Skocz do zawartości
PawelGeo

Pranie odzieży kolarskiej

Polecane posty

Można też nasypać proszku do prania na plamę i delikatnie trzeć. U mnie pomogło, wprawdzie nie na 100% ale gdy koszulka wyschła, plamy są ledwo widoczne.

Faktycznie. Zapomniałem, że łańcuch myjesz wodą :).

W tym nie ma nic śmiesznego :D faktycznie często myję zwykłą wodą ale gorącą. Nic tak dobrze nie wypłukuje smaru z ogniw i kasety. Jedynie wyjmuję klocki hamulcowe żeby nie zachlapać mieszanką wody i smaru.

Czasem "idę na łatwiznę" i robię po Bożemu - zdejmuję łańcuch i szejkuję ale nie w nafcie a w zwykłej benzynie 95. W garażu zawsze się trochę znajdzie. 

Dlatego nie posiadam nafty.

Koszulka "zaprana" proszkiem i teraz miesza się w pralce. Jak wyschnie będzie wiadomo czy metoda jest skuteczna.

Czasem "idę na łatwiznę" i robię po Bożemu - zdejmuję łańcuch i szejkuję ale nie w nafcie a w zwykłej benzynie 95. W garażu zawsze się trochę znajdzie. 

Szkoda towaru. Czyszczę naprężony szczoteczką do zębów. Wystarczy tyle nafty ile zmieści się do kapsla :).

Ale może to i dobry patent z benzyną. Nafta nie wysycha i rozrzedza oliwę.

Do zębatek - coś takiego:

https://allegro.pl/szczotka-do-czyszczenia-napedu-bbb-toothbrush-i7412290774.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&ev_ln=PRODUCT+GROUP&utm_content=&gclid=EAIaIQobChMIp8bjhKLW3QIVD-aaCh1dhwB9EAQYAiABEgLb6PD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CKWi95ii1t0CFU-ZsgodOukN5Q

Z tym, że kupiłem za mniej niż dychę w markecie. Nie czyści do połysku, ale piach wybierze.

Ja używam do wszystkiego pasty BHP - jeszcze nie miałam takiej plamy, która by została ;)

Odplamiacz może zmienić kolor, moim zdaniem nie warto. Pastą trzeba troszkę energiczniej zaprać w rękach, ale bez strasznego tarmoszenia.

Odplamiacz nie powinien zmienić kolor jeżeli wrzucisz specjalne ściereczki które będą zapobiegać farbowaniu, wiem z własnego doświadczenia :) Zamiast proszku polecam stosować żel do prania, moim zdaniem jest bardziej skuteczny.

Kapsuły też są w porządku jeżeli postawisz na ich dobrą jakość, co do żelu to akurat nie mam przekonania- szczególnie piorąc odzież kolarską która ma swoje "wymagania". Zainteresowała mnie też wspomniana pasta BHP, ile kosztuje? Faktycznie jest taka skuteczna?