Skocz do zawartości

Rower do 2000 PLN do codziennego użytku i okazjonalną wyprawę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Piszę z prośbą o pomoc w wyborze roweru. Kilka istotnych informacji:

 

Do tej pory miałem Kandsa Maestro z którego byłem bardzo zadowolony (kupiony jakieś 5 lat temu), którego niestety mi ukradli. Roweru chciałbym używać do codziennych dojazdów do pracy i poruszania się po mieście (Warszawa), około 10 kilometrów dziennie. Oprócz tego chciałbym, żebym raz do roku mógł pojechać na nim na jakąś dalszą wyprawę rowerową (z namiotem i sakwami). Do tej pory jeździliśmy dużo po Polsce, byliśmy też w Estonii i w Szkocji - ale to wszystko raczej twarde trasy, bez żadnego jeżdżenia poza szlakami. Co prawda w tym roku urodziło mi się dziecko, ale nie tracę nadziei, że niedługo znowu ruszymy się gdzieś :).

 

Mój budżet do maksymalnie 2000 złotych, ale z chęcią wydałbym mniej. Najchętniej w ogóle kupiłbym rower używany (np. za połowę albo 2/3 tej ceny), ale niestety nie mam jakiejś wyjątkowej wiedzy na temat sprzętu, żeby móc racjonalnie ocenić stan i osprzęt. Czy w związku z tym odradzacie mi raczej zakup używanego? Może znacie jakieś dobre miejsca, gdzie można taki kupić?

 

I jeszcze kilka innych pomniejszych uwag:

- wolałbym rower polski, żeby wspierać rodzimy przemysł

- często wozimy rowery pociągami, w związku z tym wolałbym, żeby nie miał elementów podatnych na uszkodzenie w transporcie

- czy lepiej kupić rower trekkingowy, czy crossowy i go doposażyć?

 

Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jak się nie znasz i nie masz budżetu to kup nowy. Kands, Spartakus, Lazaro. Jeden pies. One wszystkie takie polskie jak i Romet czy Kross. Wszystko kupione u skośnych. Kup najlepszy na jaki Cię stać. I im lepszy rower tym jego utrzymanie droższe. Trekkingowy, crossowy same shit different day. W jednym błotniki w komplecie, w drugim sam dokupisz. Jeśli zależy Ci na całodziennym oświetleniu to kup trekkinga z dynamo w przedniej piaście. Ale za 2k może być trudno.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...