Skocz do zawartości

Gdzie dostanę fitness do 3500 zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rozglądam się za nowym rowerem, wybór padł na rowery fitnessowe - jeżdzę głównie po Warszawie i okolicach po ścieżkach i DDR asfaltowych.

Po dłuższej selekcji wiem już, że chcę czegoś z karbonowym widelcem, napędem najchętniej 2x9 (ale nie odrzucam innych) i masą do 11kg (aktualnie śmigam już któryś rok Gazelą kupioną za parę stówek ze sklepu z używkami - masa ok. 16 kg i napęd 1x7 z najlżejszym przełożeniem lekko poniżej 2:1, więc szczególnie z dzieckiem w foteliku bywa wymagająco ? ).

Wybór padł na Gianta FastRoad SL 2 i niestety póki co w rozmiarze dla mnie (174 cm wzrostu) wszędzie, gdzie pytam są same braki magazynowe.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma namiar na sklep w stolicy i okolicach (tak do 100km) gdzie można przymierzyć się do roweru i sprawdzić jak się jeździ?

Ew. coś z konkurencji z podobnej półki budżetowej i z podobnym wyposażeniem? Cube, Merida, Marin, Trek, Specialized, Cannondale, Canyon, Fuji i co tam jeszcze świat produkuje a sklepy sprzedają ?

Odnośnik do komentarza

Polecam poszukać używanych fitnesów. Te rowery słabo trzymają cenę, są często przywożone z niemiec. W polsce najpopularniejsze modele to Tribany 520 fb z decathlona. Taki używany Triban to 1200-1400 zł, z karbonowym widelcem i napędem sora 3x9. Polecam, mam tą wersje z barankiem. Szukaj rozmiaru M.
Fitnesy są to ogólnie takie rowery, które zbytnio nie powinny obrywać podczas eksploatacji. Możesz też kupić w decathlonie nowego tribana. Stare z hamulcami vbrake przyjmowały oponę 35c, nowe z tarczami przyjmą koło 40c.

Odnośnik do komentarza

Warszawa jest płaska jak stół. Kilka wyjątków potwierdzających regułę ? (ul. Dolna, Tamka).

Idealny rower na takie jazdy to ostre koło na średnim przełożeniu 46/17, jak z dzieckiem - 44/17.

Opony 25C bez problemu dają radę.

Takie "cudo" na PRL-owskiej, stalowej ramie i ze stalowymi widłami, które całkiem nieźle pracują, na wystarczająco pancernych kołach (36 szprych) waży poniżej 10 kg.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie sugestie :)

Udało mi się znaleźć ostatniego Fastroada SL2 w sklepie Bikeman na Gocławiu - jakby co to mają jeszcze SL3 w rozmiarze M.

Bardzo fajny rabat i bardzo fajny rower - rzeczywiście te fitnesy przyspieszają jak głupie :D

I jeszcze co do rozmiaru - mam174 cm, czyli wg. Gianta M, a na ramie w tym rozmiarze czułem się jak na stanowczo za małym rowerze, dlatego wybrałem ML.

Odnośnik do komentarza

Odczucia z przymiarki są zwodnicze. Między M i ML jest tylko 7mm różnicy w długości ale ML ma 23mm wyżej położony kokpit. Jesteś na granicy rozmiarów więc wyższy może być lepszy.

Piasty w tych kołach przy intensywnym użytkowaniu padną po 1-2 latach. Spowalniacze Tektro pewnie też za długo nie pożyją. Suport w tej korbie nie lubi deszczu i błota, więc pewnie też będzie wymagał wizyt serwisowych. Ciekawe czy będą padać szprychy jak w większości kół Gianta niskiej klasy. Daj znać za pół roku jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...