Skocz do zawartości

Lampa rowerowa przednia


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam przedniej lampy rowerowej na gravela, moje kryteria to:

- w miarę mocny tryb główny (500lm by wystarczyło)

- długi czas dzialania na jednym ładowaniu - najlepiej >= 100h w trybie światła pozycyjnego do jazdy dziennej

- ładowanie przez usb, preferowalnie usb-c

- funkcja power banka

- pamięć ostatniego używanego ustawienia.

Na razie najbliżej moich kryteriów jest Eyen Streak 1000, ale nie ma usb-c (mniej ważne) i pamięci (ważne). Może ktos kojarzy model, który by spełniał wszystkie kryteria?

Odnośnik do komentarza

Ja ostatecznie zdecydowalem sie na Meride Pro 1000lm, przede wszystkim że względu na bardzo długie czasy pracy na słabych trybach, spory powerbank i niezłą cenę

https://allegro.pl/oferta/lampka-przednia-merida-pro-1000-lm-powerbank-usb-11115725406?snapshot=MjAyMi0wNS0yOVQwOToxODowMi45NzJaO2J1eWVyOzM5NTcxYTU3NTI3ZDBjYTRkZDQ1ZmMyNDU2ZDc3ZGU2MGFhYjkzNjQwZWZhYjFiY2NjMjg4Y2Y1ZWQxYTQwYjE%3D

Odnośnik do komentarza

To nie są typowe lampki rowerowe tylko zwykłe latarki które da się zamocować na kierownicy.

Większość światła z takiej latarki idzie w kosmos a nie na drogę.

 

Jeśli chcesz mieć lampkę która oświetla drogę a nie oślepia polecam Lumintop B01 jest tańsza niż te latarki (jak się poszuka na promocjach można dostać za około 100zł, a jeśli potrzeba od ręki to za niecałe 150)

850 lumenów w zupełności wystarcza do oświetlania drogi gdy strumień światła ma odpowiedni kształt.

Nawet w średnim trybie który ma 450lm powinno być dość światła - w tym trybie będzie świeciła jakieś 3-4 godziny w zależności od użytego akumulatora, a jeśli to zbyt mało to można zabrać drugi akumulator na zapas.

Jest też ładowanie przez USB-C.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.05.2022 o 23:57, sl66 napisał:

Szukam przedniej lampy rowerowej na gravela, moje kryteria to:

- w miarę mocny tryb główny (500lm by wystarczyło)

- długi czas dzialania na jednym ładowaniu - najlepiej >= 100h w trybie światła pozycyjnego do jazdy dziennej

- ładowanie przez usb, preferowalnie usb-c

- funkcja power banka

- pamięć ostatniego używanego ustawienia.

Na razie najbliżej moich kryteriów jest Eyen Streak 1000, ale nie ma usb-c (mniej ważne) i pamięci (ważne). Może ktos kojarzy model, który by spełniał wszystkie kryteria?

Testowałem Streak'a 1000 dwa lata temu i zostawiłem ją sobie i używam do dzisiaj.

Jest mocna i do jazdy w całkowitej ciemności na kompletnych odludziach (po asfalcie) świetnie się nadaje. Nie wiem ile działa w trybie pozycyjnym, bo używam do tego lampki Knog Blinder, ale jakiś tryb migający ma i powinna w nim wytrzymać długo.

No niestety jest ładowana przez micro-USB, ale ma duże gniazdo USB z funkcją powerbanka. I ma pamięć ostatnio używanego ustawienia!

Ja jestem z niej zadowolony. Świeci ładnie, można ją ładować w czasie gdy działa (bardzo ważne przy całonocnej jeździe, gdy lubi się gdy jest jasno). Ma o dziwo dobry, gumowy uchwyt. Piszę o dziwo, ponieważ większość takich mocowań zawsze udawało mi się zepsuć ? a tu nie miałem z nim nigdy problemu + bardzo fajnie trzyma się na kierownicy na nierównościach, ale jednocześnie daje możliwość szybkiego przestawienia kąta świecenia lampki w razie potrzeby.
 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, lukasz.przechodzen napisał:

Testowałem Streak'a 1000 dwa lata temu i zostawiłem ją sobie i używam do dzisiaj.

Jest mocna i do jazdy w całkowitej ciemności na kompletnych odludziach (po asfalcie) świetnie się nadaje. Nie wiem ile działa w trybie pozycyjnym, bo używam do tego lampki Knog Blinder, ale jakiś tryb migający ma i powinna w nim wytrzymać długo.

No niestety jest ładowana przez micro-USB, ale ma duże gniazdo USB z funkcją powerbanka. I ma pamięć ostatnio używanego ustawienia!

Z mojego porównania wyszło, że Eyen Streak 1000 i Merida Pro 1000lm to bardzo podobny produkt. Oba mają pojemność ~5000mAh (Eyen 5000, Merida 4800), oba bardzo długie czasy działania w trybie pozycyjnym (po ok. 100h), oba 1000lm w trybie maksymalnym, obie mają pamięć ostatniego ustawienia (bardzo przydatne!). Nie wiem czy Merida może działać w trakcie ładowania, nie sprawdzałem tego, a nie mam jej teraz pod ręką. 

Kluczowa różnica jest taka, że Merida oferuje to samo za dwukrotnie niższą cenę ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.06.2022 o 15:14, Greg47 napisał:

A właśnie gdzie najlepiej kupować kupować takie lampy - mam na myśli jak cenowo to wyjdzie najlepiej ? W sklepie rowerowym, sportowym czy w internecie? 

Najtaniej w internecie - można porównać kilka ofert i wybrać najtańszą, łatwiej też upolować jakąś wyprzedaż/promocję.

 

Jak się dobrze poszuka to potrafi wyjść o połowę taniej niż gdyby iść do pierwszego z brzegu sklepu rowerowego i kupić po takiej cenie po jakiej akurat tam mają.

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, chainbreaker napisał:

Najtaniej w internecie - można porównać kilka ofert i wybrać najtańszą, łatwiej też upolować jakąś wyprzedaż/promocję.

 

Jak się dobrze poszuka to potrafi wyjść o połowę taniej niż gdyby iść do pierwszego z brzegu sklepu rowerowego i kupić po takiej cenie po jakiej akurat tam mają.

 

Spoko, dzięki na pewno skorzystam.

Odnośnik do komentarza

Używam Streaka 1000 od 2 lat, w trybie pozycyjnym wystarcza na baaardzo długo, na pewno ponad 100 h.
Spokojnie naładujesz nią np Wahoo Bolt , tylko warto mieć kabel z kątową główka.
Przy wysokich temperaturach ( powyżej 30⁰ C) i świeceniu na max jasności zdarzało się jej wyłączać, no ale taki tryb użycia to w moim przypadku 1-2 razy w roku - oczywiście w lesie a nie na publicznej drodze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...