Skocz do zawartości

Wybór butów SPD


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam butów XC31...

I tu jest "pies pogrzebany" :)

 

... pozwolę sobie tylko zwrócić uwagę że ważą ponad 50% więcej niż np. wskazane przeze mnie buty Specowe. 360 vs 604 gram. Wagowo są to chodaki ortopedyczne :)

A ja pozwolę sobie zwrócić uwagę, że porównujesz wagę jednego buta Specialized z wagą pary butów Shimano. Specjalnie dla Ciebie  :D  zważyłem swojego jednego buta rozmiar 44 i jego waga to 368 gram. Zerknij jeszcze raz uważnie w ogłoszeniu, które wskazałeś co pisze w nawiasie przy wadze buta. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Ponad miesiąc temu (po wielu wewnętrznych oporach) wreszcie zdecydowałem się na pedały i buty SPD. Kupiłem pedały Shimano M520 i buty Shimano SH-XC31 (koszt razem 392zł). Taki zestaw poleca wielu sprzedających ze względu m.in. na kompatybilność (zresztą Łukasz też o tym gdzieś tu pisał). Mogę potwierdzić, że zdecydowanie jest to prawda. Pedały proste w montażu i regulacji. Buty bardzo wygodne (mnie w nich nic nie uwiera, drętwieje, itp.). W przypadku butów Shimano jest tak jak podają sprzedawcy, trzeba kupować o nr większe (ja normalnie mam 43, wiec kupiłem 44 i są idealne). Jedyne czego żałuję to tego, że nie zdecydowałem się na SPD o wiele wcześniej :rolleyes:

 

Przekonałeś mnie! Nie będę kombinował i dzisiaj zamawiam zestaw M520 + XC31.

Odnośnik do komentarza

Z tym modelem nie, ale ale kolega ma sandały SPD tej firmy i narzeka że są niewygodne, źle uszyte, szwy uwierają go w palcach jednego z butów. Ja też je mierzyłem te sandały ale były jakieś takie "dębowe" i nie wziąłem. Kupiłem w końcu bardzo chwalone Exustar i jestem z nich zadowolony. Bez przymierzenia bym raczej nie kupował.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...