Skocz do zawartości

Bidon + koszyk


Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam Specialized Purist Insulated:

http://www.specializedwaterbottles.com/water-bottles/purist-insulated

 

Natomiast jeśli szukasz bidonu, który ma zapewnić ciepłe napoje przez dłużej niż 30 min w obecnej pogodzie, to żaden z nich się nie nadaje.

Na 1h na szosie, może 2h off-roadem, nadaje się Barbieri Tankita Inox, który używam. Ale obecnie chyba nigdzie go w Polsce nie sprzedają.

 

Tankita wymaga specjalnego koszyka, w miarę standardowego z plastikowymi wypustkami, najlepiej też Barbieri. Swoją drogą świetny koszyk do wszystkiego. Zwykle cena bidonu 50 zł, koszyka 15-20 zł.

 

Z mojej praktyki do ciepłych napoi, najlepszy jest mały termos wożony w tylnej kieszonce koszulki rowerowej. Ja używam taki:

https://www.decathlon.pl/kubek-termiczny-04-l-id_8331659.html

 

Przy obecnej pogodzie wlewam do Tankity jakieś pół bidonu bardzo ciepłego, czyli ok. 250 ml. Będzie ciepłe przez ok. 1h. Do decathlonowego wlewam cały albo pół, prawie wrzątku, w zależności od dystansu. Po 1-2h napój nadal będzie gorący. W kwestii zawartości akurat wlewam zieloną herbatę z miodem i sokiem malinowym. Zwykle w połowie dystansu robię krótką przerwę na batona i przelanie płynu z termosu do bidonu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W Decathlonie jest obejma na paski umożliwiająca montaż koszyka bidonu w dowolnym miejscu ramy. Kosztuje jakieś 20 zł. Ale trzeba się z nią delikatnie obchodzić bo jest nietrwała. Nie bardzo rozumiem czemu nie mozesz zamontować na ramie podsiodłowej?

Z tyłu mam pod siodełkiem futerał a nie chcę ściągać bo wiadomo lepiej coś mieć przy rowerze, jakiś sprzed naprawczy: klucze, łatki na dętkę. Pod ramą mam jeden bidon, trochę zajmuje a drugi by się nie zmieścił. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...