Skocz do zawartości

Spartacus Cross 4.0, sklep infinitibike.pl


Mek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie zadałes zbyt ogólne - mniejsza o model bo dla niektórych rower za 1500 zł to "przedszkole rowerowe" czyli w zasadzie rower ale jakis taki "niepodobny" ...
Jesli po 300 km COS Ci skrzypi to zapewne nie ze starości ale jakiś "wadliwy" element - najczęściej jest to po prostu łańcuch który nie uzywany sniedzieje, rdzewieje l skrzypi.
Ogólnie każdy rower ma cos co skrzpi - trzeba to zlokalizowac nausznie" i ew. wskazać nam skąd dobiegaja piski ...
Przykładowo mój rower z 2014 roku po przejechaniu ok. 27000 km (ostatnie 3 lata mało bełtałem kulasami - raptem 2 tysie w 3 lata) i wymianie 2 łańcuchów (w zasadzie dwóch zrobionych każdorazowo z trzech) w ogóle nie skrzypi ...

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Cześć, dawno tutaj chyba nikogo nie było więc odgrzeję kotleta, mam nadzieję że nikt nie będzie mi miał tego za złe 😉. Mógłbym założyć nowy temat ale wydaje mi się że posiadacze tego samego modelu roweru co ja najbardziej mi pomogą. Kupiliśmy z narzeczoną po sztuce Spartacus Cross 4.0, dużo jeszcze się nie najeździliśmy ale zrobiły na nas bardzo dobre pierwsze wrażenie - krótko mówiąc jesteśmy zachwyceni 😃. Niestety jak to często bywa nie jest w 100% idealnie - mianowicie jest to dla nas nielogiczne że manetki przerzutek działają naszym zdaniem źle. Manetki to Shimano Alivio SL-M3100. Mam na myśli to że z lewej strony użycie dźwignii dolnej (tej którą obsługujemy kciukiem) powoduje na korbie wrzucenie większej tarczy czyli cięższej w jeździe. Z prawej strony - użycie dźwigni dolnej (tej którą obsługujemy kciukiem) powoduje na kasecie wrzucenie również większej tarczy czyli w tym przypadku lżejszej w jeździe. Analogicznie dźwignie górne (te obsługiwane palcem wskazującym) również działają naszym zdaniem niepoprawnie. Z lewej strony górna dźwignia powoduje wrzucenie lżejszej tarczy korby, z prawej strony górna dźwignia powoduje wrzucenie cięższej tarczy kasety. Wydaje nam się że niezależnie od strony manetki powinny działać tak aby przykładowo dolne dźwignie powodowały zmianę przerzutek na lżejsze przełożenia, a górne na cięższe, aby w trakcie jazdy nie zastanawiać się czy użyć z jednej strony kciuka, a z drugiej palca wskazującego tylko po prostu przykładowo używam kciuków jadę lżej, używam palców wskazujących jadę ciężej. Może jesteśmy w błędzie i tak powinno być, jeśli tak to proszę o informację dlaczego?Mam nadzieję że w miarę z sensem to wyjaśniłem i że ktoś oprócz mnie to zrozumie 😉. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

.

19 godzin temu, adamso93 napisał(a):

...Może jesteśmy w błędzie i tak powinno być, jeśli tak to proszę o informację dlaczego? Mam nadzieję że w miarę z sensem to wyjaśniłem i że ktoś oprócz mnie to zrozumie 😉. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam serdecznie.

To zrozumieć, trudna sprawa, bez pół litra nie rozbierzesz, ale szczęśliwie nadarzyła się sposobność i przy grilku rozgorzała dyskusja 🙂. Dość powiedzieć, że zdania były porówno podzielone, ale zadziwiająca sprawa, kolejne piwka😉 nie tylko zbliżały do konsensusu, ale przekabaciły tych najbardziej zagorzałych na stronę przeciwną. Nektar chmielowy działa cuda niczym święcona woda i chłopaki przechrzcili się na inną wiarę, ale też porówno, tak że nadal pozostały dwa obozy tylko w innym składzie 🙂, na szczęście w nastrojach bardziej pojednawczych. Nie pozostaje nic innego jak życzyć Tobie @adamso93 okazji do takiej dyskusji😉 bo skoro już to rozumiesz to jesteś na najlepszej drodze do "dlaczego?" 🙂

p.s.

Na odpowiedź zawsze możesz liczyć i wzajemne pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...