepowego https://www.youtube.com/watch?v=J3QHmFaw8oY ).

Najbliżej jest Strida... Ale @KrzysiekzLublina musisz pojechać gdzieś, gdzie ją sprzedają i spróbować na nią wsiąść. No i pamiętaj, że najtańsza Strida jest najbardziej kompromisowa (nie chodzi o 1 bieg, ale o nienaprawialne koła). I to za 5,5 tys. Dopiero droższe modele za 6-7,5 tys. dają wybór (koła zaplatane na normalnych szprychach, model z kołami 18" a nie 16").

No i uwaga @liftlodz jest całkiem słuszna... Twój sprzęt musi być ciągnięty na wózku, bo sam nie pojedzie. A rower rzeczywiście najlepiej prowadzić na kołach, a nie ciągnąć (nawet sprowadzać po schodach, albo podprowadzać po schodach). jedynym momentem, gdzie rower trzeba będzie złożyć, to ta chwila, kiedy musisz go podnieść... W takim zastosowaniu najlepszy będzie rower, który jak najłatwiej i najszybciej złożysz i rozłożysz...

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...