Skocz do zawartości

składanie roweru


Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, michsmm napisał(a):

może ktoś wskaże i pomoże w wyborze. rama rockrider 720 chce włożyć koła amor support i napęd hamulce .Rama jest gola i za rozsądne pieniądze chce stworzyć dobry rower lekki i dobry jakościowo 

Chyba powinieneś najpierw określić budżet

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, michsmm napisał(a):

cenowo jak najmniej 

Trochę to względne,

bo możesz kupić za 500-600zł koła zdjęte z nowego roweru które ważą ok 2000-2200g, a może będziesz chciał koła o wadze ~1700g na piastach DT i wtedy wydasz 2-3x więcej za używki

 

Wg mnie dobra specyfikacja to od Deore w górę, kupiłem promocyjnego Speca Chisela - została z niego rama, rurki i siodełko (zdjęte części częściowo już sprzedałem), specyfikację mam taką:

 

- korba SLX (chyba najlepszy stosunek wagi do ceny) + wkład suportu Token (miałem na stanie)

- tylna przerzutka + manetka + łańcuch XT

- kaseta SLX 12rz (12rz tylko dla tego, że kupiłem koła w dobrej cenie na microspline, SLX był niewiele droższy od Deore)

- hamulce i tarcze XT (Deore czy SLX też będą ok)

 

Odnośnik do komentarza

Hamulce spokojnie możesz wziąć SLX to jest 1:1 to samo co XT. Dere będą około 20% słabsze ze względu na inne przełożenie hydrauliczne. Do tego tarcze to min rt-mt800 (więc piasty z mocowaniem CL).

Suport raczej bb-mt801. Mam złe doświadczenia z tokenami.

Przerzutka tył każda shimano 12s z wózkiem SGS będzie tak samo dobra (sprężyny są dokładnke te same).

Kaseta SLX przy obecnych cenach w okolicy 250-270zl to bardzo dobra oferta (podobnie jak korba). Wszystkie kasety 12s shimano mają dooķadnie te same pierwsze 5 koronek więc to tylko kwestia masy.

Odnośnik do komentarza

też myślałem nad tą grupą w merlincycles. Ostatecznie nie kupiłem bo u mnie nie pasuje suport presfit, do Twojego roweru będzie presfit spoko. 

Ja kupiłem ostatnio ramę neurona cf 9 i buduje na niej rower. 

Z kołami używanymi jest taki problem, że te tańsze na OLX mają zwykle bardzo wąskie obręcze. Jeśli chcesz się ścigać na rowerze, to szedłbym w coś co ma z 25 mm felgi wewnątrz, mogą to być np. mavicki crossmaxy albo jakieś koła dt. Jeśli idziesz w lżejsze koła i chcesz trochę mocniej jeździć, to warto pomyśleć nad nowymi - masz wtedy gwarancję. Przy cięższych, solidniejszych kołach, mogą być używane. Ja do neurona wsadzam używane sunringle durocki 30, które kupiłem za 600 zł z kasetą nx 1x12 - do ścigania taki set jest trochę ciężki, te koła mają 27 mm szerokości wewnętrznej i są dość pancerne. 

Na Twoim miejscu napęd i osprzęt kupiłbym albo SLX z tej oferty, albo, jeśli będziesz myślał o mierniku mocy:
korba slx od inpeaka - kosztuje 1600 zł, ale od razu jest z pomiarem. 

hamulce deore m6100 - ostatnio były w promocji za 300 zł komplet przód + tył na allegro. 

Koła w stylu sun ringle duroc, lub inne z szerokością wewnętrzną minimum 25 mm, może być z kasetą nx, choć lepiej na microspline - tańsze kasety w przyszłości. 

Manetka + przerzutką deore m6100 lub SLX 7100. 

Tarcze mt 800 lub 86, jeśli pod 6 śrub. 

Amortyzator fox 34 z niemiec - kosztują w promocji koło 1200 zł, jeśli się ścigasz, to bliżej 1400 aby mieć manetkę zdalnej blokady, jak się nie ścigasz to wywalone, alternatywa SID z centrum rowerowego. Najlepiej do tego roweru 120 mm skoku, poprawia wtedy geometrię roweru 🙂 

Nie pamietam jakie tam stery wchodziły, z tego co pamiętam były problematyczne, ja bym brał komplet od decathlonu 

Myk myk jakiegoś XLC, są tanie i działają. 


Ale jak wszystko podliczysz, to zastanów się 2 razy, czy nie taniej kupić od deca race 740 potestowego za 5k z OLX 🙂 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, jajacek napisał(a):

Zwykle zapłacisz jakieś 30-40% więcej niż jakbyś kupił gotowy rower.  Chyba że będzie polował na OLX i na Black Friday. Więc albo dobrze albo za rozsądne pieniądze.

No ja się tutaj nie zgodzę myślę że w każdym mieście jest jakiś mechanik rowerowy który złoży to wszystko za rozsądną cenę a prawda jest taka że zaoszczędzisz na osprzęcie który kupisz taniej niż gdyby był w gotowym rowerze 

Odnośnik do komentarza
No ja się tutaj nie zgodzę myślę że w każdym mieście jest jakiś mechanik rowerowy który złoży to wszystko za rozsądną cenę a prawda jest taka że zaoszczędzisz na osprzęcie który kupisz taniej niż gdyby był w gotowym rowerze 
Składając samemu wyjdzie drożej, co dopiero jak ktoś ma to złożyć. Składałem po cenach hurtowych rower i przebity budżet, np Fox 38 factory za 2500zl gdzie zwykły śmiertelnik używki nie kupi

Wysłane z mojego Pixel 8a przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, tomasz90 napisał(a):

No ja się tutaj nie zgodzę myślę że w każdym mieście jest jakiś mechanik rowerowy który złoży to wszystko za rozsądną cenę a prawda jest taka że zaoszczędzisz na osprzęcie który kupisz taniej niż gdyby był w gotowym rowerze 

To co napisałem nie ma nic wspólnego z samym składaniem. Nie kupisz części w detalu w takiej cenie w jakiej kupuje producent, który ma gigantyczne rabaty. Weź jakiś rower ze średniej półki, wyszczególnij pojedyncze elementy i policz ile kosztują kupując je nowe z pewnego źródła czyli mając pewność że nie są to podróbki. To nigdy nie wyjdzie na tym samym poziomie. Różnica jest taka, że składając masz wybór.

Co do samego składania mechanicy w mojej okolicy biorą jakieś 400 zł za rower na hydraulice.


 

Odnośnik do komentarza
To co napisałem nie ma nic wspólnego z samym składaniem. Nie kupisz części w detalu w takiej cenie w jakiej kupuje producent, który ma gigantyczne rabaty. Weź jakiś rower ze średniej półki, wyszczególnij pojedyncze elementy i policz ile kosztują kupując je nowe z pewnego źródła czyli mając pewność że nie są to podróbki. To nigdy nie wyjdzie na tym samym poziomie. Różnica jest taka, że składając masz wybór.

Co do samego składania mechanicy w mojej okolicy biorą jakieś 400 zł za rower na hydraulice.


 
Dokładnie potwierdzam 250 za rozłożenie nowego z kartonu, 400zl za składanie całości

Wysłane z mojego Pixel 8a przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...