Skocz do zawartości

Sigma 14.16 STS CAD - ostrzezenie


Rekomendowane odpowiedzi

mam 23.16 sts z cad i HR, wszystko działa bezproblemowo, przed jazdą trzeba sprawdzić czy się czujniki nie przekręciły i czy je widzi. Problem był ze zgraniem danych, ale się sam rozwiązał. Pisałem z supportem z Niemiec, bardzo zaangażowali się w pomoc, kiedy zawiodły wszystkie ich rady, poprosili o przesłanie do nich bezpośrednio licznika. Okazało się, że po drugiej jeżdzie już udało się zgrać dwa na raz treningi, a licznika nie musiałem wysyłać. Na początek polecam, ale kiedyś pewnie skończę z mio cyclo albo garminem, bo trochę gadżeciaż jestem:P

Masz jakiś kontakt do niemieckiego supportu? Mam problem ze swoim 12.12 STS.

Odnośnik do komentarza

Miałem kiedyś 2 liczniki z kadencją i GPS po ok. 400 zł. Opaska HR  do nich ze 100 zł. Więc wychodziło 500. Firmy Globalsat. Ale chyba ich już nie sprzedają. Nawet jeden mi się ostał bo drugi był dla kolegi. Młody ze dwa razy użył i tyle. Jakby kogoś interesował to się chętnie pozbędę. Model Globalsat GB-1000. Mam chyba wszystkie graty do niego czyli pudełko, soft, uchwyt, sensor kadencji/prędkości. Działa na Bluetooth Smart.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tylko Garmin, obojętnie czy licznik, czy rozbudowany komputer. Maiłem różne Sigmy i rozstałem się z nimi bez żalu. Kupiłem Garmina, jestem zadowolony. Jedyny problem stanowi oryginalne mocowanie. Mój licznik to Edge 810 czyli dosyć duży i jest kłopot ze standardowym mocowaniem na gumki. Na trudniejszym terenie licznik się zsuwa pod kierownicę, w górach gumki nie wytrzymały i pękły. Na szczęście licznik spadł obok koła i przeżył. :) Po powrocie z górskiej wyprawy kupiłem uchwyt K-Edge mocowany na mostku i jestem spokojny o mój licznik. Podsumowując - Sigma nie, Garmin tak, ale ze zmienionym uchwytem, oryginalny nadaje się tylko do spokojnej jazdy po szosie.

Odnośnik do komentarza

To jakiś niefart chyba miałeś bo jeżdżę z Edge 800 i na szosie i na MTB po różnych szalonych zjazdach i korzeniach ponad rok i ani razu mi nie wypadł. Jedyny raz kiedy mi wypadł to jak zaliczyłem lot przez kierę i rower wykonał obrót i spadł na mostek z Garminem. Plastikowy uchwyt pękł i Garmin wyleciał. Natomiast K-Edge przez to że jest metalowy jest z pewnością pewniejszy. Oryginalny uchwyt Garmin przed mostek też jest w porządku. Ale ogólnie plastiki na rowerze to słaby pomysł.

 

Natomiast Garmin kosztuje sporo kasy i nie każdy jest skłonny tyle wydać.

Odnośnik do komentarza

maly update: Sigma DE jedyne co mi oferuje to nowy licznik w zamian.

Zadnych lampek, nic. Takze mam nowy licznik 14.16 na sprzedaz - tanio!

 

Zamowilem Wahoo Elemnt BOLT. Wyglada milion razy lepiej. Opisze wrazenia po jakims czasie.

Juz wiem, ze navigacja dziala dobrze z dwoma site'ami: Ride with GPS i Komoot.

Wyglada, ze Komoot jest lepszy do turn-by-turn i jako ciekawostka jeden region

jest gratis a Wwa bez Kampinosu jest wlasnie jednym regionem - w tym cale poludnie

i Otwock co mi idealnie pasuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...