Skocz do zawartości

MTB 5 tysięcy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Szukam roweru MTB z przeznaczeniem do jazdy głównie po lesie, ale i wypadach przy weekendzie nad wodę gdzie drogą to 30 procent asfalt 70 procent las. 

Czy sądzicie że Polygon Xtrada 6 to dobry wybór? 

Podobają mi się rowery z większym skokiem 120mm właśnie tego typu z rama. Coś w stylu Marina Team Marin 1 ale ten przekracza mój budżet. 

Wiec cos w stylu MTB ale bardziej chyba w kierunku rekreacji, zabawy niż ścigania się. 

Wczoraj przysiadłem się do Treka Marlina 8 i bardzo mi się podobał, ale wiem że ma słaby osprzęt w tej cenie. 

Co myślicie o tej Xtradzie? Wiem, że nie ma sztywnych osi i powietrznego amortyzatora, ale czy to jest aż taka różnica dla kogoś kto przy weekendzie pojedzie do Kampinosu, zrobi jakąś trasę nas Wisła do Świdra i pośmiga po okolicznych lasach w Wesołej w Warszawie. 

Dzięki za wszelką pomoc. 

Odnośnik do komentarza

Zapomiałem dodać, że mam 171cm wzrostu - z tego co widzę Indiana jest na ramie min, 19 nie wiem czy nie będzie za duża, ale tak szczerze - nie podoba mi się. Wiem, że w tej cenie ciężko o wygląd plus osprzęt, ale podobają mi się rowery z geometrią ramy typu Trek Marlin, Specialized rockhopper czy właśnie Xtrada. 

Bardziej skłaniam się w kłaniam się do roweru gdzie będę miał ciut bardziej wyprostowane plecy niż w czymś tego typu https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-xc-100-29-deore/_/R-p-330066?mc=8616937 - choć ten rower to chyba bardzo dobra oferta za tą cenę. 

Chcę śmigać po lesie ale raczej wolę trochę więcej wygody żeby nie męczyć się sportową pozycją kiedy jadę sobie gdzieś nad wodę po prostu. 

Czy znajdzie się coś takiego z tej cenie co ma dość dobry osprzęt? Bardzo podoba mi się MTB Marin Team, ale jednak nie chciałbym przekraczać tej piątki bo zawsze się znajdzie cos co można kupić w odrobinie drożej cenie a potem człowiek wybiera tysiaka droższy sprzęt niż sobie założył.  

Odnośnik do komentarza

Czy Attention będzie miał podobną geometrię co Trek Marin? Szczerze mówiąc poczytałem trochę i pisałeś, że to turystyk na kołach mtb, w takim razie czy jest coś pomiędzy rekreacja a sportem dobrego w tej cenie? Już mam straszny mętlik w głowie od czytania tego wszystkiego chciałbym zakupić już rower i cieszyć się jazdą. Głównie chcę śmigać jednak po lesie, mieszkam pod Warszawą, lubię okoliczne lasy w Starej Miłosnej, trasy nad Wisłą w kierunku Świdra, myślisz, że ten Cube będzie "za trekingowy" na szybszą jazdę w terenie? Poza takimi trasami pewnie duża cześć to będzie jednak asfalt, trochę lasu. 

Czyli weekendy -  lasy w Zielonce, Świder, Stara Miłosna, Kampinos

W tygodniu - powroty z pracy cześć lasem 30% reszta asfalt.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dlatego pytam czy jest coś pomiędzy tymi światami czy nie bardzo - bo oczywiście chciałbym trochę bardziej wyprostowana pozycję, ale też bez przesady. Oglądałem filmiki sprintrowery i tam o Polygonie właśnie tak mówili kiedy porównywali go do Krossa Levela, że ma trochę wyższy kokpit przez co pozycja jest bardziej rekreacyjna, ale dalej nadająca się na zabawę w lesie. Dlatego pytanie czy Attencion może mieć podobną geometrie czy jest bardziej turystyczny, niestety nie mogę znaleźć sklepu w Warszawie z tego typu sprzętem z rama w moim rozmiarze.

Najbardziej mi się właśnie podoba ta Xtrada ale no brak powietrznego amortyzatora w tej cenie to chyba trochę lipa... 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...