Skocz do zawartości

Zmodyfikowany kross trans 5.0


Rekomendowane odpowiedzi

Hej ? zmodyfikowałem sobie kross trans 5.0 teraz to zupełnie inny rower. 
Srednio wymieniałem coś raz w miesiącu bo się w to wkrecilem ?Ciężki amortyzator sountour nex wymieniłem na lekki aluminowy, sztywny widelec firmy mosso. Przeszedłem z systemu gwintowanego sterów na ahead wiec trzeba bylo wymienić mostek i kierownice,
później wymieniłem sztyce amortyzowaną na lżejsza aluminiową i odrazu lekkie siodełko fizik.

wymienilem tez napęd na jednorzędowy, korbę deore  hollowtech 2 z tarcza garbaruk 38 i pedały dartmoor platformowe.

Zmieniłem tez lampki na Bush muller przód i tył 

chwyty ergon gp2

i na koniec opony panaracer gravel king sk 35 c

waga zeszła z  17,5 kg na niecałe 13kg :)

B4C8E832-4DD6-4166-B356-612E2386A3A1.jpeg

263933BC-F46E-415A-AE29-A890CED015E2.jpeg

BFB847CD-9822-4207-B7E7-3838BA6A8403.jpeg

9894D197-2B8B-4F0A-8B35-2FF9DBEE76C7.jpeg

Odnośnik do komentarza

A co robisz z zdemontowanymi częściami? Przez kilka lat takich modów, uzbierałem tego złomu tyle, że starczyło na złożenie kolejnego roweru. W pewnym momencie człowieka denerwuje to, że to wszystko leży i zajmuje miejsce. Powstają "przydasie". Lepiej od razu pozbywać się zdemontowanych części. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, IgorK napisał:

A co robisz z zdemontowanymi częściami? Przez kilka lat takich modów, uzbierałem tego złomu tyle, że starczyło na złożenie kolejnego roweru. W pewnym momencie człowieka denerwuje to, że to wszystko leży i zajmuje miejsce. Powstają "przydasie". Lepiej od razu pozbywać się zdemontowanych części. 

Właśnie leżą w pudle w garażu muszę wystawić na olx ? 

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajna modernizacja.

Ja również przymierzam się do zmodernizowania mojego roweru, dokładnie ten sam model - w związku z czym będę miał parę pytań:

1. Jaki model widelca mosso zastosowałeś? Masz z zewnątrz nakrętki na mocowanie szpeju?

2. Kaseta z tyłu została 8 rzędowa? Jakie zębatki?

3. Przy wymianie sterów nie miałeś problemów z kompatybilnością? Czego dokładnie użyłeś?

 

Na pewno pytań będę miał więcej ? Dla mnie waga nie jest akurat tak istotna, bo zawsze (ale to ZAWSZE) zapakuję się za ciężko w sakwy, więc i tak mam krowę a nie rower ? Na razie jestem na etapie zmiany napędu, mam problem przy podjazdach, więc celuję w korbę 44-32-22T i kasetę 11-34. Później zmiana widelca, i dlatego o ten element pytam w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, bzyk69 napisał:

Bardzo fajna modernizacja.

Ja również przymierzam się do zmodernizowania mojego roweru, dokładnie ten sam model - w związku z czym będę miał parę pytań:

1. Jaki model widelca mosso zastosowałeś? Masz z zewnątrz nakrętki na mocowanie szpeju?

2. Kaseta z tyłu została 8 rzędowa? Jakie zębatki?

3. Przy wymianie sterów nie miałeś problemów z kompatybilnością? Czego dokładnie użyłeś?

 

Na pewno pytań będę miał więcej ? Dla mnie waga nie jest akurat tak istotna, bo zawsze (ale to ZAWSZE) zapakuję się za ciężko w sakwy, więc i tak mam krowę a nie rower ? Na razie jestem na etapie zmiany napędu, mam problem przy podjazdach, więc celuję w korbę 44-32-22T i kasetę 11-34. Później zmiana widelca, i dlatego o ten element pytam w pierwszej kolejności.

widelec to mosso m5 kupiłem używany za 150 zł ale w stanie idealnym dodatkowo okleiłem go czarna matowa folia samochodowa. Nie ma żadnych mocowań ja używam zacisków z gwintami.

co do sterów wziąłem takie jakie mieli u mnie w zaprzyjaźnionym rowerowym na stanie (1 1/8 neco) nie miałem z nimi problemów ?  

 

Przyznaje ze nie doprecyzowałem zmian w napędzie i to dość istotnych zmian 

Kasetę wymieniłem na 9 rzędów 11-36 t

Tylna przerzutka została deore i daje spokojnie radę ale manetkę zmieniłem na shimano Saint i jest naprawdę dobrze ( manetkę kupiłem tez używana )

biegi wchodzą prezyzyjnie nie mowy o spadaniu łańcucha 

pod dużym obciążeniem na podjazdach niczego nie brakuje 

 

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Semil napisał:

Nie ma żadnych mocowań ja używam zacisków z gwintami.

Będę dalej drążył ?

Jakich zacisków używasz? I jaki maksymalnie ciężar na tym widelcu przewozisz? Ja szukam mocowania, które pozwoli mi utrzymać co najmniej 1,5kg (butelka PET z wodą). A ideałem byłby widelec pozwalający zamocować Koszyk blackburn.

Edytowane przez bzyk69
Poprawione cytowanie
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, bzyk69 napisał:

Będę dalej drążył ?

Jakich zacisków używasz? I jaki maksymalnie ciężar na tym widelcu przewozisz? Ja szukam mocowania, które pozwoli mi utrzymać co najmniej 1,5kg (butelka PET z wodą). A ideałem byłby widelec pozwalający zamocować Koszyk blackburn.

Używam topeak versamount i jak dla mnie dają radę. Woziłem na nich ciężary Ok 1,5 kg i nic się nie działo ? 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, bzyk69 napisał:

Mam, używam (do drugiego bidonu wewnątrz ramy), jednak jak dla mnie - troszkę zbytnio odstają od ramy.

Od wewnętrznej strony ramy stosuje taki adapter jak na zdjęciu w zaznaczonym miejscu przyciąłem mocowanie do maksimum na szczęście gwint sięga głęboko wiec była taka możliwość. Teraz koszyk prawie nie odstaje ?

D0420D60-8233-4006-9F54-FC4CCACE3101.jpeg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...