Skocz do zawartości

Specialized Chisel, nowy aluminiowy, wyścigowy HT


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że w nowszych modelach Chisela zmienili średnicę rury podsiodłowej. Pewnie ze względu na większy wybór dropperów. Jednak 27,2 moim zdaniem była odczuwalnie bardziej komfortowa a w moich terenach dropper absolutnie nieprzydatny. Ogólnie zastanawiam się nad zmianą Chisela Comp 2018 na coś nowszego i tu jest spory dylemat. Przy obecnych chorych cenach Speca Epic i niewielkich różnicach w nowych modelach Chisela moją uwagę przykuł biały Scott Scale 930:
https://www.scott.pl/produkt/1275/8704/Rower-Scale-930-White

niestety wagowo rewelacji nie ma, dochodzi większe ryzyko uszkodzenia ramy przez jakiś kamień, wkręcony patyk czy upadek. Suport pressfit to kolejny minus względem wkręcanego w Chiselu. Nie ścigam się, ale nabrałem chęci na bardziej dynamiczny rower, stąd te rozważania. Druga opcja to wymiana kół plus mleko zamiast dętek, amortyzatora na Rebę, ewentualnie napęd na 1x12 od Shimano. Może ktoś z Was zmieniał Chisela na coś w stylu Scale 930 i opisze swoje odczucia ?

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem do kompletu używanego Speca Epica Comp Carbon 2017 za 6500 zł. Czasem się na nim przejadę ale jest mniej komfortowy niż Chisel ale z kolei ok. 5% szybszy.  W kwestii wymiany na Rebę, jak poczekasz do jesieni to będę miał na zbyciu.  Chcemy kupić do Epica SIDa lub Foxa Float.

Podsiodłówka 27,2 a jeszcze jak u mnie połączona z sztycą Speca CG-R dawała bardzo duży komfort ale ograniczała wybór dropperów. W nowszym Chiselu jest też trochę inna geo, bardziej w kierunku trail niż XC.

Mój Chisel Expert 2018 1x waży, jeśli dobrze pamiętam 11,3 kg
Epic 2x11 bodajże 10,5 kg.
Oba rowery na dętkach. Oba rozmiar L. Po skończeniu sezonu zrobimy pewnie jakiś upgrade w obu.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Cześć wszystkim,

Planuję poszerzyć mój rowerowy park o MTB, wybór padł na 90% na Speca Chisel. Myślę raczej nad sensownym używanym egzemplarzem niż nowym. Jeżeli mi się spodoba mtb to prawdopodobnie w przyszłości wymienię parę gratów na coś lepszego. Raczej rozmiar M (176cm wzrostu)

Co sądzicie o tej sztuce? Warta tej ceny?

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-specialized-chisel-comp-CID767-IDQxMks.html

Jest jeszcze nowy niedaleko mnie ale 7600, nie jestem przekonany czy warto dołożyć do nowej wersji ramy oraz roweru jako nowego ze sklepu

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, ram napisał(a):

Niech sprzedający podeśle parę zbliżeń fotek koronki napędu i zębów korby, zbliżenie bieżnika opon, to może da się coś uszcxknąć z tej zawyżonej nieco  ceny na egzempl z 2019 roku, nie upgreadowany. W jakim terenie zamierzasz działać? To przemyślany wybór z napędem dwurzędowym ?

Ogólnie mieszkam na Mazowszu, więc teren raczej płaski, planuję też jakieś wyjazdy w różne ciekawe miejsca w Polsce i nie tylko, np Świeradów Zdrój, Beskidy, Izery itp. Jazda for fun, o wyścigach typowych xc nie myślę. Może coś z przygodowych ultra by w przyszłości wjechało, mam już doświadczenie w tego typu wyścigach na gravelu, ale to nie jest idealny rower na każdą imprezę. Może Krwawa Pętla by weszła jak już byłby sprzęt odpowiedni ?

Co do napędu to raczej chciałem spróbować 1x ale nic nie ma ciekawego w tej cenie. Tak jak pisałem, pojeździłbym jeden sezon i gdyby rower mi siadł to chętnie bym go zmodernizował, koła, amor, napęd w zależności co uznałbym w pierwszej kolejności za stosowne. Na pewno na samym początku zrobiłbym tubeless, w gravelu po zmianie kół i zamleczeniu inna jazda.

Odnośnik do komentarza

Ja to mojego proponuję :) Cena do negocjacji. 1x na GX i Rebie. 11,0 kg na dętkach. Potestować można u mnie w garażu podziemnym :) Cena do negocjacji Zapraszam na Bemowo, Fort Bema. Miałem też czerwonego Chisela wcześniej i niestety ten lakier wypłowiał. No i przesiadłem się z M na L przy 175 wzrostu i był to dobry wybór. Jest też możliwość zakupu na lepszych kołach jakby co DT Swiss X1700.
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-specialized-chisel-expert-rozmiar-l-19-cali-reba-gx-CID767-IDRFgCO.html

Jest to zajebisty rower ale kupiłem Epica w karbonie i większość czasu jeżdżę na nim. Chisel wygodniejszy. W sobotę zrobiliśmy 45 km torując dużo przez kopny snieg to muszę powiedzieć, że kręgosłup trochę dostał.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Ja to mojego proponuję ? Cena do negocjacji. 1x na GX i Rebie. 11,0 kg na dętkach. Potestować można u mnie w garażu podziemnym ? Cena do negocjacji Zapraszam na Bemowo, Fort Bema. Miałem też czerwonego Chisela wcześniej i niestety ten lakier wypłowiał. No i przesiadłem się z M na L przy 175 wzrostu i był to dobry wybór. Jest też możliwość zakupu na lepszych kołach jakby co DT Swiss X1700.
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-specialized-chisel-expert-rozmiar-l-19-cali-reba-gx-CID767-IDRFgCO.html

Jest to zajebisty rower ale kupiłem Epica w karbonie i większość czasu jeżdżę na nim. Chisel wygodniejszy. W sobotę zrobiliśmy 45 km torując dużo przez kopny snieg to muszę powiedzieć, że kręgosłup trochę dostał.

Widziałem ten egzemplarz ale skreśliłem go ze względu na rozmiar. W sumie daleko nie mam, odezwę się na OLX ?

Ja mam dość niski przekrok, chyba około 78cm, L'ka nie będzie za duża?

Odnośnik do komentarza

Trzeba się przymierzyć. Jak masz krótki przekrok to masz długi tułów. Optymalna rama byłaby niska i długa. Ale ponieważ ciężko taką znaleźć musi się kierować długością. Druga rzecz to długość rąk. W sobotę był u mnie chłopak mający 180 cm mierzyć szosę którą sprzedaję. Miał stosunkowo krótkie ręce jak na ten wzrost i musiał mieć krótszy mostek. Ja jeździłem bardzo długo na M z mostkiem 100. I coś mi nie pasowało. Teraz na L z mostkiem 60. Mam wyżej kokpit dzięki czemu odciążyłem kręgosłup piersiowy i zyskałem lepszą skrętność.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.08.2017 o 00:20, jajacek napisał(a):
Spec wprowadza do sprzedaży nowy model, Chisel. W zeszłym roku wycofał model na którym jeżdżę czyli aluminiowy HT Crave. W nowym Chisel zastosowali nowe, popularne ostatnio technologie. Rama jest wykonana z bardzo wycieniowanego stopu aluminium M5 i waży ok. 1350 gram czyli 200 gram mniej niż moja rama ze stopu M4. Jest to waga na poziomie wagi ram ksrbonowych

 

 

 

No... ile takie ale cudo ma kosztować bo może jeszcze rozmyślę się z zakupu karbonowego ? Link nie otwiera się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...