Skocz do zawartości

miejski/trekking 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

rozglądam się za rowerem i mam trochę wątpliwości, więc pozwolę się zapytać :-)

 

Roweru używam do dojazdu do pracy/na uczelnię (10-15 km dziennie), na wiosnę i lato pewnie w miarę regularnie jakieś drobne wycieczki (do 40km). Wolno nie jeżdżę, ale jednak lubię wygodne, miękkie siodełko i jazdę raczej będąc wyprostowanym/lekko pochylonym. Co do hamulców to sam nie wiem, aktualnie V-braki mnie rozczarowały, ale możliwe że to wina taniego roweru. Raczej nie chciałbym przerzutek w piaście. Wątpliwości mam wobec amortyzatorów. Rower ma służyć okrągły rok (również na zimę).

 

Zastanawiam się w którą pójść stronę - bo wybór pomiędzy miejskim a trekingiem wydaje mi się naturalny (a możliwe, że w ogóle tylko na miejskie warto patrzeć :-)). Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Wydaje mi się, że rower na moje potrzeby powinien być w przedziale 1000-1500 (pewnie nie zobaczę większej różnicy dalej), ale może być trochę więcej, jeśli będzie miało to jakiś sens.

 

Trochę obawiam się też zakupu roweru przez internet - czy nie ma zbyt często problemów z wielkością ramy?

Odnośnik do komentarza

Z tabelek wynika, że powinienem szukać ramy o rozmiarze 20 (180 cm wzrostu, noga 81-82). Jak rower oferują w rozmiarze 19/21 to który lepiej wybrać? Czy lepiej po prostu poszukać innego roweru.

 

Coś takiego znalazłem w przecenie: http://www.skrower.pl/rower-karbon-voyager-gts-28-shimano-acera-trekking-p-70.html. (lub trochę lepiej osprzętowany http://www.skrower.pl/rower-karbon-discovery-gts-kola-28-shimano-trekking-2015-p-40.html). Co uważacie?

Odnośnik do komentarza

"Raczej nie chciałbym przerzutek w piaście. Wątpliwości mam wobec amortyzatorów. Rower ma służyć okrągły rok (również na zimę)."

Jak zima, to raczej polecałbym przerzutki w piaście: odpada konserwacja po zimie (i w trakcie). Widzę w jakim stanie mają koledzy napędy po zimie (przerzutki zewnętrzne) i za żadne skarby nie zrezygnuję z przekładni planetarnej: trzy zimy i jazda po posolonych ulicach bez negatywnych efektów. Pytanie, gdzie jeździsz, jak górzysty teren to może faktycznie zewnętrzne.

"Trochę obawiam się też zakupu roweru przez internet - czy nie ma zbyt często problemów z wielkością ramy?"

Kupowałem właśnie przez Internet i to dwukrotnie. Raz, że taniej (i to o 40%), dwa na spokojniej można przejrzeć oferty (większy wybór).

Odnośnik do komentarza

Jeszcze co do ramy mam wątpliwości - z jednej strony wyżej ktoś napisał, że 21 to zdecydowanie za dużo, z drugiej strony większość tabelek (które swoją drogą są bardzo duże) podaje przy moim wzroście ok 20,5. No to jednak bliżej do 21...

 

Czy jest tak, że każdy producent inaczej to mierzy?

 

edit

zmierzyłem aktualnie pożyczony rower i wygląda, że ma ok 55 cm (licząc równolegle do ziemi), a mógłby być nawet ciut większy.

Ale tu dochodzi pytanie o to jak mierzą producenci - na stronie, gdzie chciałem kupić była tabelka, która do wzrostu chyba 184 dawała 19.

I ja się w tym wszystkim gubię...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...