Skocz do zawartości

Przedni amortyzator SUNTOUR SR X.C.M


Rekomendowane odpowiedzi

Można go zalać olejem, lecz nie jest to amortyzator olejowy. Ten działa na zasadzie zwykłej, stalowej sprężyny, która "amortyzuje". Aczkolwiek zalanie olejem troszkę polepsza pracę amortyzatora, jak bardzo? Nie wiem bo tego nie robiłem. 

Określ się czy będziesz jeździł rekreacyjnie czy bardziej intensywniej. A co miałeś na myśli pisząc : "Skąd wiedzieć ze przyszedł czas?"

Odnośnik do komentarza

O rzesz... a ja właśnie kupiłem rower z XCM. Całkiem przyzwoicie się ugina. Fakt, że przy niskich temperaturach jest gorzej ale dzięki temu na asfalcie, którego mam większość nie muszę używać blokady  :D

A wracając do zakupu co proponujecie w zamian za XCM (jak już dokona żywota)? Coś co nie będzie drogie w zakupie i przede wszystkim w serwisowaniu. W kilku sklepach mówiono, że im lepszy amor tym droższy serwis, a na samodzielnym serwisowaniu amora się nie znam.

Odnośnik do komentarza

Jak sam będziesz serwisował XCM-a (prosta sprawa, uwierz, mogę pomóc na PRIV) to chwilę pociągnie, ale i tak będzie trzeba to wymienić. Ja planuję wymienić mojego XCT-ka na jakiegoś powietrznego SUNTOURA, jeszcze dokładnie nie wiem... Może epicon, epixon, raidon. Ogólnie coś do 800zł, najlepiej powietrznego. Tyle że wtedy już nie będę go rozbierał, bo się troszkę boje :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

serwis XCMa jest prostu jak budowa cepa i... równie bezsensowny jak serwisowanie cepa :) bardzo słabe uszczelki, marnej jakości, kryche ślizgacze w dolnych goleniach no i zero tłumienia... jak przestanie działać - wyrzucić. 

Co do "im droższy tym droższy serwis" - nie zgodzę się - serwis powietrznego amortyzatora to koszt ok 150zł + cena ewentualnej wymiany uszczelek (ja przy swojej jeżdzie niestety wymieniam raz w roku) 

Odnośnik do komentarza

Wnioskuję, że u mnie albo wytrzyma dłużej bo jeżdżę głownie po płaskim albo max jeden serwis rocznie. Mam nadzieję, że mój XCM wytrzyma jak najdłużej i pewnie znając moje poznańskie podejście będę go naprawiał i reanimował ;) ale po jego "zejściu" zainteresuję się czymś porządniejszym. Gdzie mogę poszukać jakiejś informacji o "stopniowaniu" klas amortyzatorów? Jest jakaś strona, która opisuje po kolei klasy tego sprzętu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...