Skocz do zawartości

[Poszukuję] Lampki przód/tył


Rekomendowane odpowiedzi

"W ile lumenów celować, żebym miał dobrą widoczność, ale żebym nie oślepiał osób jadących z naprzeciwka."

 

Musiałbyś mieć odcięcie światła. Każdy ma trochę inny próg odczuwania oślepienia, ponadto ciężko świecić tak jasno, żeby coś widzieć i na tyle słabo aby nie oślepiać. Nie bez powodu w samochodzie masz światła mijania z odcięciem i drogowe do doświetlania sobie drogi.

 

Jakby nie wyszło: na publiczne drogi i cywilizację jedne lampki z odcięciem, do lasu i z dala od ludzi inne. Z racji iż jeżdżę w 99% w mieście to mam oświetlenie pierwszego typu, ale do lasu nie nadają się, bo oberwiesz pierwszą gałęzią na wysokości głowy.

Odnośnik do komentarza

Lezyne mam mini drive xl, na microusb o mocy 250 lumenów, do miasta i do nieekstremalnej jazdy po lesie spokojnie styka.

Z Knoga mam tylko pchełki tzw. Frogi, jako pozycyjne są super, ale drogi nie oświetlą.

Możesz mieć i 1000 lumenów i gdy masz dobrze skonstruowaną lampkę skierowaną lekko w dół, to nikogo nie oślepisz :)

Odnośnik do komentarza

Te małe bździdełka typu Infni czy Knogg to raczej są to światła miejskie. Jak chcesz oświetlić drogę w zupełnej ciemności to najtańsza opcja to Chińczyk z diodą Cree. Takiego używam w ciemności. Kosztuje jakieś 80 zł na alledrogo. Sprzedaje chyba firma lub facet z Bydgoszczy. Mam dobre mocowanie i akumulatory. U mnie świetnie się sprawdził. Świeci z mocą świateł motocykla. Infini używam w mieście i np. alpejskich tunelach.

Odnośnik do komentarza

Na przód używam czegoś takiego jak Prox Zoom Power

Jak na razie sprawuje się dobrze, ładuję akumulator co trzy - cztery dni (6-8 godzin jazdy w trybie 50%), latem wytrzymuje do 10 godz (przy 50%). 

Na tył jedna z najlepszych i najmocniejszych na rynku:

Mactronic Walle

Mam ja już prawie 4 lata. Baterie w trybie mrugania wytrzymują ok. dwóch miesięcy. Tak +/- bo wymieniam kiedy światło nie jest już tak mocne jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witajcie.

Nawiązując do wypowiedzi jednego z kolegów o latarce Convoy to zapraszam na stronę Diodek. Opisuję tam co w świecie latarek Convoy piszczy. Jest to idealne źródło wiedzy dla osób chcących kupić latarkę jako oświetlenie, lecz nie znających się w ogóle na rzeczy. Oczywiście w razie pytań służę pomocą. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...