Skocz do zawartości

Pierwszy MTB do 4 tys


Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Kamil89 napisał:

Obie osie są sztywne.

DODATKOWY BONUS i piątka. Z katalogu bikerworld 2022 wynika, że oś tylna ma szpilkę ?

Marka:

Trek

Model:

Roscoe 7

Sugerowana cena *

od 7439.00 PLN

Technologie
oś 15mm tarcza hamulcowa SMRT wewnętrzne prowadzenie linek i przewodów sztyca z regulacją wysokości środek suportu GXP stery taperowane oś tylna koła na zacisk mocowanie tarczy hamulcowej IS oś Boost system bezdętkowy stery półzintegrowane

 

Odnośnik do komentarza

Panowie, mam takie pytanie i prośbę zarazem. 

To są opony które mam aktualnie 

Bontrager X4 TI TLR 29, 2.6.

Przed odebraniem roweru zostały napompowane do 2.8 bar. To jest wartość max na oponie. Niestety nie ma, nie widzę wartości minimalnej. 

Z takim ciśnieniem po pierwszej jeździe w terenie mam nie za dobre odczucia. Może się mylę ale rower za bardzo podskakuje na korzeniach, kamieniach, nie czuje się do końca pewnie. 

Nie wiem jak nisko z ciśnieniem mogę zejść żeby nie uszkodzić opony. 

Będę wdzięczny za info, rady. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Minimalne ciśnienie zależy od podłoża. Jak się ścigam na bardzo piaszczystym podłożu potrafię zejść do 0,9 atmosfery. Zakręcenie korbą przy takim ciśnieniu na zakręcie na przyczepnym podłożu powoduje już ściągnięcie opony z rantu i rozszczelnienie, nie polecam jazdy na takim ciśnieniu aczkolwiek jedne zawody które polegały na przejechanie jak najszybciej 5 minutowego singla w bardzo kopnym piasku w ten sposób wygrałem ? 
Przy dużej ilości korzeni na trasie pompuje więcej tak, aby koło nie dobiło. Przy każdym dobiciu masz jakieś szanse na uszkodzenie obręczy albo opony. Jak na zawodach dobije tylko raz, lekko, to oznacza to u mnie, że idealnie dobrane ciśnienie. Zwykle dla bezpieczeństwa dojechania do mety pompuje 0,1 bar więcej niż powinno być na daną trasę idealnie. Jak będziesz miał za mało ciśnienia albo będziesz czuł, że dobijasz - należy wtedy dopompować albo będziesz zwijał oponę na ostrym zakręcie przy dopedałowaniu - też należy dopompować. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...