Skocz do zawartości

Jaki rower do 2000 złotych?


Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba Kross Pulso. I gdybym nie miał ciśnienia na rower typowo szosowy to Pulso juz byłby mój :-)

Zaletą Pulso moim zdaniem jest połączenie szosowej ramy i osprzętu z szerszymi oponami. Na asfalcie jedzie się prawie jak szosowką a jednocześnie można skręcić sobie na nieutwardzone drogi i ścieżki.

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem northteca caledona DB. Dałem 1950zł ale dokupiłem jeszcze błotniki i bagażnik od modelu bregon. Obserwowałem rynek crossów za ok 2 tysie i na prawdę nie widziałem sensu decydowania się na krossa, gianta czy jakiejkolwiek innej marki (pomijam lazaro bo ramy maja przedpotopowe), skoro w northtecu mam pełne alivio, tarcze hydrauliczne shimano i nienajgorszy widelec. Powiem słowo jak dojdzie - mam nadzieję, że w piątek.

Odnośnik do komentarza

Eeee, ja mam na ten temat trochę inne zdanie, przynajmniej z jazdy na oponach 35C. Miałem przez kilka lat Cube z aluminiowym widelcem, od tego roku jeżdżę podobnym Cube, ale na karbonowym i szczerze powiedziawszy dużej różnicy nie widzę. Na pewno jest trochę lżejszy i to jest jego największy plus.

 

w sumie racja, bo amortyzacje bierze na siebie opona ... niestety na 35C nie dane mi było sprawdzić, ale przy 23C nabitych do 8atm różnica jest :)

Odnośnik do komentarza

Panowie i Panie przyszedł do mnie dziś Wagant 4.0 złożyłem, przejechałem się i jest niby ok.. tylko taka kwestia wypłynęła...

 

Zdziwiłem się na początku bo nie dostałem żadnych kluczy. Ja wiem... te dwa ampule i 15ka to się zawsze znajdzie ale mimo wszystko te dwa czy trzy najpotrzebniejsze klucze to nawet do byle jakiej piły na wyprzedaży w markecie dają. No ale może się czepiam. Rowerek jeździ fajnie i w ogóle tylko że.. Miał być wyregulowany i przygotowany do jazdy (no nie licząc przykręcenia pedałów, kierownicy i siodełka) dopłaciłem za to te umowne 50 złotych. Koła nie napompowane prawie wcale. Na jednym kapturek krzywo nakręcony, na drugim brak. Na kierownicy przy prawej manetce spora rysa. Siodełko pod noskiem pokiereszowane jakby je ktoś smagał rozgrzanym w ogniu drutem. No ale to nie wszystko. To bym jeszcze zniósł. No cóż, się mogło chłopakom drapnąć o kamyczek przy składaniu czy coś... koła napompować też przecież mogę... ok... ale patrze zerkam coś mi siodełko nie gra.. Miało być Selle Royal Freeway a jest Lookin. Miały być hamulce  Promax TX-123D a jest jakiś Tektro. Kaseta miała być Shimano Altus 11-32 9 speed a jest CS HG 20. I nie wiem co teraz. Wyszło mi za rower 1650. Rozkręcać to wszystko w cholerę i odsyłać? Zamówienie było mailowe. Faktura jest. Przyszła paczka kurierem. Zajrzałem na szybko no rower jak rower...

 

Co do tej kasety mogę się mylić, może to właśnie taka tam powinna być choć na stronie rometa nie widzę takiego oznaczenia ale już w internecie mi coś takiego znajduje tylko moja jest cała czarna a widzę brązowe. Tak czy siak orżnęli mnie na siodełku i hamulcach? Czy może te hamulce są porównywalne? Wygląda to trochę jak te wersje 4.0 LTD które można znaleźć na necie ale naklejki są ze zwykłej wersji.

Odnośnik do komentarza

Panowie i Panie przyszedł do mnie dziś Wagant 4.0 złożyłem, przejechałem się i jest niby ok.. tylko taka kwestia wypłynęła...

 

Zdziwiłem się na początku bo nie dostałem żadnych kluczy. Ja wiem... te dwa ampule i 15ka to się zawsze znajdzie ale mimo wszystko te dwa czy trzy najpotrzebniejsze klucze to nawet do byle jakiej piły na wyprzedaży w markecie dają. No ale może się czepiam. Rowerek jeździ fajnie i w ogóle tylko że.. Miał być wyregulowany i przygotowany do jazdy (no nie licząc przykręcenia pedałów, kierownicy i siodełka) dopłaciłem za to te umowne 50 złotych. Koła nie napompowane prawie wcale. Na jednym kapturek krzywo nakręcony, na drugim brak. Na kierownicy przy prawej manetce spora rysa. Siodełko pod noskiem pokiereszowane jakby je ktoś smagał rozgrzanym w ogniu drutem. No ale to nie wszystko. To bym jeszcze zniósł. No cóż, się mogło chłopakom drapnąć o kamyczek przy składaniu czy coś... koła napompować też przecież mogę... ok... ale patrze zerkam coś mi siodełko nie gra.. Miało być Selle Royal Freeway a jest Lookin. Miały być hamulce  Promax TX-123D a jest jakiś Tektro. Kaseta miała być Shimano Altus 11-32 9 speed a jest CS HG 20. I nie wiem co teraz. Wyszło mi za rower 1650. Rozkręcać to wszystko w cholerę i odsyłać? Zamówienie było mailowe. Faktura jest. Przyszła paczka kurierem. Zajrzałem na szybko no rower jak rower...

 

Co do tej kasety mogę się mylić, może to właśnie taka tam powinna być choć na stronie rometa nie widzę takiego oznaczenia ale już w internecie mi coś takiego znajduje tylko moja jest cała czarna a widzę brązowe. Tak czy siak orżnęli mnie na siodełku i hamulcach? Czy może te hamulce są porównywalne? Wygląda to trochę jak te wersje 4.0 LTD które można znaleźć na necie ale naklejki są ze zwykłej wersji.

 

 

Z tego co na szybko zdążyłem się zorientować to Lookin to seria siodełek selle royal, więc może producent coś zmienił...

CS HG 20-9 to oznaczenie kasety altus/acera

Nie wiem jaki model tych hamulców jest, ale Tektro to też bardzo znana firma.

 

Ogólnie to ja bym napisał e-mail do sprzedawcy z Twoimi wątpliwościami i z prośbą o wyjaśnienie sprawy, może uda ci się dogadać jakąś wymianę, lub ewentualnie obniżyć lekko cenę....

Odnośnik do komentarza

Northtec Caledon DB dojechał. Jeszcze dostałem za darmo lampę przednią i tylną. Rama 19 mi pasuje idealnie. Tarcze - super rzecz, oponki idealnie płyną po piachu, jest lepiej niż myślałem, podnoszony mostek to podstawa a całość osprzętu alivio w tych pieniądzach sprawia, że to fajny rowerek. Rama wykonana z finezją, spawy dokładne, jedyne co mi nie pasuje to brak śrubek zaślepek na bidon. Szkoda trochę tych przełożeń pod górę co w meridzie kalahari ale źle nie jest.

Odnośnik do komentarza

Z tego co na szybko zdążyłem się zorientować to Lookin to seria siodełek selle royal, więc może producent coś zmienił...

CS HG 20-9 to oznaczenie kasety altus/acera

Nie wiem jaki model tych hamulców jest, ale Tektro to też bardzo znana firma.

 

Ogólnie to ja bym napisał e-mail do sprzedawcy z Twoimi wątpliwościami i z prośbą o wyjaśnienie sprawy, może uda ci się dogadać jakąś wymianę, lub ewentualnie obniżyć lekko cenę....

Amortyzator to SF14 NEX P 700C 63 a nie SR14 NEX P 700C Nie wiem czy to duża różnica.

Siodełko Selle Royal Lookin zamiast Freeway

Korba Shimano Altus M371 48/36/26 170mm zamiast Shimano Altus M371 48/38/28 170mm

Hamulce to TEKTRO 855

Kaseta niby tak jak producent podaje Shimano Altus 11-32 9 speed oznaczona jako CS HG 20 tylko, że (tu troszkę zamieszałem) u mnie jest tylko największa zębatka czarna a reszta brązowa czego nie widać raczej na zdjęciach w sieci.

Tyle mi się udało ustalić. Jestem kapkę zawiedziony. Jutro dzwonie do sklepu. Ciekawe co mi powie ciekawego na ten temat.

 

Na pocieszenie dostałem dwa dzwoneczki rowerowe.... dzyń dzyń...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i poniekąd sprawę wyjaśniłem. Sprzedawca odesłał mnie z zapytaniem do serwisu reklamacyjnego producenta. Tam z kolei po nawiązaniu kontaktu mailowego stwierdzono krótko i zwięźle że specyfikacja mojego roweru jaką podałem pokrywa się z ich specyfikacją a co do ewentualnych różnic to mają taką możliwość zastrzeżoną w swoim regulaminie. Krótko mówiąc to co podają w katalogu wcale nie musi się pokrywać w 100% z tym co finalnie zjeżdża im z taśmy. Wniosek jest prosty. Następnym razem kupić osobiście po dogłębnych oględzinach konkretnej sztuki. No ale mimo wszystko i tak jestem zadowolony z roweru choć trochę mnie ta sprawa gryzła :) No ale się wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam forumowicze, liczę na Waszą pomoc w kwestii zakupu roweru crossowego. (dziewczyna , 173cm wzrostu)

Zależy mi na wadze roweru (konieczne przenoszenie roweru przez rzeczkę). Często jeżdżę po ścieżkach w lesie z wystającymi korzeniami i dziurami. Dodatkowo czasem porywam się na wycieczki rowerowe gdzieś dalej (ok 80 km) ale po drodze asfaltowej.

Mój faworyt to zdecydowanie:

Leader Fox Toskana Lady (widziałam za niecałe 1 600zł)

leaderfox.pl/1899-zl-toscana-lady-2015-c11-k2015-i221.pl.html

 

CURVE BLACK WHITE ANTHRAZIT TRAPEZE - podoba mi się ale nie jestem pewna czy jeszcze gdzieś znajdę

 

Jakie jeszcze modele polecacie, chce się zamknąć w 2000 zł z błotnikami, dobrymi rączkami i pedałami.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...