Skocz do zawartości

Zamiana rower górski na a'la szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku miesięcy przymierzałem się do kupna roweru. Miał być to rower fitness lub crossowy, ponieważ bardzo podobają mi się rowery w stylu a'la szosowym (głównie kierownica, dosyć cienkie opony), a nie mam warunków by jezdzić stricte po szosie. Mieszkam w mieście, gdzie musiałbym przejeżdzać przez dużą ilość krawężników, nierównych nawierzchni itp. Sytuacja jednak się troche zmieniła i pieniądze muszę wydać na coś innego (miałem przeznaczyć na rower ok. 2000zł). Jedynym wyjściem jest wyciągnięcie z piwnicy dosyć starego roweru górskiego (firma Scout). Chciałbym zapytać Was, czyli ludzi znających się na rowerach bardziej niż ja, czy rower górski można choć trochę podrasować pod styl/wygląd szosowy? Czy jest sens do roweru górskiego montować cięńsze opony, kierownice baranek itp? Jakie są wasze opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Jeśli napęd masz ok i sam rower nie wymaga większych inwestycji na początek wymieniłbym opony na cienkie slicki/semislick

np takie coś:

http://allegro.pl/opona-kenda-kwest-k193-26-x-1-25-32-559-slick-i6566907200.html

opory znacznie powinny spaść. Jeśli jeszcze będzie Tobie mało można myśleć nad wymianą wideł na sztywne. W Twoim przypadku proponowałbym wymianę na widły stalowe, używane - można znaleźć na allegro lub na olx za dość małe pieniądze (rzędu 50-60 zł z wysyłką). Problemem z wymianą wideł może być taki, że zmienisz kątowanie ramy - szukaj dłuższych widelców a-head tak, abyś miał możliwość zrekompensować zmianę wysokości podkładkami.

 

Ja bym nad oponami się nie zastanawiał i od razu zmieniał, nad widelcem bym z 2 razy pomyślał - może być problem dobrać to tak, aby kąty były zachowane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli się nie mylę kolega ma stery 1'' skręcane, więc Ahead odpada musi być rura gwintowana. A co do zmiany kąta nachylenia to wystarczy znaleźć wideł o zbliżonej wysokości , te 2cm w jedną bądź drugą stronę aż tak wielkiej różnicy nie zrobi.Jeśli chodzi o oponki to sprawdź jakie masz obręcze,wtedy będziesz wiedział jakie gumy założyć.

Odnośnik do komentarza

Dobra, na aktualnej oponie mam napisane: 26x1,9? Co to konkretnie oznacza? :D Wejdą mi te cienkie opony (te które polecił użytkownik Oskarr) na moje obecne "obręcze"? W ogóle warto zamawiać przez internet czy może w Decathlonie cos poszukać? Ogólnie chyba przemyślałem sprawę i biorąc pod uwagę mój aktualny brak wiedzy chciałbym narazie po pierwsze właśnie zmienić opony na bardziej "sportowe" czyt. cieńsze, pomalować ramę na czarno oraz zanieść go do ogólnej konserwacji, bo nie był jeżdzony przez wiele lat i z tego co pamiętam był jakiś lekki problem z przerzutkami (oddam go do Decathlonu na "przegląd"). Coś jeszcze polecicie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...