Skocz do zawartości

Nowa szosa, zaczynam poszukiwania :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ta Merida fajna. Stevens bardzo agresywnie wygląda. Jak nie jest w majtkowym kolorze to co różnica czy damski czy męski? Może najwyżej górną rurę mieć krótszą. Fuji Roubiax wbrew nazwie, znany jako bardzo sztywna szosa wyścigowa.

 

Scultura to seria wyścigowa ale podobno z komfortem.

Ze zdjęć wygląda jak nówka sztuka

Odnośnik do komentarza

Jeszcze na moment wracając do off-topicu:

Wszystko działa po trochu ;) Ja tam zawsze się za rowerami oglądam na ulicy. Tylko potem najczęściej nie wiem, kto w ogóle był na siodełku. Łącznie z płcią :D

A druga rzecz to taka (Radku, nie bierz osobiście!), że jak ubrać kask i ciemne okulary, to każdy w miarę wysportowany facet wygląda super. To samo jest ze skoczkami narciarskimi itp. A potem nagle widzisz twarz i dziękuję bardzo ;)

 

@rowerowy, też słyszałam, że na dziecko świetnie się wygrywa. Albo na małego, puchatego pieska lub kotka. Tylko z szosą średnio to widzę :p

 

Odnośnie różnic damski vs. męski, często damskie mają mniej agresywną geometrię (tu się widać nie sprawdza) i węższą kierownicę. Ale jak komuś pasuje, to nie widzę przeszkód.

Odnośnik do komentarza

 

Cinelli fajny. Klasyczna włoska szosa. Mój kolega ma takiego na sprzedaż na Ultegrze:

http://allegro.pl/rower-szosowy-cinelli-i7339100283.html

Być może sprzedałby bez kół albo na innych kołach.

 

Edit

Rama karbon, najwyższy model Cinelli. Sprzeda na innych kołach, aluminiowych,  za 5k jakby co.

Opis ramy: http://www.wiggle.com/cinelli-strato-wired-frameset-2013/

Odnośnik do komentarza

Jeździłem w Pabianicach na tym teście meridowskim ze dwa tygodnie temu.

Możesz wziąć własne pedały jak chcesz. Przypilnuj ciśnienia w oponach bo mi dał z 4 barami na początku.

Zwykle ktoś nie dociera albo skraca sobie test więc czasem jest okazja wskoczyć potem na inny model.

W Pabianicach był jeszcze namiot z niezłą wyżerką (zupy, kanapki, herbata, przekąski) więc można uzupełnić stracone kalorie po wszystkim :)

Odnośnik do komentarza

Spece już niemal wszystkie objeździłem. Mój zaprzyjażniony sklep specowy robi też wyjazdy w góry dla klientów gdzie jest fajna wspólna zabawa i testowanie sprzętu.

Pozostałe dwa warszawskie tez coś robią.
Jeden nauki podstawowej konserwacji roweru dla dziewczyn i treningi MTB.
Drugi treningi szosowe dla kobiet i mężczyzn

Spec Polska robi ustawki szosowe dla swoich klientów.

Jakby ktoś słyszał o dniach testowych Treka to proszę o info.

Jak znajdę czas to podjadę potestować Meridę. Dziś jechałem z kolegą, który ma Meridę Scultura 4000 2017. Mówi że najbardziej nieudany rower z jakim miał do czyniena. W ciągu roku wymiana widelca, problemy z ramą, padające koła i bardzo długie reklamacje w Meridzie. Mówił że jednak trzeba wiedzieć, które modele były udane a które nie.

Odnośnik do komentarza

 

Znam te ramy bo kolega taką miał i bardzo długo się nie mógł pozbyć. Ja bym nie kupił. To jest rower co ma już sporo lat. Jestem też przeciwnikiem niestandardowych rozwiązań w postaci dedykowanej sztycy podsiodłowej czy zintegrowanego kokpitu. Ciężko dopasować i jak coś się z tym stanie to kicha. Ja to nazywam dziwolągi a dziwolągów nie kupuję.

 

A Ty jakiego roweru szukasz? Bo już zgubiłem się w tym wątku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...