Skocz do zawartości

Dylemat - składać czy kupić rower szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

 

Chciałbym zaopatrzyć się w kolarzówkę na kołach 29"(czy 28" nie wiem jak działa).I tutaj moje pytanie czy lepiej kupić używany rower, złożyć samemu, a może najlepiej nowy?

Jeżeli chodzi o budżet to celowałbym w coś około 2-3k(Z tym, że raczej na nowy się nie nastawiam, ale chciałbym usłyszeć waszą opinie na ten temat).

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli opłacałoby się złożyć samemu - wiedziałbyś o tym ;) Czytaj: bez dużej wiedzy, rozeznania w rynku i bardzo konkretnych oczekiwań, nie ma sensu zabierać się za składanie. A biorąc pod uwagę tekst o 29", zgaduję że tak właśnie może być w Twoim przypadku (wybacz) ;)

 

Za 2,5-3 tysiące kupisz jakąś podstawową szosówkę np. Krossa, Rometa czy Kellysa, a jak kilka stów dorzucisz, to Canyona. Moim zdaniem to całkiem sensowna opcja do "normalnego" jeżdżenia.

 

Ale jeśli planujesz też czasem się pościgać, albo zależy Ci na bardziej prestiżowej marce, to nie masz wyboru, musisz szukać używanych. 

Odnośnik do komentarza

Z całym szacunkiem, ale nie po to jestem na tym forum, żeby kupować rower ze sklepu.Jeżeli wyszedłbym z założenia, że chce rower ze sklepu, to idę do sklepu i kupuję rower.Zgodzę się, że trzeba mieć bardzo duże rozeznanie w częściach, jeżeli chodzi o składanie itp.Jeżeli chodzi o konkretne oczekiwania to można powiedzieć, że +/- wiem na jakim sprzęcie chciałbym jeździć(na razie nie będę się o tym rozpisywał), tylko teraz pytanie jakiej firmy i czy w ogóle opłaca się coś takiego kompletować, czy lepiej kupić używany rower i coś ewt. pokombinować.

 

Każdy kiedyś zaczynał, więc myślę, że z czasem wszystko można ogarnąć :)

 

Czekam na jakieś konkretne odpowiedzi ;D

 

P.S.

Na razie chciałbym się dowiedzieć co jest bardziej opłacalne.

Odnośnik do komentarza

No to właśnie na to pytanie Ci konkretnie odpowiadam: zakup w całości opłaca się bardziej, niż składanie.

Nawet, jeśli niektóre elementy będziesz chciał wymienić pod kątem swoich potrzeb.

 

Chyba, że Twoje wymagania są bardzo konkretne.

Przykładowo: określona geometria ramy, kompletna grupa 105 z wyjątkiem korby Ultegra z konkretną ilością zębów, koła pod szytki, same szytki konkretnego producenta w ulubionym rozmiarze, kierownica o określonym kształcie, sprawdzony model siodełka itd.

Wtedy może może się okazać, że dostosowanie gotowca pod swoje preferencje się nie opłaci i lepiej od razu kupować konkretne części szukając okazji na forach/Allegro/OLX. Ale tak jak napisałem - mam wrażenie, że mając takie rozeznanie, nie pytałbyś na forum (lub pytałbyś już o konkretne problemy).

 

W przeciwnym wypadku lepiej kupić gotowca (nowego czy używanego) i stopniowo wymieniać to, co Ci nie pasuje lub się zużyje - zgodnie z zasadą "Każdy kiedyś zaczynał, (...) z czasem wszystko można ogarnąć".

 

Jeśli chodzi o rower nowy, to z całym szacunkiem przypominam, że tą opcję też uwzględniłeś w swoim pytaniu. Więc chyba jednak pomogłem Ci podjąć decyzję, biorąc pod uwagę jak się oburzyłeś na wizję zakupu w sklepie ;)

Odnośnik do komentarza

Przy rowerze uzywanym jestes zdany na siebie i swoj portfel przy naprawach, byc moze juz od samego zakupu. To oznacza ze budzet musi byc wyzszy niz zakladany albo dzielisz go na kwote przeznaczona na rower i kwote na poprawki po sprzedawcy.

Kupujesz nowy rower masz gwarancje i mozliwosc poprawek czy naprawy za darmo. Jesli sie na tym nie znasz to nauczysz sie badz nie na wlasnych sprzecie i wlasnej - ponownie - kieszeni.

W tym budzecie kupisz najnizsze modele z regularnej oferty, nowe troche lepsze upolowane z konczacych sie kolekcji lub pozostalosci po starszych rocznikach albo uzywane na lepszym grupowo osprzecie jednak bez gwarancji stanu technicznego.

Odnośnik do komentarza

Szosówkę to ciężko zajechać. Nie mając pojęcia o rowerze (a tak jest w Twoim przypadku) namawiam na kupno nowego roweru. Najważniejsze jest dobrać odpowiednio rozmiar. Pojeździsz parę sezonów i wtedy będziesz z czasem wiedział co rzeczywiście potrzebujesz i czy na to Cię stać. Kupując używkę masz bardzo duże szanse zbłądzić co może być kosztowne bo możesz zostać z jakimś struclem i będziesz musiał kupić dwa razy zamiast raz. Za 3k kupisz coś na aluminiowej ramie z karbonowym widelcem. Staraj się celować w napęd 10-rzędowy a jak kasa nie pozwoli to chociażby 9-rzędowy. W tej cenie to przy odrobinie szczęścia upolujesz rower na Shimano 105 np. z Decathlonu. Po dwóch latach jazdy nadal powinien mieć niezłą wartość odsprzedażną i może przesiądziesz się na full carbon jak większość tych którzy jeżdżą dłużej na szosie. Teraz jest bardzo dobry okres na szukanie posezonowych wyprzedaży.

Odnośnik do komentarza

Szosówkę to ciężko zajechać. Nie mając pojęcia o rowerze (a tak jest w Twoim przypadku) namawiam na kupno nowego roweru. Najważniejsze jest dobrać odpowiednio rozmiar. Pojeździsz parę sezonów i wtedy będziesz z czasem wiedział co rzeczywiście potrzebujesz i czy na to Cię stać. Kupując używkę masz bardzo duże szanse zbłądzić co może być kosztowne bo możesz zostać z jakimś struclem i będziesz musiał kupić dwa razy zamiast raz. Za 3k kupisz coś na aluminiowej ramie z karbonowym widelcem. Staraj się celować w napęd 10-rzędowy a jak kasa nie pozwoli to chociażby 9-rzędowy. W tej cenie to przy odrobinie szczęścia upolujesz rower na Shimano 105 np. z Decathlonu. Po dwóch latach jazdy nadal powinien mieć niezłą wartość odsprzedażną i może przesiądziesz się na full carbon jak większość tych którzy jeżdżą dłużej na szosie. Teraz jest bardzo dobry okres na szukanie posezonowych wyprzedaży.

A ty skąd masz pojęcie , że ja nie mam ??? Chyba , że to nie o mnie chodziło .
Odnośnik do komentarza

 Składać samemu! Drożej ale wie się na czym się jeździ i dlaczego.  :D Poza tym chłopaki nie mówcie, że nie serwisujecie sami, tylko dziewczynki nie potrafią niby:)

 

Żeby składać samemu trzeba trochę pojeździć na różnych osprzętach i ramach wiedzieć co i dlaczego i w jakim celu chce się mieć w rowerze. To wymaga parę lat praktyki i dziesiątki tysięcy przejechanych km. Może to być kosztowne i bardzo zniechęcające doświadczenie. Lepiej jest mieć coś sprawnie działającego od początku i jeździć zamiast biegać po serwisach i przedzierać się przez wątki na forach i dokumentację.

Odnośnik do komentarza

Oj bez przesady też mieszkam w bloku i stojak mi się mieści w salonie, ja nie mówię o czymś skomplikowanym ale wymiana i zaplatanie kół, centrowanie czy czyszczenie napędu to chyba można samemu zrobić? :) Może się nie znam może w rowerach mtb jest jakoś trudniej ale ja z moją szosą nie mam problemów.

Co do zakupionych rowerów @jajacek też nie ma pewności, że od razu przypasuje nam od razu plus cena serwisowania często przewyższa tak naprawdę wartość tego ile powinno to kosztować.Starym dobrym sposobem książka i nauka to jest coś :) To nie jest budowa rakiety. No ale tak, trzeba mieć zapał, czas i cierpliwość albo po prostu pasję,

Odnośnik do komentarza

Oj bez przesady też mieszkam w bloku i stojak mi się mieści w salonie, ja nie mówię o czymś skomplikowanym ale wymiana i zaplatanie kół, centrowanie czy czyszczenie napędu to chyba można samemu zrobić? :) Może się nie znam może w rowerach mtb jest jakoś trudniej ale ja z moją szosą nie mam problemów.

Co do zakupionych rowerów @jajacek też nie ma pewności, że od razu przypasuje nam od razu plus cena serwisowania często przewyższa tak naprawdę wartość tego ile powinno to kosztować.Starym dobrym sposobem książka i nauka to jest coś :) To nie jest budowa rakiety. No ale tak, trzeba mieć zapał, czas i cierpliwość albo po prostu pasję,

Masz rację , bo jak coś trzeba zrobić w domu to dywan na bok , rozkładam jakąś folię , czy kawałek starej wykładziny i do dzieła . Wystarczy trochę chęci , cierpliwości i pojęcia . Z kupnem rowera jest jak z kupnem auta . Podobnie ma się z serwisowaniem . Jeden woli nufkę , a drugi dobrą używkę .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...