Skocz do zawartości

Buty do ścigania


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę obecnie w rekreacyjnych butach rockrider st 100, buty mega wygodne, oczywiście SPD, buty są o tyle fajne, że jak jadę z dziewczyną na wycieczkę to nie ma problemu przejść w tych butach parę kilometrów. 

Zamówiłem teraz buty rockrider xc 500, czy macie jakieś inne lepsze propozycje do ścigania xc? 

Szukałem też jakiś informacji jakie różnice w mocy są przy zastosowaniu różnych typów butów np. Porównanie takich turystycznych do karbonowych. 

Odnośnik do komentarza

Różnice w mocy znikome żeby nie powiedzieć żadne. Kup wygodne i takie w których noga nie lata na boki. Prawdziwe buty wyścigowe zaczynają się zwykle od 1500 i tyle że są super lekkie, super sztywne i mają termoutwardzalną piętę, którą można dostosować do własnej nogi. Tak jest w Spec S-Works. Czy but za 300 czy za 800 i czy z podeszwą nylonową czy rekreacyjną karbonową to raczej nie ma znaczenia.

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Przyszly te buty xc 500. Normalnie mam rozmiar 42,5, zwykle chodzę w 43, buty xc 500 w rozmiarze 43 są mega wąskie i za małe na nogę, zamówiłem rozmiar 44. 

Według tabeli 1% różnicy między najlepsza gumą a kiepskim karbonem, te xc 500 mają karbon w podeszwie, moje obecne, wygodne buty mają piankę poliuretanową. Są wygodne ale obok najlepszej gumy nawet nie stały na półce. Strzelam że w takim razie 2%. Trenażer mi pokazuje w teorii 250 FTP, na trenażerze nie potrafię się zmusić do jazdy w trupa, w trenażerze maksymalne tętno to 185 a średnia z ostatniego wyścigu to 188 z maksem na 205. Strzelam że w czasie wyścigu wychodzi z 260-280 watow, 2% mocy to różnica 5,4 wata, ważąc z rowerem w ubraniu i z wodą 80 kg, 2% mocy daje mi porównywalny wynik co zrzucenie 1,5 kg z siebie (ciężko się pożegnać ze słodyczami aby to uzyskac) albo z roweru (koła-600 gram 8000 zł, kierownica -250 gram 500 zł, kaseta x01 -200 gram 1500 zł, manetki i przerzutka xtr -60 gram 1000 zł, manetka xtr -10 gram za 500 zł i dalej brakuje 300 gram). 

Buty wyjdą taniej niż modyfikacja roweru i przyjemniej niż zrzucanie z wagi ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...