Skocz do zawartości

Wybór butów SPD


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad zakupem pierwszego zestawu SPD :-)

Mam do wyboru buty Shimano SH-XC31 za okolo 300 zl, natomiast zastanawiam sie nad znacznie tanszymi butami Muddyfox dostepnymi w Sports Direct:

 

http://pl.sportsdirect.com/muddyfox-tour200-low-mens-cycling-shoes-144094?colcode=14409426

lub

http://pl.sportsdirect.com/6hsf/muddyfox-mtb200-mens-cycling-shoes-144085?colcode=14408566

 

Mam juz koszulki i rekawiczki rowerowe tej firmy i uwazam, ze sa bardzo dobrej jakosci (moim zdaniem zdecydowanie lepsze niz np. produkty z serii Lidla, a nawet innych uznanych marek - akurat rekawiczek to sie naogladalem i naprzymierzalem, wiec wiem co pisze ;-) ). W internecie na temat tych butow za duzo nie znalazlem, ale jak juz to opinie sa pozytywne. Czy wedlug was warto pokusic sie o oszczczednosc rzedu 100 zl, czy jednak kupic sprawdzona marka ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Muddyfox - cena jak za buty z klamrą bardzoooo atrakcyjna, ale co do jakości to niestety się nie wypowiem.

 

Ja używam shimano M089 - bardzo podobne do tych SH-XC31 - i po prawie roku mogę polecić.

 

Nigdzie się nie rozkleiły, ogólnie jeśli są czyste, to wyglądają jak nowe. Dodam że kilka razy prałem je w pralce ;)

 

 

Jeśli jeździsz dużo, w trudnych warunkach, to weź sprawdzoną markę, jeśli sporadycznie/rekreacyjnie, to możesz zaryzykować tańsze.

 

Z drugiej strony 160 zł za buty z klamrą można by zaryzykować (nawet jeśli przetrwałyby jeden sezon to i tak mniej niż pół ceny odpowiednika z Shimano) pytanie tylko czy będą wygodne....

Odnośnik do komentarza

Ja miałem wcześniej dwie pary butów Shimano kupionych w ramach oszczędności. Nie pamiętam nazw modeli, było to parę lat temu. I jedne i drugie były bardzo ciężkie i podczas jazdy przesuwał się język w bucie i były niewygodne. IMHO do dobrych butów warto parę złotych dołożyć. Większość moich kolegów którzy jeżdżą kilka dobrych lat albo jeździ w Specialized albo w Sidi. Nie znam obecnych cen Sidi ale jakiś czas temu były bardzo drogie. Specialized natomiast, podstawowy model w którym jeżdżę i w MTB i na szosie Specialized Sport, można kupić za cenę w pobliżu 250 zł, jak dobrze poszukać. Model z tego roku kosztuje 379 zł, starsze taniej. Mam dwie pary i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Co do klamry, to moim zdaniem jest bardzo użyteczna - dociska tak jak chcesz i zawsze trzyma. Poza tym bez problemu mozba lekko docisnąć lub poluzowac w trakcie jazdy...

 

Niestety nie miałem butów bez klamry wiec co do różnic w użytkowaniu się nie wypowiem, najlepiej jak by wypowiedział się ktoś kto jeździł w butach na rzepy a przesiadl się na klamry....

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak się złożyło że będąc w okolicy Sports Direct postanowiłem sprawdzić te buty z linka z postu. Sklep w Warszawie na Bemowie. Mieli bardzo duży wybór butów SPD. Ceny w sklepie są wyższe niż ceny w sklepie internetowym tej firmy. Muddyfox MTB 200 które w na ich stronie kosztują 162 zł, kosztują w sklepie 239 zł. Ale okazuje się że ceny na ich stronie dotyczą towarów z wysyłką z UK, która do Polski kosztuje kilkadziesiąt złotych. Wynika z tego że w rzeczywistości różnica w cenie będzie nieznaczna. Buty bardzo fajne, bardzo ładnie wykonane. Fajna klamerka umożliwiająca regulację zapięcia w czasie jazdy jak w modelach z wyższej półki innych firm. Z przodu dwa wykręcane korki, przydatne np. w podbiegach po piachu. Siateczka od góry zapewniająca przewiewność. Pomierzyliśmy z kolegą, pooglądaliśmy też inne modele. Ostatecznie każdy z nas kupił po parze tych za 239. Wydaje mi się że jest to dobry deal. Najtańsze buty Specowe w których jeżdżę, kosztują standardowo 379. Takie z klamerką, kosztują już ponad 500. Uwaga na chorą rozmiarówkę. Noszę zwykle 43, z wkładką 27,5cm. Tu musiałem kupić buty oznaczone jako 44,5. To samo miał kolega który nosi 44. Też wybrał jeden czy dwa numery większe.

Odnośnik do komentarza

Temat jak widzę powrócił :-) Odwiedziłem jakiś czas temu Sports Direct i rzeczywiście ceny zastana na miejscu były znacznie wyższe niż na stronie i sobie odpuściłem, ale skoro wasze rekomendacje są pozytywne to znów zacząłem się zastanawiać nad tymi butami. Natomiast bardziej mi się podobają i wydaje mi się, że poniższy model będzie bardziej odpowiedni na moja rekreacyjną jazdę: Muddyfox TOUR200 Low

 

5DrDult.jpg

 

Nie ma co prawda klamry, ale wiązanie sznurówkami może być chyba równie solidne, poza tym bają bardziej "cywilny" wygląd wiec może do ewentualnego chodzenia tez będą wygodniejsze ... co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza

Nie ma co prawda klamry, ale wiązanie sznurówkami może być chyba równie solidne, poza tym bają bardziej "cywilny" wygląd wiec może do ewentualnego chodzenia tez będą wygodniejsze ... co sądzicie ?

 

Sznurówka nigdy nie będzie tak trzymać stopy jak klamra i nie da Ci możliwości regulacji podczas jazdy.

Jeśli są to buty SPD to chodzić w tym i tak zbyt wygodnie nie będzie się dało, musisz sprawdzić pamiętając o tym że od spodu będzie przykręcony blok który to dość skutecznie daje się we znaki.

Co do różnicy cen... przymierz stacjonarnie - kup zdalnie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Shimano w tym sezonie pokazało jeszcze jeden nowy model ze średniego poziomu cenowego - MT54, turystyczne buty w których ma się wygodniej chodzić. Mają nawet Vibram w podeszwie.

 

shimano-shoes-mt-54b-diagonal.gif

 

Jestem po 8-9 dniach jazdy i poza odrobinę rozluzowującym się sznurowaniem jestem bardzo zadowolony. Podoba mi się powłoka z której zostały zrobione - wygląda na plastikową skorupę, ale mimo to noga nie pociła się, nie było gorąco. Fajne.

 

Szy.

Odnośnik do komentarza

Musze się przyznać, że wczoraj pojechałem ponownie na oględziny do sklepu i zakupiłem Muddyfox TOUR200 Low. Obejrzałem dokładnie te z klamrą (MTB200) i wydały mi się za bardzo sztywne i jak na moje oko do bardziej profesjonalnych zastosowań niż moja jazda. W dodatku szczelnie wyglądająca plastikowa skorupa zapowiadała, ze moja stopa, ze skłonnością do pocenia nie będzie miała lekko :-( Dodatkowym argumentem za zakupem była fakt aktualnej promocji zapewniającej bon na zakupy w wysokości 40 zł czyli de facto kupiłem je za 199 zł. Wczoraj wieczorem założyłem je i około pół godziny przebywałem w warunkach domowych. Noga sucha czyli wentylacja i membrana (nie wiem jaka, napisane jest tylko Waterproof, najwyraźniej działa) :-) Reszta wyjdzie w praniu. Teraz tylko zakup odpowiedniego zestawu pedałów i mam nadzieję na testowanie całego zestawu w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Po tym jak zapięcie w butach z Lidla się urwało (od kopa dostałem zwrot gotówki za co im chwała) myślę co by kupić na wiosnę.

Te z Lidla to były pierwsze SPD kupione na próbę. Teraz nie wyobrażam sobie jeżdżenia w cywilnym obuwiu i zwykłych pedałach.

Pewnie postawię na Shimano. Myślałem nad CX31 ale widzę, że niewiele droższe są m089 z klamrą (choć w sumie rzepy w lidlowskich trzymały stopę aż nadto).

Są też buty decathlonowskie ale nie wiem czy im zaufać.

Problem na razie jest taki że chciałbym je przymierzyć a większość sklepów sportowych w Krakowie w zimie sprzedaje narty a sieciówki rowerową odzież chyba odsyłają do magazynów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...