Skocz do zawartości

Jaki jest sens bikepackingu?


sl66

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku mojego roweru takie rozwiązanie odpada. Mam karbonowy rower HT z karbonową sztycą bez możliwości montażu bagażnika na sztycy i nie mam też otworów w widełkach na montaż bagażnika. Do karbonowych rurek też średnio mocować coś obejmami. W takich warunkach torba podsiodłowa do bikepackingu sprawia się spoko, wchodzi tam od 0 do 15 litrów, bardzo lekka, nieprzemakalna, montaż i demontaż w 30 sekund, kosztowała koło 160 zł. Sprawdzałem czy nie przeszkadza w jeździe na trasie xc i dawała radę. Przy maksymalnym załadowaniu kiepsko się skacze dropy i pokonuje leślne segmenty bo merda tyłkiem, coś jak pies machający ogonem. Na warunki turystyczne naprawdę spoko. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.09.2022 o 11:34, lukasz.przechodzen napisał:

@Oskarr Rozwiązaniem może być bagażnik Thule Tour Rack, który można zamontować w ramie bez otworów: https://www.ceneo.pl/53858129#crid=312189&pid=7269

Choć na trasę XC z bagażnikiem i sakwami bym się nie ładował ?

Producent nie zaleca już do ram aluminiowych montowania fotelików dziecięcych ze względu na wycieniowaną ramę. W wersji karbonowej podejrzewam, że wytrzymałość na ściskanie jest jeszcze niższa niż w alu i tym bardziej nie będzie zalecane montowanie takich bagażników. Nawet jak zamontujemy to obciążenia większego niż np. 5 kg nie damy, więc tyle co wpakujemy do torby podsiodłowej. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...