Skocz do zawartości

Rower Asfalt/LAS do 3-3,5 tys zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przeszukałem już milion forów, tematów i uzyskałem wiele rad, ale nadal błądzę. 

Byłem parę tygodni temu na wyjeździe w Borach Tucholskich po lasach z typowymi zajawkowiczami rowerowymi, zapieprzali przez las, górki jak szaleni i mimo, że miałem dobry, wypożyczony rower to nie dawałem rady ich złapać ( oczywista różnica w doświadczeniu, wytrzymałości itp ), ale zauważyłem, że takie jeżdżenie nie jest dla mnie. Jednak preferuję rekreacyjną jazdę po lasach, górkach i asfalcie myślę, że 50/50. 

I teraz potrzebowałbym porady, co koledzy szanowni polecają aktualnie do zakupu w kwocie 3-3,5k zł ? Skłaniam się ku nowemu rowerowi, w sumie dwóch bo jeszcze będę poszukiwał maszyny w podobnych pieniądzach dla drugiej połówki.

Co z własnego doświadczenia i znajomości tematu doradzilibyście dla faceta który jest amatorem, ale ma zamiar umilać sobie czas przejażdżkami raczej spokojnymi po różnych terenach. Im więcej doświadczenia to może potem zainwestuję w coś lepszego. 

180 cm

85 kg

Z góry dzięki za poświęcony czas i odpowiedzi na temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jak 50/50 to kupiłbym rower mtb. 
Te Mariny to kompletne chłamy, do sklepu po bułki.
Najtańszy rower mtb, który się do czegokolwiek nadaje to ten:
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-5-9-m19-czarny-grafit-r21

A najtańszy rzeczywiście dobry:
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x7-m21

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, jajacek napisał:

Jak 50/50 to kupiłbym rower mtb
Te Mariny to kompletne chłamy, do sklepu po bułki.
Najtańszy rower mtb, który się do czegokolwiek nadaje to ten:
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-5-9-m19-czarny-grafit-r21

A najtańszy rzeczywiście dobry:
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x7-m21

Dzięki za odpowiedź. Też sprawdzałem te Indiany i wyglądają całkiem ok. Na osprzęcie się nie znam, ale opinie wyglądają pozytywnie. A jak sytuacja z zakupem w Media Expert ? Nie ma problemu z gwarancją, serwisem itp ? Czy to tylko niepotrzebne uprzedzenia co do roweru ze sklepu z elektroniką ?

NAJWAZNIEJSZE!! Zapomniałem dodać, jestem po zabiegu na kręgosłupie, całe zycie jeździłem na "kozach" holenderskich, więc tam raczej pozycja była wyprostowana, boje się, że w takim rowerze MTB mogę mieć problemy w odcinku lędźwiowym po dłuższej trasie, ze względu na pochylenie. Czy jestem w stanie coś z tym zrobić ? Dokupić jakąś część, żeby kierownica była wyżej, albo żeby sylwetka nie była za bardzo pochylona ? 

Przy moim wzroście to chyba 29 cali koła i rama 19 ?

Odnośnik do komentarza

Rama 19 cali
Indiany mają stosunkowo łagodną geometrię. Jeśli pochylenie jest za duże, obraca się mostek na plus albo kupuje inny z odpowiednim wniosem. Koszt 50-150 zł
Proste naprawy w sklepie. Bardziej skomplikowane w serwisie centralnym w Złotowie.
Kiedyś się kupowało laptopy i telefony w dedykowanych sklepach. Teraz można kupić w supermarkecie. To samo z rowerami. To jest firma handlująca wszystkim, więc nie należy oczekiwać zbyt wysokiego poziomu obsługi. Ale korespondowałem z szefem od rowerów w tej firmie. Odpowiada na korespondencję, co wbrew pozorom nie jest takie częste w branży rowerowej. Mamy tu na forum trochę użytkowników tych Indian i nie słyszałem negatywnych wypowiedzi. Może koła słabawe ale za te pieniądze każdy producent takie daje. Nawet Trek i Specialized.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, jajacek napisał:

Rama 19 cali
Indiany mają stosunkowo łagodną geometrię. Jeśli pochylenie jest za duże, obraca się mostek na plus albo kupuje inny z odpowiednim wniosem. Koszt 50-150 zł
Proste naprawy w sklepie. Bardziej skomplikowane w serwisie centralnym w Złotowie.
Kiedyś się kupowało laptopy i telefony w dedykowanych sklepach. Teraz można kupić w supermarkecie. To samo z rowerami. To jest firma handlująca wszystkim, więc nie należy oczekiwać zbyt wysokiego poziomu obsługi. Ale korespondowałem z szefem od rowerów w tej firmie. Odpowiada na korespondencję, co wbrew pozorom nie jest takie częste w branży rowerowej. Mamy tu na forum trochę użytkowników tych Indian i nie słyszałem negatywnych wypowiedzi. Może koła słabawe ale za te pieniądze każdy producent takie daje. Nawet Trek i Specialized.

Jacku, wiadomo coś na temat ram od Indiany? Gdzie są produkowane? 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, jajacek napisał:


Te Mariny to kompletne chłamy, do sklepu po bułki.
 

Owszem te, w wyposażeniu sklepowym są "chłamy" (chociaż córka katuje  od lutego Bob'ta "4" z upodobaniem) i do wyczynowej jazdy i maratonu nie nadają się też ale ... przecież kolega pisze, że interesuje go jazda rekreacyjna, po lesie. I najważniejsze, trzeba to uczciwie napisać, Marin daje dożywotną gwarancję na ramę, którą można dowolnie uzbroić w czasie, ma duży wybór "ładnych" modeli dla drugiej połówki co nie jest bez znaczenia dla osób, które kupują oczkami - Indiana daje tylko 5 lat gwarancji. Przypuszczam, że trudniej niż marina będzie go również odsprzedać kiedyś. Bobcata 5 uzbroiłem młodej w lepsze hamulce M7100 i śmiga ino furcy.

 

Odnośnik do komentarza

Nie ma żadnego znaczenia ile daje gwarancji na ramę powyżej 5 lat. Jak rama te 5 lat przeżyje, to przeżyje zapewne i więcej. Zwykle rowery zmienia się co ok. 5 lat. Czasem oczywiście rzadziej. Suntour XCM nie ma  nic wspólnego z amortyzatorem. Jest to gówniana atrapa ważąca tonę. Rower o takiej geometrii nie jest dobrym rowerem do "wszystkiego". Lepszym wyborem jest rower o geometrii XC. Do kompletu mamy korbę na kwadrat, napęd Altus z plasteliny i jakieś koła badziewia. Miałem podobny rower. Nie mogłem zrozumieć co ludzie widzą w tym mtb. Jazda na nim była męczarnia. Po bułki do sklepu się nadawał. Ale na na 50 km po lasach. I ten też się nadaje po bułki i na godzinkę po lasku. Ale nie do regularnej kilkugodzinnej eksploatacji. Dopiero po zakupie roweru z porządnym amorem i napędem, zrozumiałem o co w mtb chodzi.

W kwestii ram Indiana to zapewne jak 99% tanich rama aluminiowych, pochodzą z Chin. Jak mi przekazał Product Manager Indiany, rowery są składane w Polsce i we Włoszech.

Odnośnik do komentarza

Polecam któregoś MTB od Cube. Mają bardzo komfortową, rekreacyjną geometrię, co powoduje, że są mega wygodne. Jeśli chcesz jeździć rekreacyjnie to nie dajmy się zwariować z tym osprzętem. Miałem Cube AIM EX, który kosztował 2700 na osprzęcie Altus/Alivio. Wierz mi, do rekreacji w zupełności wystarczający. Wygodny, dobrze wykonany i ładny. W terenie typu ścieżki leśne, polne, szutry dawał mnóstwo frajdy. Ostatecznie sprzedałem go, bo jednak dla mnie priorytetem jest asfalt, a tu MTB to kompletny muł. Zainwestowałem w gravela. Może dla Ciebie to też byłby dobry kierunek jeśli sporo jeździsz po asfalcie.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry tu będzie kompromis ten niemczyk Cube ?.

Ja niestety jestem nieobiektywny i niewiarygodny, i wierny jednej marce, zaznaczam wyłącznie przez sentyment do Kalifornii (miałem też epizod z Cannondale). Proponuję jeszcze niech się wypowie druga połówka i koniecznie zobacz i przewieź się na gravelu (będziesz miał kolejny problem ze zgarbioną sylwetką ).

Odnośnik do komentarza

Cube Attention SL ma mój kolega, który jeździ nim po prostu wszędzie. I z sakwami i do pracy i za chwilę będziemy jechać razem wokół Tatr. Bardzo wygodna pozycja, podłe hamulce, kiepskie koła. 

Indiana Storm X7 technicznie jest dużo lepszym rowerem. Rama tego Cube jest zdecydowanie gorsza niż rama użyta w Indianie.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, jajacek napisał:

Cube Attention SL ma mój kolega, który jeździ nim po prostu wszędzie. I z sakwami i do pracy i za chwilę będziemy jechać razem wokół Tatr. Bardzo wygodna pozycja, podłe hamulce, kiepskie koła

Indiana Storm X7 technicznie jest dużo lepszym rowerem. Rama tego Cube jest zdecydowanie gorsza niż rama użyta w Indianie.

Ja wlasnie stoje przed wyborem cube attention sl czy indiana x7/x9. 
Wydaje mi sie ze to dobry wybor jesli chodzi o rekreacyjna jazde( zmienic oponki i bedzie git). Bardziej sklaniam sie ku x9 ktora jest w cenie cube..a technicznie lepsza. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...