Skocz do zawartości

Akcesoria rowerowe


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym 26" to bym tak nie przesadzał. Jest sporo chętnych, którzy używają i będą używali 26" i w zasadzie chyba oprócz amortyzatora no i może właśnie kół, można dostać wszystkie części również z górnej półki. Ramy można dostać całkiem przyzwoite (nie będzie to najnowszy szał), napęd taki sam dla każdego koła, kierownica, siodełko - wszystko wymienne. Jeśli potrzebuję do codziennej jazdy to 26 też da się kupić.

I znowu wywiązała się dyskusja ;)

Akcesoria: u mnie w zapasie jakieś pojedyncze dętki, łatki, klucze, smary, łańcuchy, manetki, dzwonki, lampki itd. Zawsze się coś przyda.

Odnośnik do komentarza

 

I takie pytanie trochę inne ten izotonik Oshee Lemon faktycznie ma tyle witamin i 150mg l-karnityny i w butelce 750ml jest tylko 7kcal?

To nie problem, by obniżyć kaloryczność, zamiast cukru producent daje substancje słodzące.

Tak samo nie jest problemem dać fabrycznie wyprodukowane witaminy. Jednak wolę Isostara z izotonicznych, najlepiej w proszku. Kumpel kiedyś po wypiciu 2 butelek 4move nie dotrwał do końca meczu :P.

Odnośnik do komentarza

@rowerowy365

Oczywiście dużo ludzi jeździ i używa. Są też rowery takie jak jeden z moich że można przerobić z 26 na 27,5. Zaletą jest że takie rowery, szczególnie używane są tanie bo mało kto chce je kupować. Wadą jest że dają dużo mniej komfortu niż te na większych kołach. Pamiętam że jak jechałem rowerem mojego młodego czy kumpla na 26 po bardzo korzenistym lesie w ostrym tempie to mało mi plomby nie wyleciały. Na 27,5 jest znacznie lepiej ale dopiero na 29 jest świetnie. Więc jak ktoś szuka komfortu to większe koło i szersze opony. No i na 26 na ostrym zjeździe jest masakra. 29 wciąga ta zjazdy że tak powiem jedną dziurką od nosa.

Odnośnik do komentarza

A taki regulowany koszyk na bidon/butelki będzie ok? Ta wersja droższa wydaje się solidniejsza niż ze śrubką plastikową... będzie trzymał butelki itd?

Myślisz, że wożę go tylko na ozdobę? ;) Trzyma, również kiedy solidnie trzepie. A jakby się urwał - co z Simplą jeszcze mi się nie zdarzyło - to nie byłoby mi żal raz jeszcze dać 7zł.

 

Oshee czy 4Move za darmo bym nie pił. Chyba że bym się chciał świecić w nocy.

Podpisuję się obiema rękami. Nie dość, że smak paskudny, to jeszcze wyżera żołądek. Osobiście lecę drugi sezon na ISO+ z Decathlonu.

 

 

Tak ciągnąc równoległy offtopic - wierzę, że 29er to większy komfort, pytanie tylko, na ile jest to prawda uniwersalna również dla niższych osób? Dla kogoś, kto ma 180cm, jeżdżenie na 26" jest pewnie porównywalne do jeżdżenia przeze mnie na 24", jednak trudno upchać większe koło w małej, kompaktowej ramie.

Na razie waham się, czy nie zostawić sobie mojego Kandsa, na którym rozpoczynałam przed ponad rokiem rowerowe przygody. Wiem, Jacku, że dla Ciebie to w ogóle jest produkt roweropodobny, ale do rekreacyjnego pojechania w gorszą pogodę lub coś innego niż asfalt mógłby się mimo wszystko nadać. I tak nie da rady go sprzedać w rozsądnej cenie, a potem dopłacać do jeszcze jakiegoś średniaka, to w ogóle wariactwo ;)

Odnośnik do komentarza

Roweru za którego nie da się wziąć rozsądnych pieniędzy nie warto sprzedawać. Ale też nie warto w niego inwestować. Zawsze można go zostawić jako zimówkę czy jako rower do sklepu po bułki.

Większy komfort i stabilność na kołach 29 nie podlega dyskusji i dotyczy każdego. Wynika z większej objętości powietrza w oponie i łatwiejszego pokonywania przeszkód typu korzenie, gałęzie i małe pniaki po drodze. Stabilność na zjeździe też jest niepodważalna. W wyścigach XC niemal nie ma żadnych dziewczyn, które startują na czymś innym niż 29 cali.

Natomiast widać po tendencjach producentów na rok 2018 że proponują oni niższym osobom 27,5 a tym że średnim i wyższym wzrostem 29. Myślę że to co proponuje Trek na swojej stronie trzyma się kupy:

Wheel-Size_Chart.jpg

Odnośnik do komentarza

Na diecie bezglutenowej odpada mi problem bułek ;) Tak serio, chyba jednak go zostawię. Inwestować nie zamierzam. Kiedyś znalazłam na jakimś forum rowerowym bardzo mądre zdanie: jeśli nie widzisz różnicy między tym, co masz, a czymś lepszym, to znaczy, że tego nie potrzebujesz. Oszczędziłam dzięki niemu sporo pieniędzy ;)

A jak już się rozleci, to pomyślę nad 29. Do tego czasu na pewno stanieją. Albo gravele... Pomarzyć dobra rzecz :D

Odnośnik do komentarza

Oshee czy 4Move za darmo bym nie pił. Chyba że bym się chciał świecić w nocy. Z izotoników gotowych to tylko Powerade/Gatorade/Isostar a z proszkowanych Isostar i Decathlon.

Popieram, chociaż puszkowane Oshee Vitamin Energy z żeńszeniem, niacyną i guaraną jest świetne. Dla mnie, osoby, którą łapie trzęsiawka po kawie/energetykach to zbawienny napój, tyle że nie jest to już typowy izotonik :).
Odnośnik do komentarza

Ja w ogóle energetyków nie mogę, bo zaczynam być jak wiewiórka z "Czerwonego Kapturka - Prawdziwej historii" :D A szkoda, bo ostatnio trafiłam na rewelacyjne batoniki w Tesco, no i niestety są z kofeiną, więc muszę je sobie dozować ;)

Kofeina jest w modzie, wspomaga świetnie odchudzanie, no a że mamy boom na bycie fit ;)... Trzeba obserwować swój organizm, ciekawymi alternatywami dla kawy są herbata, yerba oraz wspomniany żeńszeń. Ten można kupić w formie herbacianej. Herbatę piję tylko sypaną, czarną, dość mocną i nie mam nigdy takich nieprzyjemnych i dziwnych jazd jak po kawie. Pobudza mnie pozytywnie. Kawusię strzelam sobie dla smaku raz na pół roku, z 1/3 łyżeczki :).

A co do typowych energetyków-nie polecam zbyt często, znajomy rozwalił sobie nimi żołądek, a ostatecznie skończyło się dość groźnie, bo bólem zamostkowym, zimnymi potami i podejrzeniem niewydolności krążeniowej.

Odnośnik do komentarza

Yerba mate ostrożnie. Na mnie bardzo źle działa. Powoduje rozdrażnienie i podnosi ciśnienie. Żeńszeń polecam ale nie ten śmietnik ze sklepu tylko z apteki oryginalny Panax. Jak z każdym energetykiem organizm się przyzwyczaja więc stosować. okresowo. Kawę uwielbiam i piję nałogowo więc kofeina nie bardzo na mnie działa. Energetyków unikam. Jedyny, który wiem że na mnie działa to Nutrend Gutar

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...