Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pierwszego roweru [4-6 tys]


Rekomendowane odpowiedzi

Powyżej pewnego poziomu nie ma złych rowerów. Ostatnio testowałem Epica, fulla za 36k. Robił robotę :) Ale kolega ma Sparka za 15k i też jest super. I Epic full (bo Epica hardtaila mam) i Spark chodzą mi po głowie. Trek Supercaliber też. Może kiedyś... Cannondale absolutnie nie.  Zdanie z filmu "nie psuje się już tak jak kiedyś" go podsumowuje :) 

 

Odnośnik do komentarza

Mój wybór padł na Rockrider XC500 (chyba rozmiar XL), dzisiaj przypadkowo znalazłem Kellys Gate 30 w dobrej cenie ok. 4500 zł. (który wcześniej też był na mojej liście) i mam dylemat. Promocyjna cena za Kellysa jest do dzisiaj. Kellys jest dostępny w rozmiarze L. Jak sądzicie czy przy wzroście 190, ten Gate byłby dobry? Kusi mnie tutaj cena, aczkolwiek wiem, że osprzętowo to półka niżej niż XC 500

 

Kellys Gate 30
image.thumb.png.d9c86013c41c8acd9b5552f16a9cf0bd.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.12.2021 o 11:33, Kofeina napisał:

Mój wybór padł na Rockrider XC500 (chyba rozmiar XL

Bierz XC500 w rozmiarze XL i się nie zastanawiaj. Bardzo dobry i bardzo dobrze wyceniony rower. Mam praktycznie identyczny wzrost, rowery 19 calowe nie wchodzą w grę. Teraz jest to kilka zł więcej, ale wydane naprawdę rozsądnie, w perspektywie dłuższego ujeżdżania roweru to się bardziej opłaci. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MalySzaryCzlowiek napisał:

Bierz XC500 w rozmiarze XL i się nie zastanawiaj. Bardzo dobry i bardzo dobrze wyceniony rower. Mam praktycznie identyczny wzrost, rowery 19 calowe nie wchodzą w grę. Teraz jest to kilka zł więcej, ale wydane naprawdę rozsądnie, w perspektywie dłuższego ujeżdżania roweru to się bardziej opłaci. 

+1

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie sugestie, byłem przymierzyć się do XC500 (była tylko L), oraz Kellysa (rozmiar L). Pod czas jazdy na jednym i drugim rowerze czułem się podobnie. W Decathlonie zasugerowali, że odpowiedni rozmiar będzie dla mnie L. Po 5 minutach jazdy na XC500 bolał mnie nadgarstek (ale może dla tego, że ostatni raz jeździłem ok. 15 lat temu), dla tego pojechałem obejrzeć jeszcze Kellysa, ale bardzo podobnie na nim się czułem. Zacząłem się zastanawiać czy na swoje potrzeby nie powinienem szukać czegoś bardziej wygodnego. Zamówię XC500 w rozmiarze XL i L i porównam.

Odnośnik do komentarza

W każdym rowerze kokpit można dostosować. Ja jeździłem zwykle z mostkiem 100 mm równoległym do ziemi. Po dłuższym pobycie w szpitalu musiałem założyć 75 mm i podnieść go maksymalnie do góry bo odzwyczajony kręgosłup piersiowy bolał mnie po 30 min jazdy. Po jakimś czasie z grubsza wróciłem do poprzedniej pozycji. Więc wszystko zależy od mobilności w kręgosłupie piersiowym i lędźwiowym i charakteru jazdy. Większy rozmiar do Ci kokpit wyżej ale dalej. Jak skrócisz mostek to będziesz mieć wyżej ale tak samo na długość. Dobrze kupić jakiś tani mostek regulowany i popróbować różne ustawienia. Wolałbym kupić rower lepiej wyposażony o bardziej sportowym charakterze niż dużo gorszy tylko z powodu geometrii.

Co do komfortu to kluczem są opony i ciśnienie w nich i dostrojenie ustawień amortyzatora.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...