Skocz do zawartości

Huragan 2.0 2018/ Triban 520 / Huragan 3.0 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,   

 

od razu do sedna. Chcę kupić pierwszą szosę, mój budżet to około 2500-2800 max. Raczej nie będę się z nikim ścigał. zastanawiam się tymi trzema rowerami:

 

https://trekking24.pl/rowery-szosowe-2018/2340-rower-romet-huragan-2.html - pójdzie pewnie za 2100

 

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-520-id_8377757.html2400

 

 

https://trekking24.pl/rowery-szosowe-2018/2342-rower-romet-huragan-3.html- pójdzie za 2600

 

 

Co w ogóle sądzicie o Rometach??

 

 

Mile widziane inne propozycję..

Odnośnik do komentarza

Upewniłeś się że te Romety są fizycznie do kupienia? W sezonie były ogromne problemy z dostępnością.

 

Co do osprzętu. Romet 3 jest na kompletnej grupie, łącznie z hamulcami - to duży plus. B'Twin ma duże oszczędności pod tym względem. Punkt dla Rometa.

 

Romety mają geometrię bardziej w stronę wyścigowej, opony wejdą pewnie maks 28mm. W Tribanie masz dużo łagodniejsze geo, wygodniejsza, bardziej wyprostowana pozycja, rama przyjmie opony 33-35mm - będzie wygodniej. Do tego możliwość zamontowania błotników. Na pierwszą szosę teoretycznie lepszy wybór.

 

Decathlon dużo lepiej podchodzi do klienta jeśli chodzi o sprawy gwarancyjne - wymieniają czy oddają kasę bez gadania. Z Rometem będziesz się kopał jak z koniem, chyba że wina będzie ewidentnie ich. Z kolei bieżące sprawy eksploatacyjne związane z rowerem (regulacje itp.) lepiej nie wykonywać w decathlonie, bo ich serwisanci często są mało doświadczeni. Ale jeśli nie mieszkasz w mieście z decathlonem to i tak będziesz chodził do lokalnego serwisu ;)

Odnośnik do komentarza

Upewniłeś się że te Romety są fizycznie do kupienia? W sezonie były ogromne problemy z dostępnością.

 

Negocjowałem cenę, podali konkretną więc chyba są dostępne.

 

 

 

Przede wszystkim na pierwszą szosę kupiłbym rower wygodny. Romet taki nie jest. Triban jest.

Możesz wrzucić w search na forum Huragan. Znajdziesz użytkownika, który go zmienił bo był sztywny jak zdechły pies. Możesz przepytać dlaczego.

 

Czyli jednak Triban.. A co z Huraganem 2.0? Tam geometria chyba podobna do Tribana?

Odnośnik do komentarza

Na moje oko Huragan 2 ma ciut lepszy osprzęt niż Triban. Ale to w katalogu Rometa nowa konstrukcja z inną ramą niż Huragan 3 czy 2+, więc ciężko coś konkretnego powiedzieć. Geometria wygląda na wygodniejszą, ale na zdjęciach nie widzę otworów montażowych na błotniki czy bagażnik, a miejsca na większe opony też nie bardzo.

Odnośnik do komentarza

Na moje oko Huragan 2 ma ciut lepszy osprzęt niż Triban. Ale to w katalogu Rometa nowa konstrukcja z inną ramą niż Huragan 3 czy 2+, więc ciężko coś konkretnego powiedzieć. Geometria wygląda na wygodniejszą, ale na zdjęciach nie widzę otworów montażowych na błotniki czy bagażnik, a miejsca na większe opony też nie bardzo.

 

Tak więc coraz bardziej huragan 2 mnie przekonuje. Szczerze mówiąc nie myślałem o montażu błotników a tym bardziej bagażnika. Za różnice między Tribanem a Huraganem bardziej myślałem o pedałach i butach. Na korzyść Tribana faktycznie miejsce na większe opony... myślałem o tym żeby w późniejszym czasie zaopatrzyć się w drugi komplet i wymieniać w zależności od wybranego terenu.

Odnośnik do komentarza

Można z grusza zbudować ramę na kilka sposobów. W rowerze szosowym generalnie preferowana jest szybkość i sztywność żeby straty energii były jak najmniejsze. Można też zbudować ją teak żeby była sztywna a jednak pochłaniająca drgania. Służy temu dobór stopów metali, ich obróbka, grubość tylnych widełek i kilka innych szczegółów. Jeździłem na bardzo sztywnych ramach i nabawiłem się na nich problemów z kręgosłupem lędźwiowym. Teraz takowych unikam jak ognia.

Odnośnik do komentarza

No i pamietaj o roznicach w geometrii ktorych wydaje sie ze nie ma zbyt duzo, a jednak pare centymetrow w kazda strone wielka roznice przy dluzszej jezdzie. Nie wiem czy tu wolno robic reklame ale SzajBajk zrobic pare naprawde wartosciowych wideo o kupnie pierszej szosy ktore powinno sie potraktowac troche jak prace domowa przed zakupem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...