Skocz do zawartości

Kask na co zwrócić uwagę przy kupnie i jakie polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jacek, jakie różnice techniczne są w tych kaskach? Nie mogę znaleźć szerszego opisu. W sumie różnica w cenie jest ale znowu nie aż tak wielka. Może Spec będzie warty swojej ceny.

 

https://www.metrobikes.pl/pl/p/Kask-Specialized-Propero-2-tytanowy/31664

https://www.decathlon.pl/kask-na-rower-aerofit-900-id_8385397.html

Odnośnik do komentarza

Propero 2 to bardzo przyzwoity kask, bardzo podobny do mojego S3. Nawet miałem go kupić ale S3 trafił mi się w tej samej cenie. Dobra wentylacja, wygodne paski, dobry system  dostosowania do kształtu głowy. Wszystkie zużywające się elementy typu wewnętrzne gąbeczki czy paski można w Specu osobno dokupić. Propero 2 też jest InMold i EPS podobnie jak ten z Deca. Jest jakieś 20 gram lżejszy.

Odnośnik do komentarza

Zwrócić można, ale niestety już nie w czerwcu, a promocja akurat nadarzyła się teraz :) Jakkolwiek do 14 dni może być nawet używany, bo polskie prawo trochę robi kuku sprzedawcom, tylko na szczęście nie wszyscy konsumenci je znają (na szczęście, ponieważ znając mentalność ludzką - nie tylko naszych rodaków - większość sklepów już dawno by zbankrutowała :P).

Natomiast co do samej obawy przy wyborze - wolałabym gdzieś przymierzyć na żywo, ale wydawać dodatkowe 50-60zł na wyjazd do Krakowa i tracić przy tym cały dzień niezbyt mi się uśmiechało. Z drugiej strony kupowanie trzech, czterech kasków z rzędu i ich odsyłanie wyszłoby na to samo. Tak więc cieszę się, że jednak pierwszy strzał okazał się na tyle trafiony, że nie mam potrzeby szukać niczego innego. A że takie coś być może jest... no cóż, za 2-3 lata przy okazji zakupu kolejnego będę mieć już jakieś porównanie ;)

Odnośnik do komentarza

Dziś jestem po pierwszych testach. Nawet glebę zaliczyłam, ale jak zawsze bez głowy ;) Kask leży świetnie, jest wygodny i poza gorącem właściwie go nie czuć (przypominam jednak, że to opinia z perspektywy osoby, która od około dwudziestu lat nie nosi żadnych czapek). Następnym razem muszę spróbować na same włosy, bo dziś wzięłam cienki buff i to był zdecydowany błąd :D

Odnośnik do komentarza

@Elle napisałaś "Z drugiej strony kupowanie trzech, czterech kasków z rzędu i ich odsyłanie wyszłoby na to samo." A ja zamówiłem kilka kasków z jedną  dostawą i po wybraniu jednego pozostałe kaski odesłałem w tym samym kartonie, zakup ten wcześniej uzgodniłem telefonicznie ze sklepem internetowym, 50% kasy od ceny katalogowej zostało w mojej kieszeni

Odnośnik do komentarza

Również miałam upatrzone konkretne modele, z których większość katalogowo kosztowała prawie dwukrotnie więcej (np. Giro Athlon czy Fathom, których ceny wahają się od poniżej 300zł do ponad 500zł). Ale niestety nie znalazłam takiego sprzedawcy, który miałby akurat wszystkie cztery modele w tak korzystnych promocjach. Poza tym, jeśli doliczyć do tego rozmiarówkę, to chyba nie miałabym tyle kasy do zamrożenia, choć z tym akurat zależy od różnych okoliczności :)

Odnośnik do komentarza

Można też kupować w sklepach, które mają dobrą opinię (obiegowo, a nie na jakimś serwisie). W zimie zrobiłam tak trochę na rympał i bez ustalania czegokolwiek ze sklepem Dobre Rowery, kupując cztery torby. W chwili zamawiania wiedziałam, że zostanie jedna lub najwyżej dwie, pozostałe dwie natomiast odeślę. W sumie nie wymieniłam z nimi ani jednego maila - paczka przyszła, przymierzyłam, spakowałam dwie torby, napisałam odstąpienie od umowy (jeśli się nie mylę, przesłali mi gotowy druczek, więc nic nie musiałam wymyślać), zamówiłam kuriera, wysłałam. Paczka dotarła do nich następnego dnia, a trzy dni po jej otrzymaniu przyszedł przelew na konto.

Oczywiście ładniej byłoby ze strony kupującego najpierw zapytać, bo jednak robi się trochę problemów takiemu sklepowi. Ja na to nie wpadłam, a poza tym zwykle przy okazji zakupów rowerowych procedura wygląda u mnie tak, że późnym wieczorem zapada u mnie decyzja i jeszcze tej samej nocy kupuję, robię przelew (koniecznie PayU czy coś w ten deseń), a potem już tylko odliczam dni do otrzymania paczki :D

Odnośnik do komentarza

Ja robię to inaczej. Czytam, sprawdzam, jeżdżę czasem po sklepach i dopiero jak jestem zdecydowany - kupuję. Oczywiście zdarzają się również szybkie, nieprzemyślane zakupy ale zazwyczaj nie robię tak, że kupuję na górkę i potem odsyłam.

@Elle, pisałaś gdzieś o dużej podsiodłówce i nie mogę znaleźć informacji jaki to model. Możesz dać namiary? Zadowolona?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...