Skocz do zawartości

Co polecacie na dalsze wycieczki?


Rekomendowane odpowiedzi

Sama lustrzanka z obiektywem i filtrem bierze około połowy plecaka 25L, są pokrowce ala nerki ale to jednak jak kojarzę na w większości bezlusterkowce, bo w ich wypadku waga jest znośna. Najwyżej odpuszczę to na rzecz telefonu. Też ma nie najgorszy aparat (chociaż matryce bez porównania, bo wiadomo matryca aparatu jest wielkości połowy telefonu xD). Tak myślę, że to dobry pomysł co piszesz, zostać przy 2 bidonach a rzeczy typu dętka czy narzędzia można schować w tym. 

Miał ktoś do czynienia z tym produktem? Ma wielkość 23 x 14 x 13 cm i pojemnosc 1.5-2L "AERO WEDGE PACK LARGE" 

product-bags-saddle-bags-aerowedge-pack-

Odnośnik do komentarza

Sama lustrzanka z obiektywem i filtrem bierze około połowy plecaka 25L, są pokrowce ala nerki ale to jednak jak kojarzę na w większości bezlusterkowce, bo w ich wypadku waga jest znośna. Najwyżej odpuszczę to na rzecz telefonu. Też ma nie najgorszy aparat (chociaż matryce bez porównania, bo wiadomo matryca aparatu jest wielkości połowy telefonu xD). Tak myślę, że to dobry pomysł co piszesz, zostać przy 2 bidonach a rzeczy typu dętka czy narzędzia można schować w tym. 

 

Miał ktoś do czynienia z tym produktem? Ma wielkość 23 x 14 x 13 cm i pojemnosc 1.5-2L "AERO WEDGE PACK LARGE" 

 

używam tej w rozmiarze S: https://www.topeak.com/global/en/products/saddle-bags/129-aero-wedge-pack

Wystarczy miejsca na dętkę, multitool i jakiś baton lub komórka wejdzie.

 

Co do jazdy z plecakiem na jakieś dłuższe dystanse to odradzam. Ja używam jedynie do pracy, gdzie dość mocno cisnę i wyleczyłem się z sakw na rzecz aerodynamiki :) Często wożę ze sobą obiad, koszulkę+bieliznę i laptopa. Do 40min jest znośnie.

 

Poszukaj różnego rodzaju torebek, robią teraz tego masę. Łukasz nawet miał odcinek o bikepacking'u.

Na dłuższe trasy oprócz podsiodłówki mam też torebkę na ramę, na komórkę, powerbank i jakieś żarcie. Więcej mi nie trzeba. Dwa bidony, pompka przy nich i wystarczy. Zawsze dodatkowe picie, jedzenie można kupić po drodze. A jakąś przeciwdeszczówkę lub właśnie żarcie jeszcze można mieć w tylnych kieszeniach koszulki.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc stąd myślę o lustrzance bo to moja druga pasja i łączyć byłoby super :D. Ale można się też do telefonu ograniczać przy wycieczkach rowerowych w sumie :P. 

 

Oglądam takie coś: KROSS ROAMER TRIANGLE M

Tylko czy jest to dosyć pojemne i skorzystam z tego? Oraz must have, czy nie będzie kolidować z dwoma bidonami? Bo nie mam możliwości sprawdzić jednak przed zakupem :/.

 

T4CTO000013M.png?itok=JfMRM9rv

 

 

 

Faktycznie na oko ciężko stwierdzić ale jeden bidon musisz mieć łatwo dostępny a drugi jako zapas. Jeżeli się uda to można zastosować polecany przez @jajacek koszyk na bidon z wyjmowaniem bocznym ponoć jakiś firmy Specialized https://www.specialized.com/pl/pl/czci-i-akcesoria/akcesoria-rowerowe/koszyki-na-bidon/c/bottlecages

Tak czytając to prawdopodobnie najlepiej by ci siadła sakwa podsiodłowa w kooperacji z mniejszym plecakiem, dobrze wentylowanym na plecach bądź sakwą, torbą trójkątną pod ramę Jednak jak sakwa podsiodłowa i waga jej zawartości wpłynie na sztycę przy twojej wadze oraz jak to zagra przy twojej sztycy amortyzowanej. W innym twoim temacie zwracam uwagę na wysokość twojego siodełka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli to ma być prawdzia lustrzanka, to torba Krossa nie bardzo, szczególnie jeśli chcesz aparat choć troszkę chronić, bo ta torba - podobnie jak większość - to kawałek szmatki. Drugi bidon wątpię. Może z ramą XL. Natomiast Topeaka odradzam. Mam L i ledwo telefon mieszczę, a co dopiero aparat.

 

Jak chcesz naprawdę aerodynamiki, to woź wszystko pod ubraniem - ostatnio widziałam gościa na szosie jak Quasimodo ;) A z racjonalnych rozwiązań to według mnie wyłącznie tylna sakwa. Może być do bikepackingu (ja używam Sport Arsenal 602 W2B). Plecaki są dobre do szkoły, a nie na dłuższe trasy.

Odnośnik do komentarza

 

No powiem szczerze, że podoba mi się naprawdę :). I wydaje się dosyć pojemna. Generalnie i tak bym lustrzanke w jej osobnej torbie nosił i torbę wkładał do torby :). Zastanawia mnie tylko czy ona nie przeszkadza i druga sprawa, jeśli u mnie między tym klipsem od ustawiania wysokości siodełka do samego siodełka mam 12,5 cm a to raczej dużo mniej niż to pokazane na obrazku. Jest napisane poniżej, że długość to 9-26,5 więc się boję, że może mi haczyć nielada o wysoką oponę :D. Nie wiem czy na takim rowerze (cross) się nada?

 

Drugi bidon wszedł, ciasno bo ciasno i trzeba się napracować by wyciągnąć go, ale znowu w tej chwili mam 1,4L i jestem bardzo zadowolony. Zrobiłem 50km i po powrocie nie zrobiłem ani łyka co jest dla mnie sukcesem!! 

Odnośnik do komentarza

Ja do tej pory w swoim trekkingu korzystałem z kufru i byłem bardzo zadowolony bo jest praktyczny i nieprzemakalny ;)

 

http://allegro.pl/kufer-na-bagaznik-rowerowy-box-z-pokrywa-16l-bl-i6912416997.html

 

a do tego znalazłem lekki bagażnik Accent RC-15 (550 g.)

 

A teraz jestem w oczekiwaniu na kuriera z rowerem fitness i sam się zastanawiam ponownie nad tym rozwiązaniem albo nad (bo wizualnie jest dużo ładniejszy):

 

https://www.mediaexpert.pl/bagazniki-rowerowe/bagaznik-rowerowy-vogel-vbg-605-kufer,id-632059

 

...tylko mniej pojemny.

Odnośnik do komentarza

Zależy jaka lustrzanka z jakim obiektywem (i czy tylko jednym). Też mam podobny problem, bo lubię robić zdjęcia bardziej niż jazdę rowerem, a kompakt, czy telefon to nie dla mnie (jakość). Bezlusterkowiec dużo nie zmieni w kwestii ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W trekkingu, czy na rowerze warto pomyśleć o solidnej ochronie sprzętu, bo drgania (na rowerze) po czasie zrobią swoje z obiektywem (mechanizm AF i stabilizacji), no chyba że masz coś z półki premium, wtedy by była inna rozmowa.

Ja przećwiczyłem dwa rozwiązania i się sprawdziły:
- plecak rowerowy, trekkingowy, zaś aparat schować w nim w pokrowcu neoprenowym, ten ostatni najtaniej kupić na Amazonie (do 30 złotych). Zaleta: wygodny plecak, który będzie miał miejsce na bluzę, picie, jedzenie itp.. Wada: kiepski dostęp do sprzętu.

- drugie: plecak foto z szybkim dostępem, ja używam Lowepro Fastpack, ale na rower bym wybrał coś z serii PhotoSport:
https://www.lowepro.com/photosport

Zalety: dobry i szybki dostęp do sprzętu, miejsce na camelback (nie wiem jak to się nazywa poprawnie po polsku, korzystam z obcojęzycznych forów), wady: mniej "trekkingowy", czasem np. większa bluza się nie zmieści.


Nie jestem fanem plecaka na rowerze i na co dzień używam tylko sakw, ale lepiej ochroni sprzęt podczas takich wycieczek.

 

Plecaki mają pokrowce przeciwdeszczowe, ale bazując na moim doświadczeniu miej zawsze w plecaku zwykłą foliówkę i jakiś pochłaniacz wilgoci. Pokrowce nie dadzą rady podczas oberwania chmury.

Odnośnik do komentarza

Każdy plecak ma jedną zasadniczą wadę - dotyka mniej lub bardziej pleców przez co w ciepłe dni są mokre. Plecy. Mam jakiś z Deca "aircośtam", zimą się sprawdzał latem mokra plama na plecach. Nie wiem czy te droższe wniosą wiele więcej, możesz próbować ale koszty rosną jeśli chcesz coś extra, a i tak może być gorąco.

Tym niemniej plecak jest wygodny choć może nie jestem obiektywny bo od zawsze ich używałem i potrafię "się przyzwyczaić".

https://www.decathlon.pl/plecak-turystyczny-forclaz-30-air-damski-id_8382977.html

Mam taki ale 20 litrów.

Torba, sakwa - to zdecydowanie lepsze opcje.

Odnośnik do komentarza

Mam 450. Jest wygodna i stosunkowo pojemna - można górą jeszcze powiększyć komin. Na jeden dzień nawet bardzo długi w zupełności wystarczy. Aparat także powinien spokojnie wejść. Używałam z bagażnikiem na sztycę SA, ale że jest szeroka, wygodniejszy będzie chyba tradycyjny (wytrzymuje też większy ciężar bagażu).

O ile się nie mylę, ma chyba też pokrowiec na deszcz, ale jeszcze nie używałam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...