Skocz do zawartości

Budżet do 4 tyś. Początek przygody.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Chciałbym zacząć przygodę rodzinną z rowerami. 

Jako, że po za paleniem w pandemii nabrałem kilogramów. Potrzebuje roweru, który nie będzie robił problem z dźwiganiem mnie (176cm -100kg)

Dodatkowo za rok musi dźwigać w foteliku córkę w foteliku - więc możliwość dopięcia błotników i fotelika konieczna.

Rower będzie służył na codzienne dojazdy do pracy i weekendowy wycieczki leśne.

Początkowo myślałem o :

zr team 7.0

indiana 6.9

 

Jednak poluje na cenę, aktualnie ceny poszybowały.

Czy mój wybór trafny, jako solidne i nie zbyt ciężkie (mam 4 piętro bez widny)?

Może macie jakieś alternatywy :)?

 

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, rafaaaal napisał:

Jednak poluje na cenę, aktualnie ceny poszybowały.

Możesz nie upolować. Ceny będą tylko rosły, do tego jest wiosna i sklepy sprzedadzą wszystko, co mają. A czasami niewiele mają, bo są też problemy z zaopatrzeniem. Więc jak kolega wyżej sugeruje - używka - albo z nowych brać póki są.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał:

Jakby co mam taki, 17,5 cala za 3500. Tylko trochę lepiej skonfigurowany niż fabrycznie, XT/XTR. Po serwisie za który fiknąłem 300 (mam kwit), więc nie ma w nic nic do roboty. Do testowana i odbioru w Warszawie.
https://www.specialized.com/pl/pl/crave-pro-29/p/49818?color=149370-49818

jak z geometrią ? pod jaki wzrost go byś proponował minimalnie ??? Bo znajomy szuka, ale dość niski jest 170 cm jakoś, może mu podeślę link

Odnośnik do komentarza

Dziękuję.

Celuje jednak w nówkę. Fakt żałuję, że rok temu nie kupiłem jak się się rozglądałem.

Bo teraz wszystko co po wyczytaniu z polecanych mi się podoba, jest ponad budżet. Tak jak cube attention sl

Jeszcze na stronie widzę bliski budżetu COUNT SOLO 1

oraz sądzicie o:

https://www.tabou.pl/mtb/blade-29-5-0-2021

Albo Indiany x7/8/9 no ale też ponad budżet

 

Wybaczcie ale brać co jest, póki jest - to do mnie nie przemawia. Wiem, że dzisiaj mój budżet jest o tysiaka za mało ale dla mnie i tak to kawał grosza ?

a jeszcze jakieś błotniki, lampki ?

Czy jest jakiś dla którego naprawdę warto przekroczyć tą kwotę. Wielce go katować nie będę ale musi moja wagę i córki dźwigać i nie jęczeć ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Według ludzi, którzy pomierzyli Indianę, geo wygląda tak:

spacer.png
Rower na którym jeżdżę przy 175 wzrostu, w rozmiarze 19 cali i na którym jeździ mi się idealnie, ma górną rurę 622 mm, Stack 619 mm i Reach 441 mm. Jeżdżę z mostkiem 75 mm lekko podniesionym do góry i pozycja jest mocno rekreacyjna. Więc rozmiar jest raczej dobry, jest to kwestia przyzwyczajenia. Jak ktoś ma krótkie ręce to można dać mostek 60 albo jeszcze krótszy. Decathlon ma 35 mm:
https://www.decathlon.pl/p/mostek-rowerowy-35-mm-oversize-31-8-mm/_/R-p-182234?mc=8402831&&cd=1625039213&ad=57336423530&kd=&gclid=Cj0KCQjwr-SSBhC9ARIsANhzu16uokTn5qA0Nj84L2ZcZWP5-mqOPucvbaBtbtUTykz4-j1Kka58Io8aAi48EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...