Skocz do zawartości

Cross do 5 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy w doborze roweru rozważam takie firmy/modele jak romet(orkan 9M) giant( roam 0) Merida( crossway xt edition) unibike(xenon) może coś z Krossa, Treka, cube czy kelyss To takie główne marki na których się skupiłem ale jestem otwarty na wszelkie propozycje. Rower będzie służył na tygodniu do dojazdów do pracy a na weekendzie i wolnym do wyjazdów w leśne/polne drogi lub przejażdżki po 40-50 km. Mój wzrost 176 cm waga 77 kg 

Odnośnik do komentarza

Według mnie, jako osoby też ujeżdżający rowery crossowe, mtb z cieńszymi oponami wygrywa. Nie dawałbym bardzo cienkich, 1.95 mogą być całkiem przyjemne. Ważne aby opona była szybka. 

Rowery mtb zwykle mają lepszy stosunek osprzętu do ceny niż konkurencyjne rowery. Rower mtb w razie czego wjedzie w las, rowerem crossowym średnio 

Odnośnik do komentarza

Rower crossowy ma jedną przewagę. Jeśli ma zamontowaną korbę 48x38x28 to ma napęd zbliżony do szosowego. Bardzo elastyczny. Dużo biegów pod górę, po płaskim i z góry. Da się wtedy jeździć szybko po asfalcie. Natomiast jeśli nie jesteśmy nastawieni na szybką jazdę szosową to mtb wygrywa tym że dużo lepiej radzi sobie w każdym terenie, a już szczególnie leśnym,  dzięki porządnemu amortyzatorowi i możliwości założenia szerokich opon. 90% crossów ma podłe amortyzatory i zbyt szerokich opon nie założymy. Podobnie jak Oskar uważam że szybka opona ok. 2 cale jest bardzo uniwersalna.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Darecki napisał:

Dzięki wielkie za pomoc. W takim razie będę rozważał jeszcze zakup mtb. Ale to już w nowym odpowiednim wątku. Tylko tak z doświadczenia waszego zapytam ile może kosztować całe koło z dobrą oponą. Bo jednak nie chciałbym wykraczać mega poza budżet a tutaj mogę mieć już przerzutki itd w wersji xt. 

Zapytam jeszcze o pozycje siedzenia na tych 2 typach rowerów. Bo na crossie jest podobno wygodniejsza czy da się to w mtb zmienić ?

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, jajacek napisał:

Być może nie wiesz ale rower typu cross ma koła tej samej wielkości co MTB 29 cali. Od crossa nazywają się 28 cali, od mtb 29. Nazwa umowna bo "z grubsza" mają tyle samo po obwodzie WRAZ  Z OPONĄ. Obręcze mają ten sam obwód. Węższa opona 1,8-2 cale bez problemu wejdzie na obręcz MTB bez potrzeby jej zmiany

Właśnie o to mi chodziło, to jak się da same opony wymienić to świetnie. Przejrzę tylko modele konkrente z regulacja tego mostka. A tak poza tym na czym polega ta modyfikacja jakiś element się wymienia czy przestawia tylko w inna pozycje? Sorka jeżeli to głupie pytanie ale kompletnie nie analizowałem tego tematu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...