Skocz do zawartości

Rama Accent Peak 29'' rozmiar S części


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno zakupiłem ramę Accent Peak w rozmiarze s do kół 29" i na tym niestety zaprzestałem.

Próbuje złożyć rower dla dziewczyny jednakże nie jest to takie proste.

Proszę o pomoc, jeśli ktoś ma taką ramę, może podzieli się informacjami jakie podzespoły kupić???

Szukam części ze średniej półki, nie za drogie ale też żeby nie były za słabe.

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Czyli chcesz dać 2000 za cały rower bo za ramę zapewne dałeś koło 500 i chcesz mieć przyzwoity rower. Niewykonalne. Dla mnie przyzwoite rowery zaczynają się od osprzętu Shimano Deore i amora Suntour Raidon/Rockshox XC 30/32. Za taki amor zapłacisz jakieś 600-700 zł przy odrobinie szczęścia. Sama korba Deore z suportem kosztuje jakieś 350 zł. A gdzie reszta? Zastanowiłbym się czy nie kupić inny cały rower i nie zrobić przekładki  wszystkich części albo sprzedać tę ramę i kupić kompletny rower.

Odnośnik do komentarza

Tak, pod uwagę bierze się między innymi rodzaj suportu i gwintu, rodzaj i standard sterów, typ i rodzaj mocowania hamulców, rodzaj i średnicę główki sterowej. Do tego geometria ramy i jakiej długości i o jakim skoku amortyzator zwykle daje producent stockowo.

Na stronach producenci podają zwykle te informacje.

Odnośnik do komentarza

Peak to dobra, lekka i sztywna rama. Jak będziesz bardzo cierpliwy, będziesz polował na przeceny wyprzedażowych części (ale tylko nowych), spędzając setki godzin w necie, to prędzej czy później coś przyzwoitego złożysz. Tanio to pewnie niestety nie wyjdzie i będziesz nie raz przeklinał że się za to wziąłeś. Ale wtedy szansa że dziewczyna na tym pojedzie w tym sezonie jest nikła. Takie są niestety uroki składania samemu nie mając doświadczenia. Zwykle lepiej kupić gorszego i tańszego gotowca i jeździć niż ślęczeć w necie szukając okazji i nie jeździć.

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

1,8kg to chyba dobra waga. Na alledrogo ktoś sprzedaje nowe ramy marki  "Qark Negra xc 17" (aukcja nr 13564004964). Zakochałem się w tej ramie. Rower na niej zrobiony wygląda zaje...e. Zadałem pytanie sprzedawcy ile to waży. Napisał 2,3kg. Komplet z przelotkami i sztywną osią. Ale to dużo - czy tak? Drugie pytanie:  czy do koła z piastą QR9x135mm da radę kupić jakiś adapter do ramy ze sztywną osią 12x148? Istnieją takie adaptery? Czy może tylko w drugą stronę: mając koło ze sztywną osią można zastosować przejściówkę by założyć je do ramy dostosowanej na QR9 (no ale co z rozstawem osi: 135 w odniesieniu do 148mm)?  Panie "jajacek" - Junior to kilka miesięcy temu zdobył Mistrza - pisali na stronie "naszosie.pl" Gratulacje. Będzie lepszy od kwiato?

Odnośnik do komentarza

Rama ważąca 2,3 kg to trochę szrot. 2,3 kg wskazuje na to że jest to rama z najtańszego stopu alu 6061 bez zaawansowanego hydroformingu i cieniowania. Chińczyk takie sprzedaje w hurcie bez malowania za jakieś 50 USD. Z malowaniem ciut drożej.

Za 100 USD w hurcie można już kupić karbon. Przykład:
Carbon Frame Mtb Bike Parts Boost 29 Bicycle Frame 148mm Thru Shaft Carbon Mtb Frame - Buy Bicycle Frame,Bicycle Alloy Frame,Bicycle Frame Mtb Product on Alibaba.com

Rama Spec Chisel waży ok. 1350 gramów
Giant XTC SLR ok. 1450 gramów
Rockrider XC 050/100/120 ok. 1750 gramów

Do koła QR, które ma piastę DT Swiss można kupić adapter ale chyba tylko na 12x142. Do innych, tanich raczej nie.

Co do mojego młodego to chyba stary news. W zeszłym roku wygrał Mistrzostwo Polski na czas juniorów i na torze na dochodzenie na 4 km. Na Mistrzostwach Świata na dochodzenie był piąty. Miałby medal MŚ jakby PZKol mu udostępnił szybszy rower ale mieli to w pompie.

W tym roku już jest w wyższej kategorii wiekowej U23. Na czas był trzeci na Mistrzostwach Polski i drugi w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski. Tor odpuściliśmy bo nie ma wystarczającego wsparcia z PZKol. W przyszłym roku będzie się ścigał we francuskim zespole Morbihan Adris Gwendal Oliveux. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Un Polonais chez Morbihan Adris Gwendal Oliveux - Actualité - DirectVelo

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Oskarr napisał(a):

Decathlon podaje, że ramy w XC 50/100/120/500 ważą w rozmiarze S 1510 gramów. 2100 ważą u nich ramy w rowerach rekreacyjnych takich jak ST 530/540. Nie wiem, czy to waga z przelotkami i hakiem. W wersji karbonowej decathlon podaje już wagi z hakami przerzutki, ale dalej bez sztywnych osi. 

Wątpię że to realna waga bo kiedyś podawali 1700 z groszami. Ale żeby to rzetelnie ocenić trzeba wrzucić na wagę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...