Skocz do zawartości

Rower crossowy - do 2.000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Skrótowo ;):

1. Przeznaczenie: Rower na wycieczki (około 30-50km na ogół), tereny podkrakowskie na ogół - czyli generalnie asfalty gorszej jakości, polne drogi, czasami szutry. Plus raz do roku wyjazd na około tydzień na trasy rowerowe - na ogół Podlasie, około 300-400 km w parę dni. Sumarycznie rocznie robię około 600-700 km.

2. Budżet: 2000 PLN

3. Specyficzne wymogi: jestem wysoki (194 cm) tak więc poszukiwane modele w rozmiarze XL.

4. Przesiadam się z Kandsa (4-letni rower, był ok,  kupiłem go za jakieś śmieszne pieniądze z rekomendacji na tym forum właśnie  - mniej niż 1k PLN z tego co pamiętam).

Pozdrawiam,

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, jajacek napisał:

Chyba Unibike i Merida miały coś bliżej 2k na Deore z niedziałajacym amortyzatorem.

Na szczęście niższe grupy niż Deore też dadzą radę na szutrach.

Rozglądałbym się za rowerami Unibike'a i Indiany. Ewentualnie fitness na trochę szerszych oponach żeby pozbyć się i tak niedziałającego amortyzatora.

Odnośnik do komentarza

A może grawel? Triban RC 120 co prawda wychodzi poza Twój budżet, ale taki rower będzie połykał kilometry w porównaniu do rowerów crosowych. Wchodzą tam spokojnie opony 35c a nawet 37, ale jak stwierdzisz, że chcesz poczuć prędkość i będziesz miał w planach wycieczkę po równych drogach, montujesz slicki 25-28c. Kiedyś jeździłem na rowerze crosowym, mam też mtb i szosę, na asfalcie na mtb utrzymuje się prędkość koło 23-24 crosie 25-26, szosie 28-29 (jazda bez napinki, spokojnie rozmawiając z bratem o jakiś pierdołach). No i szosa wygrywa o jakieś 4 kg w wadze - na podjazdach to dużo. Ten model tribana ma też wszystkie otwory na montaż bagażników i błotników, zarówno z tyłu jak i z przodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...