Skocz do zawartości

Porównanie i pomoc w wyborze, mtb 29er ~3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Mam do wyboru kilka rowerów i potrzebuję obiektywnych opinii, co polecacie? ?

To dla mnie bardzo ważne ?

Moje wymagania to:

  • przerzutki P/T minimum Deore z minimum 27 biegami;
  • MTB 29er;
  • blokada amortyzatora w manetce;

Nie jestem wielkim znawcą w rowerach dlatego zwracam się z prośbą do Forumowiczów i Administratora strony o pomoc ?

Moje propozycje:

  • Kellys Gate 10
  • Merida Big Nine 500
  • Shockblaze R7 Pro
  • Unibike Flite
  • Cube Attention

Wszystkie rowery po konsultacjach ze sklepami, mogą mnie kosztować w zasadzie identyczne ceny (okolice 3100 - 3150 zł).

Przeczytałem artykuł na stronie o rowerach "do X ceny", gdyby ktoś chciał o tym wspomnieć ?

 

Z góry bardzo Wam dziękuję ?

 

Odnośnik do komentarza

Cześć,

te rowery są do siebie dość podobne, jeżeli chodzi o wyposażenie. Wybrałbym z nich Unibike Flite.

 

Natomiast jeżeli chodzi o ceny, o których piszesz, to śmiało można szukać sklepów, które dadzą Ci lepszą cenę niż 3100 złotych.

 

Zerknij np. na Cube Attention w wersji SL: http://www.ceneo.pl/Sport_i_rekreacja;szukaj-cube+attention+sl;0192;0112-0.htm#crid=43008&pid=7269

To fajniejsza wersja tego, który podesłałeś i w tej samej cenie :)

Odnośnik do komentarza

Ja też obecnie szukam jakiegoś niezłego MTB aczkolwiek jeśli coś fajnego znajdę, to raczej kupię agresywnego fulla. Ale hardtaila właśnie w okolicach 3 tys też nie wykluczam. W każdym razie IMHO zasada podstawowa przy zakupie jest taka że należy w pierwszej kolejności kierować się ramą, potem w przypadku MTB amortyzatorem, potem kołami a potem osprzętem. Nie ma bardzo dużej różnicy w działaniu pomiędzy Deore a Deore XT dla przeciętnego amatora. Różnica  natomiast pomiędzy rowerem z dobrymi a kiepskimi kołami albo pomiędzy 14-kilowym a 10-kilowym potrafi być dramatyczna. Kross wyprzedaje teraz rowery na karbonowej ramie za nieduże pieniądze i może warto się przyjrzeć. Natomiast znalezienie dobrych, lekkich kół w klasie średniej, takiej 3-5 tys, graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza

Dobór sprzętu przez producentów, to zawsze jest jakiś kompromis. Nie da się mieć topowych części w nowym rowerze, który kosztuje 3000 złotych :) I rowery są do siebie dość podobne, raczej nie zdarza się tak, by na tej samej półce cenowej stał obok siebie 14 kilowy klocek i 10 kilowe piórko (oczywiście mówimy o tego samego typu rowerze).

 

Ale tak jak piszesz, Kross wyprzedaje rowery z karbonową ramą i można dostać np. fajnego Krossa A9 z 2013 roku (nowego) za ok. 3400: http://www.ceneo.pl/17953957;0280-0.htm#crid=43366&pid=7269 (na Allegro widzę dwie sztuki za 3k). Z tym, że trzeba pamiętać, że to rowery na kołach 26". Cena i wyposażenie kusi, ale mieliśmy tu niedawno na forum długą dyskusję czy warto "pakować" się w rower z takim rozmiarem kół, który jest nieprzyszłościowy.

Odnośnik do komentarza

Też oglądałem tego karbonowego Krossa za 3k na kołach 26, kusi. Mam okazję kupić trochę taniej starszego Specialized Stumjumpera też na kołach 26 i ramie alu ale o wadze 10kg i też mnie kusi. Ostatnio zmieniłem w moim 14-kilowym MTB 29" kierownicę, obniżyłem mostek, napompowałem 25 PSI i pojechałem z synem na wyrypę 2h po najgorszej trasie XC w okolicy z samymi muldami i zakrętami. No i dało się jechać. Po prostu brak mi techniki i obycia z taką trasą. Jak przejechałem piąty raz to zszedłem z buta tylko z dwóch fragmentów na których się bałem że się wywalę. Zresztą nie jest to typ trasy którą chciałbym jeździć na co dzień. Ale kręgosłup i ramiona mnie bolały po tej jeździe bo amortyzacja cały czas poprzez wstawanie z siodełka i uginanie łokci. Więc full i lepszy amor by się przydały bo amortyzują w dużym stopniu za ciebie. Natomiast bardzo dobrze ustawione hamulce v-break wyhamowały mnie wszędzie bez problemu mimo że było wilgotno i miejscami błotniście (no i swoje ważę) więc póki co uważam zachwyty nad tarczowymi hydraulicznymi za przesadzone. Tyle że innych teraz w nowych rowerach już nie ma. Być może że tarczowe mechaniczne mają spory sens, szczegónie na dłuższych wyprawach, daleko od domu i cywilizacji. No i zestaw osprzętu Alivio+Acera jaki tam mam to niestety nie jest to co dobrze pracuje pod obciążeniem. Kolega mówi że jak jego żona, która mierzy 160cm przesiadła się na koła 29" to w maratonach od razu dostała niesamowitego speeda więc chyba rzeczywiście trzeba z 26" uciekać.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o hamulce tarczowe, to one pokazują swoją moc najbardziej w dwóch przypadkach: błoto + przegrzanie. V-brake nie są złe, ale w pewnym momencie potrafią wysiąść.

Tarczowe mechaniczne to kiszka, chyba, że Avid BB5/BB7, które z tego co wiem, dają radę jako mechaniczne. Reszta zazwyczaj jest mało warta, bo to najniższa półka i lepiej pozostać przy V-brake.

Odnośnik do komentarza

A kiedy miałeś Łukasz że v-brake wysiadł? Przy większej prędkości z górki na mokrym parę razy miałem problemy ale w MTB prędkości typu 60 km/h raczej nie grożą. Ja będę miał za chwilę testować tarczówki mechaniczne z górnej półki, Hayes CX-5, które kolega założył do swojego przełaja to się wypowiem. Podobno lepsze od BB7. Widziałem też wynalazki takie że była tarczówka hydrauliczna ale uruchamiana częściowo przez system kompatybilny z klamkami od hamulców obręczowych. Chodziło o hamulce do przełajówki. Nie pamiętam firmy, chyba HY-coś. Podobno bardzo drogie ale bardzo dobre. Mechaniczne powinny jakby nie było lepiej od v-brake hamować w mokrych warunkach. Wiem że jest to popularny patent w wyścigach długodystansowych lekkim off-roadem w USA gdzie użytkownicy preferują tarczówki mechaniczne bojąc się że jak im siądą tarczówki hydrauliczne to już po ptakach bo nic z nimi po drodze nie zrobią.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ja miałbym wybierać jakiś rowerek, to dla mnie tylko firmy ROMET. Mam stary rower z tej firmy, zakupiony w 2003 roku. i to jeszcze z dawnego, bydgoskiego zakładu.

No ale jest to zwykły rower, bez żadnych przerzutek, bez biegów, ma koła 26 i z ramą, koloru wiśniowego. Mi się podobają rowery tylko z ramą i koła 26, niekoniecznie muszą być przerzutki. Chociaż przerzutki są przydatne, przy wyruszaniu w dalekie trasy.

Ale myślę właśnie nad kupnem, nowego roweru firmy ROMET, tylko musi mieć tą ramę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie. mam podobny dylemat, upatrzone 3 mtb z kołami 29 i powinienem się w miare szybko zdecydować. Podpowiedzcie coś proszę. 1.Scot Aspect 910 http://www.esportowiec.com.pl/rowery-29-c-18/rower-scott-aspect-910-2015-p-5522.html   2. Ghost tacana 7 http://www.expertbike.pl/ghost-tacana-7-blackredwhite-2015-p-693.html  3. http://www.arkus.sklep.pl/-p-8043.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...