Skocz do zawartości

Szosa do 4200


Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi wagami jest trochę inaczej. Canyon waży 8,4kg w rozmiarze M (https://www.bikeradar.com/road/gear/category/bikes/road/product/canyon-endurace-al-60-review-51227/), więc w L jakieś 8,5kg. Canyon na swojej stronie podaje 8,6kg w rozmiarze M więc nie wykluczone że 8,7kg w rozmiarze L. Hamulce obręczowe ważą tyle co same zaciski tarczowe. Do tego waga tarcz. Kilkaset gram. Canyon karbonowa sztyca podsiodłowa (w teście na bike radar, w sklepie chyba alu) i widelec z karbonową sterówką. Kellys alu. Do tego różnica na wadze kół i opon.

 

Więc porównujmy jabłka z jabłkami a nie z gruszkami. Karbonowy Focus na tarczach mojego kolegi na Tiagrze i kołach Mavic Aksium Disc też waży 10kg. Rowery na tarczówkach są zawsze cięższe. Ale praie zawsze hamują lepiej i można włozyć szersze opony. Coś za coś.

 

8,7kg jest i tak bardzo dobrą wagą i ten Canyon to bardzo dobry rower. Waga po płaskim ma niewielkie znaczenie. W górach i mocno pofałdowanym terenie owszem.

Odnośnik do komentarza

Żeby nie zamykać wątku, a pociągnąć temat dalej. Jestem nowa na forum, sama jeżdżę na ostrym i aktualnie jestem w trakcie składania potworka w las i w góry, chłopak mnie ciśnie, żeby sprzedać części i kupić szosę. Z uwagi na moje doświadczenia- aktualnie, kupowanie starych części, składanie z użytków i odpadów znalazłam ofertę Bernard Rowery i trochę jestem w szoku. Rowery w ofercie wyglądają poważnie, biorąc pod uwagę ich cenę- już mniej (no może nie mniej poważnie, chociaż zawsze wydawało mi się, że szosówki są strasznie drogie, a w odniesieniu do tych składaków wcale nie ma takiej różnicy w cenie- stąd wątpliwości). Gdyby ktoś mógł się odnieść do oferty tego sprzedającego lub rozwiać moje wątpliwości, być może to ja przepłacałam do tej pory...:(  :blink:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...