Skocz do zawartości

Wytrzymałe opony rowerowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi się nasunęło odnośnie głównego wątku ;) .

 

Mam Smart Samy ale

przód model 2016

https://www.rowerystylowe.pl/p-6795/schwalbe-smart-sam-275-x-210-54-584-performance

 

, tył 2017

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-schwalbe-smart-sam-hs476-pd8088/?v_Id=124816&gclid=EAIaIQobChMI8ejtxMzD2wIVDpIYCh3RCwl3EAQYASABEgJVgPD_BwE

 

Przebieg się różni co prawda ale nie aż tak bardzo. Starszy model - mocno zniszczony bieżnik w miejscu największego styku z nawierznią (środek bieżnika), a tył zadziwiająco dobry. Przód wygląda jak bym czymś ostrym robił dziury w bieżniku, tył jedynie lekko starty. Ot ciekawostka.

Odnośnik do komentarza

[...]. Starszy model - mocno zniszczony bieżnik w miejscu największego styku z nawierznią (środek bieżnika), a tył zadziwiająco dobry. Przód wygląda jak bym czymś ostrym robił dziury w bieżniku, tył jedynie lekko starty. Ot ciekawostka.

 

Ja mam podobne obserwacje w dwóch rowerach, które używają różne osoby: przód głownie pokaleczony, tył po prostu się wyciera i uszkodzenia są dużo drobniejsze. U mnie to wynika głownie z faktu gdzie jeżdżę: asfalt, kostka i sporo szkła, to ostatnie często wbija się w opony i tam pozostaje, z przodu większe kawałki, z tyłu zwykle mikroskopijne. Podejrzewam, że to z powodu, że tył jest bardziej obciążony i szkło pęka z powodu większych sił. Ile czasem śmiecia wyciągnę podczas przeglądu opon, to można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Moje oponki po 3 latach i ok 500km.

Czyli niedużo.Bardzo niedużo.

Stan fatalny.

Gumy fakt na nich nie złapałem ale widziałem 10letnie gumy w lepszym stanie.

Opona przód i tył schwalbe land cruiser k-guard.

Rower nie trzymany na dworzu.opony całe popękane,zaczynają pruchniec.zauwazylem dziś przygotowując rower do lata.

Lacia na nich nie złapałem ale opona nie jest najtańsza.powinna wytrzymać dłużej.przypuszczam że na przyszły rok trzeba będzie wymienić.

 

IMG_20200329_155655.jpg

IMG_20200329_155624.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...