Skocz do zawartości

Jaki rower kupić do 1000 zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w wyborze roweru.

 

Moje wymagania : )

- potrzebuje roweru który sprawdzi się w terenie, lasie, szlakach turystycznych...

- oraz do jazdy po "chodniku"...

- zamierzam jeździć rowerem w towarzystwie mojego psa

( to jest w sumie mój główny "powód" dla którego chcę kupić rower ),

- dawno temu jeździłam na rowerze, więc nie jestem w tej dziedzinie bardzo zaawansowana,

- jestem osobą raczej drobną, moja waga nie dochodzi do 50 kg,

dlatego, nie wiem też czy rower nie będzie musiał być rowerem jakimś młodzieżowym...

- jestem osobą nie dużego wzrostu, nie całe 160 cm...

- rower nie musi być nowy, na moje możliwości używany byłby ok,

jeżeli mowa o nowym to mogę na to przeznaczyć ok 1 000 zł,

 

Bardzo proszę o pomoc...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć,
oczywiście polecam na starcie lekturę tego wpisu na blogu: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-1000-zl/

Druga sprawa - jeżeli nie wiesz za bardzo, jakiego typu rower chcesz kupić, polecam wizytę w kilku sklepach rowerowych. Przymierzając się do kilku modeli, wyrobisz sobie jakie takie pojęcie, jaka
pozycja za kierownicą Cię interesuje. Czy bardziej wyprostowana, jak w rowerach miejskich, czy trochę bardziej pochylona, ale nadal wygodna, jak w crossach czy rowerach trekkingowych.

Nawet w przypadku roweru używanego, warto szukać jakiegoś ze swojej okolicy, tak aby sprawdzić czy rozmiar ramy pasuje, czy jest wygodny, czy nie jest zniszczony.

Zastanawiam się czy nie polecić Ci takiego roweru, jeżeli masz Decathlon gdzieś niedaleko: https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside120-id_8379017.html

To prosty rower, ze sztywnym widelcem (mniej elementów, które mogą się popsuć) i bez przedniej przerzutki, ale jeżeli nie planujesz mieć na swoich trasach jakichś dużych podjazdów, to takie przełożenia jakie są tam dostępne, powinny wystarczyć. No i w razie skorzystania z gwarancji, Decathlon nie robi z tym problemu. Nie ma się co oszukiwać, że za takie pieniądze dostanie się rewelacyjny rower na lata, do pokonywania dziesiątek tysięcy kilometrów. Ale do rekreacji powinien spokojnie dać radę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...