Skocz do zawartości

Rozmiar ramy, pozycja na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem roweru kross level 9.0.  Rozmiar ramy 19 cali. Mój wzrost to 188 cm, przekrok 89 cm. Według tabeli krossa jestem między rozmiarem 19 i 21 cali. Wiele osób z forum sugeruje wtedy wybrać mniejszą ramę. Tak też zrobiłem. Na start musiałem zmienić mostek z 70 na 90 mm, oraz sztycę na 400 mm z offsetem. Nadal mam jednak wątpliwości czy pozycja na rowerze jest odpowiedna i czy rama aby nie jest zbyt mała. Proszę o podpowiedź.

IMG_20201003_202149 (Large).jpg

IMG_20201003_202208 (Large).jpg

IMG_20201003_202440 (Large).jpg

Odnośnik do komentarza

Po mojemu za mała rama.
Ale po prawdzie liczą się dwie wartości - wzrost, krocze i ostatnie waga - jako że jesteś chudy to licząc z tego:
http://www.kross.lt/pl/poradnik/dobor-ramy - wychodzi 20" - na obecnym jesteś, mimo mostka dłuższego "skundlony" - do jazdy sportowej to dobra pozycja do rekreacyjnej - niekoniecznie.
Stąd jeśli nie jeździsz sportowo a rower kupiłes bo "ma dobre komponenty" to po mojemu za krótki ...
Ale niech inni dodadzą swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Kross Level ma tak beznadziejną geometrię że trudno się wpasować. Mostek 90 normalnie to maks ale zdarzyło mi się wsadzić do mojego 100 albo i nawet 110 żeby się bardziej wyciągnąć do jazdy sportowej w modelu ze starszą geometrią.

19" jest kompletnie nie do przyjęcia pod ten wzrost. Byłby odpowiedni dla mnie pod 175 wzrostu. Ma reach 433 i stack 624. Mój półwyścigowy XC 17,5 cala ma reach 430 i stack 605. Czyli jest taka samo długi jak Kross 19 cali ale Kross ma wyżej uniesiony kokpit. I zastanawiam się czy nie powinienem mieć L z krótszym mostkiem bo mam 90mm. Ktoś wcisnął Ci 1-2 rozmiary za mały rower. L Krossa ma reach 450 i stack 633. I nie wiem czy to też nie będzie za mało. To są po prostu przestarzałe rowery z przestarzałą geometrią.

Odnośnik do komentarza

Rower mam u siebie tydzień. Kupiony przez internet, przejechałem się kilka razy po ulicy, więc spróbuję go zwrócić, albo wymienić na większy rozmiar. Niestety w małych miastach trudno o jakikolwiek wybór, a brak czasu z powodu pracy zmusza do zakupów przez internet. 

Fora też nie zawsze pomagają, bo głównie mówi się, że lepiej brać mniejszą ramę niż za dużą.

Tak czy inaczej dziękuję za rzeczową poradę.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...