Skocz do zawartości

Gadżety rowerowe inspiracja do pokoju.

Polecane posty

Tak, boazerię usunąć. Miałem taką kiedyś w jednym mieszkaniu w przedpokoju. Po wywaleniu sporo więcej miejsca się zrobiło. Boazeria zabiera dobre kilka centymetrów grubości (deski + tzw. łaty pod nimi) . Jak jest w całym pokoju, to efekt większej powierzchni może być już znaczny, szczególnie jak pokój jest mały.

Trudno powiedzieć i nie umiałabym aż tak radykalnie stwierdzić (mi chodziło wyłącznie o to, że albo fototapeta, albo boazeria, a nie że bez względu na wszystko wywalać). Oczywiście, jest to echo poprzedniej epoki, ale wciąż jakiś tam sentyment do tego wynalazku mam. Mieszkałam w sześciometrowym pokoju z boazerią prawie 20 lat (czyli do momentu wyprowadzki od mamy przed 4 laty) i mimo kilku remontów nikt jej ze ściany nie chciał zrywać (zresztą nie jest to takie hop, siup). Do zalet zaliczyłabym przede wszystkim ciepło (mimo że blok mamy nieocieplony i jakąś tam izolację akustyczną.

Dużo jednak zależy od tego, w jakim jest ona stanie i generalnie jak wygląda - im jest ciemniejsza, tym bardziej zmniejsza wizualnie pokój. Tak samo, jeśli jest położona od podłogi aż po sufit i na wszystkich czterech ścianach. U mnie była/jest jasna, tylko na dwóch i jedynie do niespełna połowy wysokości pokoju.

Zabiera i nie zabiera, zależy czy błozeria była kładziona na otynkowana ścianę czy na gołe cegły/pustaki ;-) . Fototapeta to tylko propozycja, nie musi być na całą ścianę, nie musi być wcale jak pokój cały. Można dać fotoobrazy, można i retro koszulkę oprawić w ramę (choć to chyba lepiej pasuje do innych sportów).

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Więc tak pokój a w zasadzie kuchnia został adoptowany na pokój, tak z sytuacji trochę. Nie był planowany tam pokój. I teraz wygląda to na taki  średni pokój z aneksem kuchennym i ten aneks będzie usunięty. A boazaria na wszystkich ścianach i suficie jest, tylko przy zlewie i kuchence jest płytek trochę. Nie wygląda ona już ładnie, ale nie jest zniszczona, jest jasna i polakierowana. Natomiast na podłodze był parkiet teraz panele są. Na gołe ściany więc dziur itp. pełno jest. Więc trzeba by było regipsy czy gładzie robić. Dla tego myślę wpierw ją oczyścić i pomalować, dać nową podłogę meble itp. 

To by i tak trzeba było zobaczyć, żeby ocenić, więc sam wiesz najlepiej. Dla mnie połączenie paneli i boazerii brzmi... nie za dobrze, żeby tak to ująć eufemistycznie ? Ale nie widziałam tego na własne oczy. Poza tym mimo wszystko warto podejść do sprawy również od strony ekonomicznej - ile jeszcze tam pomieszkasz i ile warto w to władować. To się tak wydaje, że niby nic, ale setki lecą jak głupie. Wiem, jak sama robiłam remont pokoju - nic takiego, zwykłe malowanie, przesuwana szafa, łóżko, jakieś dodatki i pięć tysięcy zniknęło ino mig (a malowałam sama). W dodatku tak się złożyło, że pół roku później się wyprowadziłam.

Piękne są te dekoracje z kołem ? Sama sobie chyba kiedyś takie zrobię, tylko wolałabym takie najbardziej prymitywne - zwykłe koło w czarnym kolorze.
Ja bym pomalowała boazerię, ale tylko dlatego, że podoba mi się faktura. Tu jakiś film instruktażowy, ta boazeria wydaje mi się bardzo zniszczona, przypuszczam, że możesz mieć w lepszym stanie?

• 10 months later...

Hej dawno mnie nie było pokój prawie ukończony. Została lampa i drobne dodatki dla ozdoby. Więc tak boazeria została pomalowałem ją  białą specjalną farbą efekt starego drewna co lubię. A natomiast zabudowa gdzie zlew i kuchenka była zrobiłem z betonu architektonicznego. Są też nowe meble i bardziej deska podłogowa jak panele. Jestem z efektu bardzo zadowolony. Pozdrawiam :)