Skocz do zawartości

Rower crossowy w okolicach 1500 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić rower crossowy do rekreacyjnej jazdy (dojazd do pracy - 25 km łącznie) i chciałbym Was się poradzić jaki rower wybrać.

 

Czy lepiej szukać roweru z hamulcami hydraulicznymi czy wystarczą zwykle v-brake'i.

 

Według mnie skoro to zakup na lata to lepiej poszukać roweru z hamulcami hydraulicznymi, które są ponoc lepsze, racja?

 

V-brake:

Unibike FLASH GTS

Vellberg Explorer 4.1

 

Hydrauliczne:

Kands CRS 1200

Lazaro Elitary V2

 

Ewentualnie co Wy możecie ciekawego polecić?

Odnośnik do komentarza

Czy kolejność jest przypadkowa?

 

Szukam w Internecie po sklepach w moim mieście (bo wolę jak mi złoży to fachowiec) i jedynie widzę, że ten Kands jest dostępny.

 

Vellbergów w ogóle nie widzę, jedynie na allegro i na stronie producenta. Tak samo Spartacus.

 

A po wstępnej analizie najbardziej odpowiada mi ten Vellberg tylko tak jak pisałem, nie mogę go znaleźć u siebie w mieście. :(

Odnośnik do komentarza

Bo jeśli nie mieszkasz w Dębicy, to nie znajdziesz ;) Tak samo chyba jest ze Spartacusem. Oba rowery wyłącznie wysyłkowo. Kands ma swoich dystrybutorów, których można znaleźć na ich stronie.

 

Kolejność niezupełnie przypadkowa. O ile Kands Maestro oraz Spartacus Cross 4 to to samo, Vellberg jest ciut lepszy. Jakkolwiek nie ma to aż tak kolosalnego znaczenia, żeby skreślać pozostałe dwa :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie tak jak pisałem, ten Kands znalazłby się u mnie w mieście.

 

Do składania samemu jestem sceptycznie nastawiony, Nie wiem czy zrobię to poprawnie (regulacja przerzutek czy hamulców).

 

Chyba, że poprosiłbym w jakimś serwisie/sklepie stacjonarnym. Tylko ile by kosztowała taka usługa?

Odnośnik do komentarza

Wersja 3.1 to w zasadzie Kands Maestro lub Spartacus 4 ;) Więc: nie, nie różni się sporo. Głównie tylną przerzutką.

 

Hamulce i przerzutki w teorii powinny przyjść wyregulowane, ale oczywiście bywa różnie. Ponadto po ok. 50-100km i tak się nieco rozregulują, bo inaczej działa nowy rower na stojaku, a inaczej, jak działa na niego ciężar choćby najlżejszego kolarza :) Gdyby więc nie było naprawdę rażących odstępstw od normy, lepiej wydać te parędziesiąt złotych po przejechaniu jakiegoś dystansu. A w ogóle najlepiej niestety naumieć się samemu ;) na YT jest mnóstwo filmów, na necie sporo blogów, a w księgarniach książka Zinna oraz ewentualnie jakieś inne. Nie jest to naprawdę ani bardzo żmudne, ani wymagające ogromnych zdolności zajęcie, a jednak szkoda z byle pierdułką biegać do serwisu. Może oczywiście zdarzyć się i tak, że ktoś w ogóle za to pieniędzy nie weźmie (co najlepiej chyba dowodzi, jak bardzo to trudne), ale bardziej stawiałabym na to w przypadku serwisu przy sklepie, w którym kupujesz rower. Jeśli zatem wbrew wszystkiemu uczyć się nie planujesz, najlepiej kupić Kandsa Maestro, o ile tylko w Twoim mieście oferuje go jakiś sensowny sprzedawca, który po wydaniu paragonu nie będzie miał Cię gdzieś.

Odnośnik do komentarza

Witam,

podepnę się pod temat bo również rozważam zakup cross'a w zbliżonym przedziale cenowym.

Rozważam rowery Vellberg Explorer (chyba w wersji 3.1), Kands Maestro i Lazaro Integral. Te dwa ostatnie to chyba ten sam producent/monter?

Jak wygląda kwestia wagi rowerów? Na aukcji znalazłem informację, że Vellberg waży 16 kg (wydaje mi się to dużo), Kands 14,7 kg (wg strony producenta). Nie mogę znaleźć informacji o wadze Lazaro.

Orientuje się może ktoś jak wygląda kwestia gwarancji w ww rowerach? Zazwyczaj jest zapis, że po około miesiącu należy wykonać przegląd serwisowy aby zachować gwarancję - taką informację znalazłem np. w aukcji Lazaro. Czy musi to być w jakiś dedykowanych serwisach? Wymienione przeze mnie rowery głównie są sprzedawane internetowo i nie kojarzę aby miały swoją sieć serwisową.

Odnośnik do komentarza

Co do gwarancji, niestety się nie orientuję, bo Spartacusa kupowałam u producenta, a Kands w sklepie, który wówczas sprzedawał wyłącznie Kandsy. Natomiast mam wątpliwość co do wartości tych przeglądów - były darmowe, to zrobiłam, ale czy gdybym miała płacić też bym je wykonała? Nie, bo przy jeździe rekreacyjnej na tych rowerach szanse na pęknięcie ramy w moim przypadku (ok. 80kg z bagażem) były znikome, a prawie nic innego gwarancji nie podlega. Przy okazji Kandsa - ma sieć dystrybutorów, więc może u nich jest możliwość serwisu zerowego.

 

Do informacji na temat wagi podchodziłabym z pewną dozą ostrożności. Najlepszy dowód, że wagi tego samego roweru czasem potrafią się na kilku aukcjach różnić. Druga rzecz, to pytanie, jak oni to liczą - na przykład jeden rower zważą w rozmiarze 19" i z pedałami, aby podać uśrednioną wagę, a drugi producent zważy 17" bez pedałów, żeby wyszło jak najkorzystniej, i która waga wówczas będzie prawdziwa? ;) Między innymi z tego powodu część producentów w ogóle nie chce podawać nawet orientacyjnej wagi. Niestety, na żywo żadnego z poszukiwanych przez Ciebie rowerów nie widziałam. Możesz również napisać do producentów, czy jednak ma to sens i na ile, tego Ci nie powiem.

Odnośnik do komentarza

Tak patrząc na przekazywaną z ust do ust legendę to jakaś część królów allegro wywodzi się od przodka Transrower ponoć z Podkarpacia. Przeważnie okolice Dębicy. Królowie allegro "mają dłuższą od innych odległość od sztycy do mostka, mają dłuższy rozstaw kół". Większość tej legendy wyszperałem na tym forum.

Waga to waga jak napisała @Elle. Te rowery będą warzyć w przedziale około 14,5-16kg. To wielkość ramy, pedała, opony, ogólnie osprzęt/wyposażenie z lub bez. Sam amor (tani, ciężki, kiepski) albo sztywny widelec to różnica powiedzmy (różnie) około 1,5kg.

Gwarancja, trzeba doszukać informacji. Na forum mogło gdzieś być ale każda z montowni danej marki może mieć swoje różnice. Przykładowy wątek https://roweroweporady.pl/f/topic/761-spartacus-cross-40-sklep-infinitibikepl/?view=findpost&p=11273&hl=infinitibo rowery podobne więc część informacji zgodna.

 

Dodatkowa lektura jako bonus ode mnie:

https://roweroweporady.pl/polskie-rowery-najwieksza-lista-producentow/

https://roweroweporady.pl/spartacus-polskie-rowery-gorskie-crossowe-i-miejskie/

 

Najlepiej podpierać się stronami producentów bo zawsze coś mogło się zmienić. W razie braku wyraźnej informacji użyć podstronę KONTAKT na stronie producenta. Warto używać wyszukiwarek na forach czy po prostu np. google.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...