Skocz do zawartości

Rzut oka na Garmina Edge 820 [YT]


Rekomendowane odpowiedzi

No, no no! Zmiany, zmiany! Rower z barankiem, Garmin. Dołączasz do rowerowej cywilizacji :)

 

w kwestii 820 to bym nie kupił. Jeśli chodzi o mapę to jest kompletnie nieczytelna na takim ekranie. Więc mamy do wyboru albo Garmin Edge 1000 z mapami albo 520 bez map i bez dotykowego ekranu, za to świetnie czytelny i mający guziki, którymi obsługuje się urządzenie podczas jazdy znacznie lepiej niż ekranem dotykowym. No i szansa stłuczenia ekranu niedotykowego wielokrotnie niższa niż dotykowego. Oba są świetnymi urządzeniami. 820 oceniam jako ni pies ni wydra. W 820 dopłacamy 430 zł za fukcje mapowe z których nie da się korzystać i dotykowy ekran którego do jazdy bez map nie potrzbujemy.

Odnośnik do komentarza

Kluczem do wyświetlania map, oprócz wielkości ekranu jest jego rozdzielczość. I tak mamy:

Edge 800, który mam, ekran 2,6 cala, rozdzielczość 160x240 pikseli

Edge 520, ekran 2,3 cala, rozdzielczość200x265 pikseli

Edge 820, ekran 2,3 cala, rozdzielczość 200x265 pikseli

Edge 1000, ekran 3,0 cala, rozdzielczość 240x400 pikseli

 

Więc Edge 800 ma ekran o przekątnej ok 15% mniejszej niż Edge 1000 i rozdzielczości ok. 1/3 mniejszej.

Edge 820 ma ekran o przekątnej ok. 25% mniejszej niż Edge 1000 i rozdzielczości ok. 25% mniejszej.

 

Natomiast wielką wadą Edge 1000, jest krótki czas życia na baterii. 5h w trybie nawigacji. Dlatego powstał Edge 1030. Ale można też wozić Power Banka :)

Edge 520 żyje do 15 h

Odnośnik do komentarza

Powiem tak - ja tych wszystkich funkcji treningowych tak naprawdę nie potrzebuję :) Patrzę z zainteresowaniem i ciekawością świata, ale jak pewnie dobrze wiecie, trzymam się na dystans
od pulsu, patrzenia na konkretną kadencję (mam miernik, ale użyłem go kilka razy, żeby z ciekawości sprawdzić jaką mniej więcej mam) czy robienia planów treningowych.

 

Natomiast bardziej taki Garmin przydałby mi się jako nawigacja, żeby nie używać telefonu. Ale mam do nawigacji w Edge 820 pewne zastrzeżenia, o czym powiedziałem w odcinku. Zwłaszcza w kwestii
informowania (a raczej tego braku), żeby zawrócić. Taka pierdółka, a bardzo, ale to bardzo utrudniająca życie.

 

Także nie wiem czy będę na dłuższą metę używał tego Garmina, a na większy model raczej się nie skuszę (cena Edge 1030 wyrywa z kapci), bo obawiam się, że też może mieć różne babole w oprogramowaniu nawigacyjnym.

Odnośnik do komentarza

1030 to chora cena. Natomiast 1000 widywalem po 350 Euro a najtaniej 315. Malo uzywany z gwarancja zdarza sie czasem po 1000 zl. A roznica w nawigowaniu jak dla mnie bardzo duza. Wynika przede wszystkim z duzo wiekszej rozdzielczosci ekranu. Ja na swoim 800 nigdy nie mam dobrej skali jak jade na szosie. Jak mam ok 10km na mapie to nievwidac miejscowosci, jak przyblize to jest nackane za duzo szczegolow. 1000 ma rozdzielczosc 2,5 raza wieksza niz Edge 800/810 i dokladnie 2 razy wieksza niz Edge 520/820. Dla mnie chyba optymalny bylby licznik majacy ekran w technologii e-ink jak w Kindle o bardzo niskim poborze mocy. I w ta strone idzie Wahoo. Chetnie bym ich licznik kiedys potestowal. Edge 1000 ma wade w postaci krotkiego czasu pracy na baterii w zwiazku z pradozernym ekranem. Z praktyki zyje ok. 8-10h. Dla mnie jest to wystarczajace. Zawsze mozna tez wozic ze soba power bank na dluzsze wyprawy. Natomiast dka Ciebie, to nie wiem czy nie bylby lepszy turystyczny Garmin Etrex na baterie. Czarek Urzyczyn z takim jezdzi i bardzo chwali.

 

Sent from my SM-T360 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Wyglada ciekawie. Byl tu na forum jeden co mial wiec byla szansa na info z pierwszej reki ale sie obrazil. Nie wiem czy mozna kupic w PL, pewnie tak. Tymczasem pozostaje recenzja na stronie DC Rainmakera. Ja we wszystkim kupuje dopiero wersje 3.0, czy to dotyczy Windows czy licznikow :) Czyli jak przejdzie wiek niemowlecy. Musze dopasc kogos kto mial Garmina i Wahoo i jest w stanie bezstronnie porownac.

 

Sent from my SM-T360 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...