Skocz do zawartości
MichalU

Spodenki z decathlonu

Polecane posty

Witam

Kupiłem spodenki rowerowe z wkładką z serii 500,rozmiar L i XL,Jak siedzę na rowerze,to wkładka nie dochodzi do końca siodełka,koniec tyłka leży bezpośrednio na siodle i to na obydwu rozmiarach, czy tak ma być, to moje pierwsze spodenki, czy porostu mam taką budowę nieforemną:)

Czy można jakoś to przeszyc do góry, czy zmieniać coś w ustawieniu siodla

Zapraszam do obejrzenia jednego z odcinków Rowerowych Porad na YouTube. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zasubskrybujesz mój kanał :)

Spodenki z szelkami czy bez? Moje na szelkach leżą dobrze, są na jakieś 2-3cm poza końcem siodła. Pytanie jakiego siodła używasz, smukłe sportowe czy turystyczne szerokie (jak w jubilatach, Wigry etc). Ja wypróbowałem swoje kupione z chin (pewnie wkładka tej samej jakości jaka tych niedrogich z Decathlonu), i jestem z nich nawet zadowolony , na szutrach ładnie wybierają nierówności. Możesz też wrzuci fotkę jak w nich wyglądasz może być bez twarzy ;-).

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Też miałem podobne odczucia ze spodenkami z Decathlona z wkładką 900 (bez szelek), niestety ale można powiedzieć, że bliżej wkładce było do pępka niż do tyłka =). 

Ale na pewno osobiście mogę pochwalić te spodenki z wkładką 500, chociaż nie do końca są do spodenki bo to raczej bokserki, które są jako "pierwsza warstwa", mają na tyle dużą wkładkę, że pokrywa całą newralgiczną strefę. A i nie są jakieś nie komfortowe, spokojnie można robić po 100km i nic się nie będzie czuć. Na pewno też dużo robi siodełko i pozycja na rowerze, ale to już inny temat. 

Mam teraz też inne spodenki z szelkami (nie z deca), ale te bez szelek są na tyle fajne i na tyle się sprawdzają, że nie mam jakieś panicznej obsesji na punkcie tego, że szelki muszą być. Ma być wygodnie :). A jak Ci się siku zachce na dalszej trasie, to nie będziesz się musiał w lesie rozbierać do naga  ^_^ .

Szukaj raczej serii 700 które zbierają dobre opinie wśród użytkowników, te które masz obecnie moim zdaniem po prostu się nie nadają i oddaj czym prędzej do sklepu lub właśnie zamień.

Te bokserki z wkładką z Deca jakieś superwygodne nie są. Wkładka jest zdecydowanie za daleko wszyta w kierunku tyłka. Lepiej tą kasę przeznaczyć na inne spodenki.

Miałem już jakieś 6 sztuk różnych rodzajów tych spodenek. Jakieś 5 z szelkami, jedne bez. Wszystkie z niebieską, żelową wkładką. Więc od serii 700 w górę. Wszystkie są bardzo wygodne i nic im nie brakuje. Polecam. W tej cenie trudno dostać lepsze.

Superwygodne mam Specialized RBX i Quest. Specowe kosztują od 350 w górę. Quest nie wiem, bo to najwyższy model ale mieliśmy jakąś cenę specjalną dla naszej grupy.

Niebieska wkładka w tej cenie moim zdaniem zdaje egzamin i można napisać, ze jest w miarę wygodnie, tym bardziej patrząc na jej cenę. Z pomarańczową nigdy nie kupowałem spodenek więc ciężko mi powiedzieć. Tak czy inaczej daj znać na forum na które ostatecznie padł wybór.

W przypadku wyborów spodenek, moim zdaniem, dużo zależy od tego jak bardzo profesjonalnie zajmujemy się rowerami. Jeżeli ktoś zaczyna, to myślę, że zwykłe nawet powinny wystarczyć i chodzi mi głównie o jazdę rekreacyjną, droższe spodenki to niezbędna i wygodna sprawa , ale jeżeli ktoś faktycznie dużo jeździ.