Skocz do zawartości

MTB z wygodną pozycją


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich 

szukam roweru na co dzień , do lasu na ścieżkę również sakwy na kilka dni i być może także Pieniny, Jura Krakowsko- Częstochowska czyli coś uniwersalnego zarówno na asfalt ale też wjechać w las i trudniejszy teren. Jeździłem do tej pory na trekkingu ale nie chce się w to ładować gravel też odpada. przyglądam  się na MTB Indiany. i tutaj proszę was o rade co wybrać :

najbardziej skłaniam się ku X9, lubX10.

to co rower musi mieć to sztywne osie i możliwość instalacji bagażnika na tył a najlepiej przód- tył, gdyż na pewno jakieś wyprawy większe lub mniejsze wchodzą w grę

ważna jest też dla mnie wygodna pozycja raczej nie jakaś wybitnie sportowa gdyż rower będzie też na dłuższe wycieczki kilkudniowe. mam 187 cm i waga 90 kg

co polecacie czy też wybrać jakąś inna markę? i jaki model ?

dziękuję za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza

Indiana X7, X8, X9 chyba ta sama rama. Na pewno sztywne osie. W każdym rowerze alu można montować bagażnik. Albo ma otwory montażowe i jest łatwiej albo na obejmy, które trzeba dokupić. Cube Attention nie ma sztywnych osi. Bagażnik po sztywną oś może być jakimś problemem. Trzeba sprawdzić jakie są opcje. Nie używam bagażników w ogóle więc nie wiem. Kumpel sakwiarz ma w Cube Attention SL jakiś w miarę standardowy bagażnik pod jego sakwy crosso.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 7.10.2021 o 17:06, vrinks82 napisał:

wjechać w las i trudniejszy teren. Jeździłem do tej pory na trekkingu ale nie chce się w to ładować gravel też odpada. przyglądam  się na MTB Indiany.

Co masz na myśli "wjechać w trudny teren" ? Jeśli NIE masz na myśli wjazdu na hopki, krótkie przewyższenia i singletraki , gdzie musisz nieźle kręcić, uginać i pokonywać masę korzeni, to oczywiście gravel z racji kierownicy o "baranich rogach " oraz braku amortyzatora odpada.

Ale .... istnieje jeszcze super wygodna klasa rowerów typu szosa (jeśli nie chcesz wchodzić, jak dobrze sugeruje Jacek w Crossa z napędem 2x) z prostą kierownicą, ze sztywna osią (!) i co najważniejsze z możliwością dopięcia sakw. Więc Twoje plany dot. głównie jazdy poza miastem trochę las, trochę ścieżki, na pewno też wyjazd na kilka dni z sakwami w góry czy trasę wzdłuż naszego wybrzeża typu R10, warto przemyśleć. Mam na myśli Kellys Soot 20, Marin DSX 2. Reasumując MTB Indiany mają sztywne osie ale nie jestem pewien, czy planowane przez Ciebie wykorzystanie spełni Twoje oczekiwania - dłuższe, parodniowe wypady z sakwami (których nie zamontujesz, bo brak jest otworów montażowych, chyba, że użyjesz backpakingów montowanych pod siodło).

 

Odnośnik do komentarza

Witam

Podepnę się pod temat z lekką modyfikacją. Przeznaczenie roweru do:

1) rekreacyjne jazdy w weekendy z koleżanką małżonką :) - asfalt, leśne ścieżki rowerowe, szutr, ubite gruntówki

2) wyjazdy turystyczne z sakwami

3) dojazdy do pracy

Nowym sprzętem chcę zastąpić 7 letniego Unibike Viper (mam na niego kupca)

Na ten moment rozważam Cube Attention lub Giant Roam 1

Czy do takiego zastosowania MTB Cube będzie trafiony czy może lepiej crossowy Giant?

Z góry dziękuję za opinie

Odnośnik do komentarza

Miałem ostatnio zakupić dla taty rekreacyjne mtb w cenie około 4000-5000 pln. Oglądaliśmy cube, rose, tata jeździł na Indianie X7 i moim wyścigowym Rockriderze XC 900 i ostatecznie wybór padł na rockridera XC 120. Do uzyskania prawie identycznej geometrii jak indiana wystarczył montaż mostka 100 mm z wzniosem + 17° do XC 900. XC 120 posiada prawie identyczną geometrię co XC 900 więc inwestując 50 zł w mostek mamy rekreacyjne XC 120. 

Robiłem ostatnio przegląd akcesoriów do rowerów, obecnie nie ma problemu aby do ramy bez otworów montażowych zamontować bagażnik rowerowy (ba, potrafią być tańsze niż wersje do montażu na otwory montażowe). 

90% osób nie poczuje różnicy w prowadzeniu się roweru z mostkiem 70-80 a 100 mm. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...